iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 2. 2011
08:10 na ČT2

1 2 3 4 5

13 hlasů
1231
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Cena pro Tomáše Halíka — Sborník Bohemia Jesuitica — Výročí smrti čtrnácti pražských mučedníků — Občanské sdružení Naděje — Zmrazení platů duchovních — Zádušní mše za Vratislava II.

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Cena pro Tomáše Halíka

  0:52 do playlistu

  Cena pro Tomáše Halíka
  Polská rada křesťanů a židů udělila letos čestný titul Člověk smíření českému katolickému teologovi, Tomáši Halíkovi. Zpravodaj České televize v Polsku, Miroslav Karas, připravil pro Křesťanský magazín exkluzivní reportáž.

 • Výročí smrti čtrnácti pražských mučedníků

  2:29 do playlistu

  Výročí smrti čtrnácti pražských mučedníků
  Událost násilné smrti čtrnácti františkánů během pouličních násilností 15. února 1611 připomíná výstava v ambitech františkánského kláštera u kostela Panny Marie Sněžné v Praze. Výstavu, která potrvá do 27. února, zahájil arcibiskup Dominik Duka

 • Sborník Bohemia Jesuitica

  3:53 do playlistu

  Sborník Bohemia Jesuitica
  V Karolinu se slavilo. Pětiletá mravenčí práce týmu odborníků přinesla výsledek ve vydání sborníku Bohemia Jesuitica, mapujícího působení jezuitského řádu v českých zemích.

 • Občanské sdružení Naděje

  5:10 do playlistu

  Občanské sdružení Naděje
  Práce občanského sdružení Naděje je v Praze spojována s bezdomovectvím. Během čtrnácti let jejich zařízením v Bolzanově ulici prošlo více než pět tisíc klientů. Pozadí jejich osudů vykresluje odborná studie Kudy ke dnu, nedávno nabídnutá odborníkům i veřejnosti k prostudování.

 • Zmrazení platů duchovních

  6:33 do playlistu

  Zmrazení platů duchovních
  Církve a stát se dohodli na zmrazení objemu finančních prostředků na platy duchovních. Deklarace, podepsaná na ministerstvu kultury, stanovuje jako mezné datum rok 2014.

 • Tak to vidím já – Daniel Raus

  7:27 do playlistu

  Tak to vidím já – Daniel Raus
  V rubrice Tak to vidím já nás ředitel Českého rozhlasu 6, Daniel Raus, seznámí se svým pohledem na vzrůstající roli náboženství ve světové politice.

 • Zádušní mše za Vratislava II.

  10:39 do playlistu

  Zádušní mše za Vratislava II.
  Každoročně od roku 1070 slouží v lednu Vyšehradská kapitula zádušní mši za svého zakladatele, krále Vratislava II. Tentokráte byl hlavním celebrantem arcibiskup Dominik Duka.

 • Petice na podporu pronásledovaných křesťanů

  11:35 do playlistu

  Petice na podporu pronásledovaných křesťanů
  V Praze demonstrovali na Václavském náměstí křesťané, kterým leží na srdci vzrůstající pronásledování křesťanů ve světě. Podpořit je přišel mimo jiných i biskup Václav Malý.

 • Jak spolu žít v míru?

  12:31 do playlistu

  Jak spolu žít v míru?
  Jak spolu žít v míru? Na tuto otázku se pokusili odpovědět zástupci křesťanů, Židů a muslimů během panelové debaty na půdě Evangelické teologické fakulty University Karlovy.

 • Týden jednoty křesťanů

  13:28 do playlistu

  Týden jednoty křesťanů
  V rámci Týdne jednoty křesťanů hostila evangelická modlitebna na Vinohradech představitele všech křesťanských církví v České republice.

 • Tříkrálová sbírka

  14:18 do playlistu

  Tříkrálová sbírka
  I letos proběhla v celé zemi dnes už tradiční Tříkrálová sbírka. Pražská Charita ji veřejnosti připomněla mimo jiné na Náměstí míru.

 • Bob a Bobci

  15:02 do playlistu

  Bob a Bobci
  Centrum matky Terezy na pražském Jižním Městě se pomalu stává opravdovým centrem společných aktivit křesťanů a ostatních obyvatel této pražské čtvrti. Ke svým zkouškám se tu schází i hudební uskupení kolem Boba Fliedra, zvané Bob a Bobci. Jejich klip Domy nikoho nenechá chladným.

 • Asia Bibi a pravoslavný seminář v Joensuu

  19:20 do playlistu

  Asia Bibi a pravoslavný seminář v Joensuu
  Zprávám ze světa vévodí příběh na smrt odsouzené pakistánské křesťanky Asia Bibi, jejiž život visí v této chvíli na vlásku. Zcela jiné starosti mají v pravoslavném semináři ve finském Joensuu.

 • Vliv radikálů a sektářů na politické dění ve světě

  20:44 do playlistu

  Vliv radikálů a sektářů na politické dění ve světě
  Pánové Vacek a Vávra si tentokráte pozvali do kavárny Marathon na kus řeči religionistu Zdeňka Vojtíška, aby s ním probrali závažné téma vzrůstajícího vlivu radikálů a sektářů různého ražení na politické dění ve světě.

Přehrát vše

Související