iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 9. 2020
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
26198
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

54 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Odhad vývoje české ekonomiky

  0:38 do playlistu

  Odhad vývoje české ekonomiky
  Česká ekonomika si letos pohorší o 6 celých a 6 desetin procenta - vychází to z dlouho očekávané predikce ministerstva financí. Bude to horší výsledek, než se kterým resort počítal v dubnu.

 • Důsledek stavu ekonomiky pro rozpočet

  1:15 do playlistu

  Důsledek stavu ekonomiky pro rozpočet
  Kondice ekonomiky ovlivní přípravu rozpočtu na příští rok. Významný efekt budou mít i daňové změny, které teprve čeká schvalování. V nich vláda počítá například se zrušením superhrubé mzdy.

 • Prognóza ministerstva financí

  4:20 do playlistu

  Prognóza ministerstva financí
  A s čím dalším nová prognóza ministerstva financí počítá? Útraty domácností letos spadnou meziročně o pět procent. Příští rok by už pak mohla spotřeba mírně vzrůst.

 • Prognóza versus rozpočet

  5:08 do playlistu

  Prognóza versus rozpočet
  Hostem Událostí je ministryně financí Alena Schillerová /ANO/.

 • Pět tisíc pro důchodce schváleno

  7:47 do playlistu

  Pět tisíc pro důchodce schváleno
  Už do letošního rozpočtu se promítne návrh, se kterým v úvodním čtení souhlasila sněmovna: jednorázový příspěvek pro důchodce 5 tisíc korun.

 • Podpisy historických dohod

  10:48 do playlistu

  Podpisy historických dohod
  Historické momenty a záběry, které vejdou do dějin Blízkého východu. Před malou chvílí podepsaly dvě arabské země přelomové mírové dohody s Izraelem. Spojené arabské emiráty a Bahrajn s ním navážou plné diplomatické a obchodní styky.

 • Mír, který se nekonal

  11:32 do playlistu

  Mír, který se nekonal
  V Bílém domě Izrael podepsal od konce 70. let už několik mírových dohod. Ne všechny se ale podařilo naplnit.

 • Jednání poslanců o koronaviru

  14:13 do playlistu

  Jednání poslanců o koronaviru
  Začátek sněmovní schůze dnes poslanci věnovali i debatám o koronaviru. Opozice se snažila zařadit mimořádný bod, v rámci kterého by projednali rostoucí počty nově nakažených a protiepidemická opatření.

 • Bilance šíření koronaviru v ČR

  16:46 do playlistu

  Bilance šíření koronaviru v ČR
  Včera znovu přibylo přes 1000 nových případů nemoci covid-19 – také průběžná hodnota za dnešek se blíží k tisícovce. Infikovaní mají většinou mírné příznaky.

 • Česko zapovězené pro Nizozemce i Kypřany

  17:52 do playlistu

  Česko zapovězené pro Nizozemce i Kypřany
  Prahu mezi rizikové regiony zařadilo i Nizozemsko. Všichni, kteří přijedou do země z české metropole, musí do desetidenní karantény. Negativní test tak nestačí. Kypr pak ohlásil ještě přísnější nařízení.

 • Výbuchy ve skladu munice

  18:21 do playlistu

  Výbuchy ve skladu munice
  V Bílině na Teplicku vybuchl policejní muniční sklad. Zatím není jasné, kolik lidí bylo v tu chvíli na místě a co se dělo před explozí. Událost se ale obešla bez zranění. Části města se ale týkala evakuace.

 • Vyšetřování příčin exploze

  20:06 do playlistu

  Vyšetřování příčin exploze
  Živý vstup redaktorky Renaty Myslíkové.

 • Plány na dostavbu D3

  20:48 do playlistu

  Plány na dostavbu D3
  Středočeská část dálnice D3 bude podle ministerstva dopravy hotová do osmi let. Šéf resortu Karel Havlíček dnes zopakoval, že povede přes Posázaví.

 • Francouzská výstava fotografa Josefa Koudelky

  21:05 do playlistu

  Francouzská výstava fotografa Josefa Koudelky
  V Paříži začala výstava jednoho z nejvýznamějších fotografů současnosti Josefa Koudelky. K vidění je soubor snímků, které umělec během třiceti let pořídil na dvou stovkách archeologických nalezišť po celém světě.

 • Zrušení daně z nabytí nemovitosti

  24:00 do playlistu

  Zrušení daně z nabytí nemovitosti
  Úspora při pořízení bytu nebo domu. Poslanci definitivně potvrdili zrušení daně z nabytí nemovitosti. Podpořili senátní verzi, která upravila formální nedostatek novely.

 • Plat vedoucích úředníků Pražského hradu

  26:06 do playlistu

  Plat vedoucích úředníků Pražského hradu
  Pražský hrad zveřejnil platy vedoucích úředníků. Kancléř Vratislav Mynář vydělal v letech 2016 i 2017 pokaždé zhruba milion a 600 tisíc korun čistého – včetně odměn.

 • Nález ostatků jeskynního medvěda

  26:31 do playlistu

  Nález ostatků jeskynního medvěda
  Výjimečně zachovalé ostatky jeskynního medvěda našli na Sibiři ruští pastevci – rozmrzlá půda vydala tělo dospělého zvířete, které vyhynulo před 15 tisíci lety. Nález už zkoumají vědci – ti dosud nacházeli jen kosti těchto vyhynulých zvířat.

 • Cenný nález historckých mincí

  26:54 do playlistu

  Cenný nález historckých mincí
  Archeologové na jihu Čech odkrývají jeden z největších českých pokladů z doby krále Přemysla Otakara II. Několik set ražených mincí z druhé poloviny 13. století. Pro archeology je to nečekaný depot na poli u Sepekova na Písecku.

 • Přípravy na omezený vstup na Slovensko

  28:37 do playlistu

  Přípravy na omezený vstup na Slovensko
  Přípravy na opatření proti šíření nového typu koronaviru na česko-slovenské hranici. Od pátku se zkomplikuje cestování východním směrem. Bratislava totiž zařadila Česko mezi rizikové země.

 • Přípravy na slovenské omezení

  29:20 do playlistu

  Přípravy na slovenské omezení
  Slovensko zároveň patří mezi nejoblíbenější destinace Čechů. Ročně tam tráví dovolenou až osm set tisíc lidí, další tam jezdí za prací anebo za rodinou.

 • Cestování na Slovensko

  31:59 do playlistu

  Cestování na Slovensko
  Komplikace při cestách přes hranice čekají turisty. Podle Asociace cestovních kanceláří ročně na Slovensko vyrazí až 800 tisíc lidí z Česka. Zhruba polovina z nich právě s cestovkou.

 • Huawei bez bezpečnostní prověrky

  35:39 do playlistu

  Huawei bez bezpečnostní prověrky
  Čínský výrobce telekomunikačních zařízení Huawei nezískal v Česku bezpečnostní prověrku kategorie tajné. Bez ní se nelze účastnit vybraných státních tendrů. Sama společnost to potvrdila Deníku N.

 • Žhářství v uprchlickém táboře

  36:04 do playlistu

  Žhářství v uprchlickém táboře
  Dalších 1500 běženců z řeckých ostrovů plánuje přijmout Německo. Podle tamních médií jsou to lidi s už schválenými žádostmi o azyl - hlavně rodiny s dětmi. Vláda Angely Merkelové tak reaguje na požár, který zničil největší uprchlický tábor v Evropě.

 • Fotografie Navalného z nemocnice

  38:11 do playlistu

  Fotografie Navalného z nemocnice
  Alexej Navalnyj potvrdil zprávy o zlepšujícím se zdravotním stavu fotografií z nemocnice. Na ní sedí mezi svou rodinou už bez připojení na plicní ventilaci a připojil vzkaz, že včera mohl poprvé dýchat celý den sám.

 • Ochranné prostředky pro seniory

  38:39 do playlistu

  Ochranné prostředky pro seniory
  Česká pošta začala lidem nad 60 let doručovat ochranné prostředky. Mají je zdarma – jak minulý týden rozhodla vláda. Obálek s 5 rouškami a jedním respirátorem by listonoši měli do pátku roznést 3 miliony.

 • Soud o pádu Trojské lávky

  40:57 do playlistu

  Soud o pádu Trojské lávky
  Začal soud kvůli zřícení Trojské lávky, při kterém v roce 2017 utrpěli čtyři chodci těžkou újmu na zdraví. Obžalovaní jsou dva muži - autor lávky Jiří Stráský a bývalý vedoucí oddělení mostů Technické správy komunikací Antonín Semecký.

 • Výuka na dálku v novém školním roce

  43:21 do playlistu

  Výuka na dálku v novém školním roce
  Zhruba 250 škol už muselo tento měsíc kvůli koronaviru úplně nebo částečně omezit výuku. Covidem-19 se nakazilo skoro 200 pedagogů a 400 žáků či studentů. V karanténě kvůli tomu bylo už přes 1100 učitelů a 5500 dětí.

 • Obavy z vlků na Šumavě

  45:28 do playlistu

  Obavy z vlků na Šumavě
  Na Šumavě se usadila druhá vlčí smečka. Potvrdily to snímky z fotopastí a vzorky DNA, které zkoumali vědci z šumavského a bavorského národního parku. Především mladí vlci se stále častěji stahují do českých rezervací.

 • Pokus o pašování cenných kovů

  46:14 do playlistu

  Pokus o pašování cenných kovů
  Neúspěšný pokus o pašování cenných kovů – zlato, stříbro a peníze v hodnotě téměř 19 milionů korun chtěla přes Rakousko nelegálně převézt česká rodina. Podle úřadů se plánovala vyhnout zaplacení zhruba dvouapůlmilionového cla.

 • Předvolební debata: Královéhradecký kraj

  46:41 do playlistu

  Předvolební debata: Královéhradecký kraj
  Vstup moderátorky Daniely Písařovicové.

 • Polský boj proti koronaviru

  47:47 do playlistu

  Polský boj proti koronaviru
  V Polsku na rozdíl od ostatních států v regionu přibývá v posledních dnech méně případů než v srpnu. Tamní ministr zdravotnictví prohlásil, že situace je stabilizovaná, epidemie ale nekončí.

 • Pád domu v Liberci

  50:14 do playlistu

  Pád domu v Liberci
  Policie se zabývá včerejším pádem stěny rodinného domu v Liberci. Událost se obešla bez zranění. Rodina, která stavbu obývala, byla mimo domov. Hasiči pak rozhodli o demolici objektu.

 • Závažné kožní nádory

  50:48 do playlistu

  Závažné kožní nádory
  Nárůst nejzávažnějších zhoubných nádorů, tedy melanomů – přičítají kožní lékaři zanedbané jarní prevenci. Lidé se kvůli strachu z koronaviru vyhýbali vyšetření.

 • Program festivalu v Jihlavě

  52:44 do playlistu

  Program festivalu v Jihlavě
  Na tiskové konferenci to dnes potvrdil ředitel přehlídky Marek Hovorka. Program nabídne třeba poslední snímek islandského hudebního skladatele Jóhanna Jóhannssona i nejlepší dokument festivalu v Sundance - Epicentro.

Přehrát vše

Související