iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 1. 2020
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
34110
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

51 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Šíření koronaviru ve světě

  0:36 do playlistu

  Šíření koronaviru ve světě
  Koronavir se šíří stále silněji. V Číně zemřelo 56 lidí, nakažených jsou víc než dva tisíce. Jiné země světa evidují dohromady už desítky případů. První podezření hlásí i sousední Rakousko – jde o čínskou letušku ve Vídni.

 • Opatření českých úřadů

  1:22 do playlistu

  Opatření českých úřadů
  Tady na pražském letišti se objevily jen informační cedule. Na nich se cestující dozvědí, kde se mají nechat vyšetřit, pokud se po přistání necítí dobře nebo měli během letu nějaké příznaky nákazy, třeba horečku.

 • Kroky proti šíření nákazy

  4:54 do playlistu

  Kroky proti šíření nákazy
  Kvůli dlouhé, někdy až dvoutýdenní, inkubační době začaly přijímat zvláštní opatření i jednotlivé čínské provincie. Třeba v Hongkongu zakázali vstup všem obyvatelům z Chu-peje nebo těm, kteří tuhle část Číny v posledních 14 dnech navštívili.

 • Mapa šíření koronaviru

  6:30 do playlistu

  Mapa šíření koronaviru
  Virus se rozšířil z města Wu-chan v centrální Číně. Mapa ukazuje potvrzené případy koronaviru v jednotlivých provinciích. Čím tmavší barva, tím víc nakažených. Nejvíc jich je v provincii Chu-pej – přes tisíc.

 • Ženy se vrátily z Wu-chanu

  7:05 do playlistu

  Ženy se vrátily z Wu-chanu
  Na Letišti Václava Havla dnes samy dvě cestující vyhledaly zdravotníky hned po přistání. Obě přiletěly přímo z čínského Wu-chanu.

 • Česká opatření proti šíření viru

  9:54 do playlistu

  Česká opatření proti šíření viru
  Hostem Událostí je ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

 • Výdaje Česka na obranu

  12:21 do playlistu

  Výdaje Česka na obranu
  Už příští rok má dostat armáda do svého rozpočtu navíc 10 miliard. V roce 2021 by tak vojáci měli hospodařit s více než 85 miliardami. Ministryně financí Alena Schillerová s tím souhlasí. Chce ale prokázat, že armáda utrácí peníze efektivně.

 • Opravy vyhořelého domova ve Vejprtech

  17:01 do playlistu

  Opravy vyhořelého domova ve Vejprtech
  Živý vstup redaktora Ivo Brániše.

 • Nahrávky Trumpa a Parnase

  18:09 do playlistu

  Nahrávky Trumpa a Parnase
  Donald Trump podle nově zveřejněné nahrávky usiloval o odvolání americké velvyslankyně na Ukrajině – na jaře 2018 o tom hovořil s podnikatelem sovětského původu Lvem Parnasem.

 • Bratři Karamazovi v podání absolventů DAMU

  18:49 do playlistu

  Bratři Karamazovi v podání absolventů DAMU
  Letošní absolventi DAMU hrají ruskou klasiku – Bratry Karamazovy. Mladí činoherci na jeviště vrací dramatizaci Dostojevského románu, kterou pro Divadlo Na zábradlí před více než čtyřiceti lety připravil Evald Schorm.

 • Víkendový vývoj systému k e-známkám

  21:23 do playlistu

  Víkendový vývoj systému k e-známkám
  Premiér Babiš navrhuje zrušení Státního fondu dopravní infrastruktury. Za nepovedenou zakázku na elektronické dálniční známky podle něj může to, že se vedení fondu vymklo kontrole.

 • Spor o ministra pro dva resorty

  24:07 do playlistu

  Spor o ministra pro dva resorty
  Komunisté nechtějí, aby Karel Havlíček byl zároveň ministrem průmyslu i dopravy až do konce volebního období. Předseda strany Filip v Otázkách Václava Moravce uvedl, že tato podmínka není ve smlouvě o toleranci menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD.

 • Zákaz pyrotechniky v českých CHKO

  25:54 do playlistu

  Zákaz pyrotechniky v českých CHKO
  V chráněných krajinných oblastech už žádné ohňostroje ani petardy. Navrhuje to ministerstvo životního prostředí – nejen kvůli zplodinám, ale hlavně kvůli hluku, který plaší zvěř.

 • Sbírka Zoo Praha pro Austrálii

  27:41 do playlistu

  Sbírka Zoo Praha pro Austrálii
  Bezmála 13 a půl milionu korun zatím lidé poslali do sbírky pražské zoo na pomoc Austrálii. První peníze už míří do požáry postižených oblastí.

 • Pokuty za jízdu načerno

  28:06 do playlistu

  Pokuty za jízdu načerno
  V Praze loni dostalo pokutu za jízdu na černo skoro čtvrt milionu cestujících. Meziročně jich přibylo. Důvodem je podle Dopravního podniku intenzivnější práce revizorů.

 • Ubývá pohotovostí v krajích

  30:09 do playlistu

  Ubývá pohotovostí v krajích
  Rušení pohotovostí nebo omezování jejich ordinačních hodin – s tím se potýkají pacienti v řadě krajů. Třeba v Praze loni skončily dvě pohotovostní služby mimo nemocnice a hrozí, že během letoška zavře ještě jedna další.

 • Dopad úbytku ambulancí na nemocnice

  30:52 do playlistu

  Dopad úbytku ambulancí na nemocnice
  Pacienti tak často musejí dojíždět za ošetřením do nemocnic. Těm kvůli tomu podle České lékařské komory hrozí přetížení.

 • Síť pohotovostí v Česku

  33:43 do playlistu

  Síť pohotovostí v Česku
  Síť pohotovostí teď mají na starost radnice nebo kraje. V každém z nich je proto jinak hustá. Například zařízení pro dospělé je nejvíc na jihu Čech. Celkem sedmnáct. Naopak nejmíň jich je na Vysočině.

 • Politické výzvy roku 1990

  37:29 do playlistu

  Politické výzvy roku 1990
  Tisíce blahopřání, ale i nejrůznějších žádostí dorazily na Pražský hrad přesně před třiceti lety – v prvních týdnech po zvolení Václava Havla prezidentem Československa.

 • Odklízení následků zemětřesení

  40:01 do playlistu

  Odklízení následků zemětřesení
  Počet mrtvých po pátečním zemětřesení na východě Turecka vzrostl na jednatřicet. V nemocnicích zůstává asi stovka zraněných. Nikdo z nich už podle lékařů není v ohrožení života.

 • Kamery pro rozpoznávání obličejů v Moskvě

  40:27 do playlistu

  Kamery pro rozpoznávání obličejů v Moskvě
  Moskevská radnice chce zavést technologii na identifikaci obličejů. Argumentuje posílením bezpečnosti, kritici ale záměr považují jen za další krok ke sledování obyvatel. Nelíbí se jim taky, že sběr biometrických dat bude bez jejich souhlasu.

 • Povinné ručení v ČR

  42:51 do playlistu

  Povinné ručení v ČR
  Povinné ručení zdražuje. Vloni se jeho cena zvedla v průměru o 4 procenta. U nejběžnějšího nového auta na bezmála 8 tisíc korun za rok. Z povinného pojištění z provozu vozidla se ročně uplatňuje zhruba 300 tisíc škod.

 • Slabý led na lipenské přehradě

  43:08 do playlistu

  Slabý led na lipenské přehradě
  Bruslení na zamrzlém Lipně zatím není bezpečné. Noční mrazy - podle správců dráhy - nestačí na to, aby mohli lidé vyrazit na led.

 • Provizorní most mezi Drnholcem a Novosedly

  44:55 do playlistu

  Provizorní most mezi Drnholcem a Novosedly
  Silničáři začínají stavět provizorní most mezi Drnholcem a Novosedly na Břeclavsku. Bude součástí objízdné trasy z Brna na Vídeň. Stávající konstrukce by nemusela kvůli technickému stavu unést nápor dopravy.

 • Chebské výročí od osvobození Osvětimi

  45:32 do playlistu

  Chebské výročí od osvobození Osvětimi
  Cheb si připomíná 75. výročí od osvobození Osvětimi.

 • Úspěšný let Boeingu 777

  46:02 do playlistu

  Úspěšný let Boeingu 777
  Nejdelší dálkové dopravní letadlo úspěšně zvládlo první zkušební let – letoun s označením 777X od americké firmy Boeing vzlétl včera po sedmé večer našeho času a přistál o necelé čtyři hodiny později.

 • Rodina pomáhá bezdomovcům v Salt Lake City

  46:28 do playlistu

  Rodina pomáhá bezdomovcům v Salt Lake City
  Lidé bez domova patří k realitě města – většina kolemjdoucích je ignoruje. Ne tak Hansenovi z Utahu. Otec se synem v Salt Lake City berou bezdomovce do restaurací, mluví s nimi o možné pomoci a zajímají se o jejich životní příběhy.

Přehrát vše

Související