iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 4. 2011
10:10 na ČT2

1 2 3 4 5

23 hlasů
21752
zhlédnutí

Náš venkov

S kraslicí ve znaku

Borkovany jsou vesnice, která má jako jediná obec v Česku ve svém erbu malované vajíčko. Důvod je jasný – symbol Velikonoc zde vyrábějí po staletí.

14 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Jana 19.6.2011 19:21 (!) reagovat 14 + - 0

moc krásné...

jen nechápu, proč si ty šikovné ženy neúčtují opravdovou hodnotu kraslice, pokud čistý čas vyškrabování je 45 minut, tak i s nakoupením, vyfukováním, barvením min. 1 hodina na 1 kraslici, jak mohou takovou nádheru prodat někam za 20,- Kč? To si tak málo váší své vlastní práce, svého času, zničeních očí, shrbených zad...? To by se nemohl trochu angažovat v domlouvání zakázek obecní úřad, když už má kraslici ve svém znaku? Vždyť je to znevažování ruční práce, je to světová rarita... takhle toto umění s novou generací vymizí, dnešní mladé ženy za almužnu dělat nebudou... :((

Luj 17.4.2011 17:25 (!) reagovat 9 + - 0

Opravdu nádherné :)

Související