iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 11. 2019
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
19357
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Ekonomika poroste pomaleji

  0:33 do playlistu

  Ekonomika poroste pomaleji
  Tuzemská ekonomika příští rok poroste pomaleji, než se čekalo. Počítá s tím jak Česká národní banka, tak ministerstvo financí. Obě instituce dnes zveřejnily čerstvé prognózy. Centrální banka předpokládá růst 2,4 %.

 • S pomalejším růstem počítá ČNB i MF

  1:26 do playlistu

  S pomalejším růstem počítá ČNB i MF
  S nižším růstem počítají centrální bankéři, ale i ministerstvo financí také kvůli nejistotě kolem brexitu či celním válkám ve světě. Naopak za růstem hrubého domácícho produktu bude z velké míry stále domácí poptávka.

 • Predikci zveřejnilo i ministerstvo financí

  3:43 do playlistu

  Predikci zveřejnilo i ministerstvo financí
  Predikci dnes zveřejnilo i ministerstvo financí. To ponechalo letošní odhad růstu hospodářství na dvou a půl procentech, snížilo ale očekávání na příští rok – odhaduje dvě procenta.

 • Dopad na české firmy

  4:36 do playlistu

  Dopad na české firmy
  Rozhovor s viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy Radkem Špicarem.

 • Čína chce spolupracovat s hnutím ANO

  7:23 do playlistu

  Čína chce spolupracovat s hnutím ANO
  Komunistická strana Číny má zájem o spolupráci s vládním hnutím ANO. Předsedovi Poslanecké sněmovny to v Pekingu řekl šéf vlivného zahraničního odboru ústředního výboru. Radek Vondráček budoucí spolupráci nevyloučil.

 • USA a EU odsoudily zadržení inspektorky MAAE v Íránu

  10:14 do playlistu

  USA a EU odsoudily zadržení inspektorky MAAE v Íránu
  Spojené státy i Evropská unie odsoudily zadržení inspektorky jaderného programu v Íránu. Pracovnice Mezinárodní agentury pro atomovou energii přišla o akreditaci a na krátkou dobu také o cestovní pas.

 • Lékaři chtějí zpoplatnit e-neschopenky

  10:33 do playlistu

  Lékaři chtějí zpoplatnit e-neschopenky
  Spory ohledně elektronických neschopenek. Ty začnou fungovat od prvního ledna příštího roku. Praktičtí lékaři chtějí, aby se jejich vystavení hradilo – premiér Andrej Babiš to ale odmítá.

 • Finanční potíže šumavského parku

  12:56 do playlistu

  Finanční potíže šumavského parku
  Živý vstup Zdeňka Mlnaříka ze Šumavy.

 • Pieta za Alexandra Dubčeka

  14:57 do playlistu

  Pieta za Alexandra Dubčeka
  Úmrtí Alexandra Dubčeka si dnes připomněli lidé na dálničním odpočívadle na 89. kilometru dálnice D1. U památníku tohoto bývalého významného československého politika si připomněli tragickou nehodu, po které 7. listopadu 1992 Dubček zemřel.

 • Lafarge nebude stíhána za zločiny proti lidskosti

  15:43 do playlistu

  Lafarge nebude stíhána za zločiny proti lidskosti
  Cementárna Lafarge se v Sýrii nepodílela na zločinech proti lidskosti. Trestní stíhání zrušil francouzský odvolací soud.

 • Lennonova zeď je opravená

  17:47 do playlistu

  Lennonova zeď je opravená
  Pro lidi je po měsíci znovu přístupná Lennonova zeď na pražské Kampě. Řád maltézských rytířů ji zhruba za čtvrt milionu korun nechal opravit – byla totiž pomalovaná a popsaná. Nově má sloužit jako venkovní galerie.

 • Výročí smrti Jana Skácela

  18:12 do playlistu

  Výročí smrti Jana Skácela
  Dnes je to na den třicet let od smrti Jana Skácela – básníka, jehož tvorba významně obohatila nejen literaturu, ale také české divadlo a hudbu. Poctu jeho tvorbě složili současní brněnští hudební skladatelé v divadle Husa na provázku.

 • Ministerstvo nepřezkoumá Babišův možný střet zájmů

  21:38 do playlistu

  Ministerstvo nepřezkoumá Babišův možný střet zájmů
  Ministerstvo spravedlnosti nepřezkoumá rozhodnutí středočeského krajského úřadu, který zastavil přestupkové řízení o možném střetu zájmů premiéra Andreje Babiše.

 • Tržby obchodníků stouply

  21:59 do playlistu

  Tržby obchodníků stouply
  Češi dál rádi nakupují. V září rostly tržby obchodníkům meziročně o 7,3 procenta. Domácnosti utrácely hlavně za nepotravinářské zboží.

 • Dům hrůzy u nádraží v Hradci Králové

  23:21 do playlistu

  Dům hrůzy u nádraží v Hradci Králové
  Nečekaný problém odhalili úředníci magistrátu v Hradci Králové a terénní pracovníci tamní Charity, když vstoupili do soukromého domu u nádraží. Viděli poničený, vybydlený soukromý objekt, ve kterém narazili na narkomany, alkoholiky a bezdomovce.

 • Stávka zaměstnanců Lufthansy

  25:15 do playlistu

  Stávka zaměstnanců Lufthansy
  Sto osmdesát tisíc lidí nemůže ve čtvrtek a pátek odletět kvůli stávce zaměstnanců společnosti Lufthansa. Palubní personál i piloti se s vedením německé firmy přou o výši mezd a příspěvky do penzijních fondů.

 • Jan Stráský

  25:50 do playlistu

  Jan Stráský
  Zemřel poslední československý premiér Jan Stráský. Bylo mu 78 let.

 • Nový způsob měření emisí

  26:26 do playlistu

  Nový způsob měření emisí
  Měření emisí přímo na silnici – novinka, kterou se ministerstvo dopravy a životního prostředí snaží dostat z vozovek auta, jež porušují emisní limity. Problémy jsou především ve velkých městech.

 • Rodičovská vzroste o 80 tisíc

  29:21 do playlistu

  Rodičovská vzroste o 80 tisíc
  80 tisíc navíc pro rodiny s dětmi do čtyř let – výsledek včerejšího hlasování ve sněmovně. Řada rodičů ale nemá jasno, zda na zvýšenou rodičovskou dávku dosáhne – těm dnes ministryně práce a sociálních věcí slíbila manuál, jak správně postupovat.

 • Jak čerpat rodičovský příspěvek

  31:58 do playlistu

  Jak čerpat rodičovský příspěvek
  Pojďme si ukázat, kolik konkrétně 80 tisíc navíc přinese měsíčně do rodinného rozpočtu. K tomu je potřeba znát původní příjem rodiče, který nárok uplatňuje, a dobu, kterou bude trávit doma s dítětem.

 • Peníze navíc do rodinného rozpočtu

  34:08 do playlistu

  Peníze navíc do rodinného rozpočtu
  Změní peníze navíc to, jak se mladým českým rodinám žije? Téměř 60 procent z nich je zadlužených a ne všichni zvládají úvěry splácet. Rodičům chybí také jistota v práci.

 • Prezident Macron kritizuje NATO

  36:41 do playlistu

  Prezident Macron kritizuje NATO
  Severoatlantická aliance se podle Emmanuela Macrona ocitla ve stavu klinické smrti. Francouzský prezident zmínil dvě příčiny: ochabující zájem Spojených států o spolupráci v rámci NATO a tureckou ofenzivu proti Kurdům v Sýrii.

 • Přípravy na výročí pádu Berlínské zdi

  37:21 do playlistu

  Přípravy na výročí pádu Berlínské zdi
  V Německu současně vrcholí přípravy na oslavy třicátého výročí pádu Berlínské zdi. Významný podíl na ústupcích NDR tehdy měly peníze. Východní Německo bylo závislé na půjčkách západoněmecké vlády.

 • Počasí v listopadu

  39:46 do playlistu

  Počasí v listopadu
  Živý vstup meteoroložky ČT Taťány Míkové

 • Premiér Babiš v Lucemburku

  41:51 do playlistu

  Premiér Babiš v Lucemburku
  Jednat o spolupráci států střední a východní Evropy se zeměmi Benelexu přijel český premiér Andrej Babiš do Lucemburku. Dnes se Andrej Babiš setkal s lucemburským protějškem Xavierem Bettelem, zítra jej přijme velkovévoda.

 • Nález meče starého přes 3 tisíce let

  42:27 do playlistu

  Nález meče starého přes 3 tisíce let
  Jako unikátní označují archeologové nález bronzového meče na Rychnovsku. Starý je přes 3000 let, přičemž přesnou lokaci objevu odborníci tají. Prozradili pouze to, že šlo o jižní část okresu – o místo, ze kterého dosud žádné nálezy neměli.

 • Vyšetřování prezidenta Trumpa

  43:43 do playlistu

  Vyšetřování prezidenta Trumpa
  Rudy Giulliani jako zásadní problém prezidenta Donalda Trumpa. Zveřejněné výpovědi amerických diplomatů ze sněmovního vyšetřování naznačují, že osobní právník hlavy státu tlačil na ukrajinské vedení, aby vyšetřovalo rodinu Trumpova politického rivala.

 • Začala stavba Trojské lávky

  45:50 do playlistu

  Začala stavba Trojské lávky
  V pražské Troji začala stavba nové lávky. Má nahradit původní konstrukci, která se před dvěma lety zřítila do Vltavy. Zranili se při tom čtyři lidé, z toho dva těžce. Stavba za 128 milionů by měla být dokončena v říjnu 2020.

 • V Mexiku objevili kosti mamutů

  46:50 do playlistu

  V Mexiku objevili kosti mamutů
  Ojedinělý objev v Mexiku. Vědci u hlavního města našli přes osm set kostí mamutů – včetně osmi obřích lebek. Mamuti v této oblasti žili před více než 14 tisíci lety a kosti byly ve velkých jámách, které k jejich lovení vykopali pravěcí lidé.

Přehrát vše