iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 7. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

9 hlasů
24970
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Setrvání ČSSD ve vládě

  0:35 do playlistu

  Setrvání ČSSD ve vládě
  Sociální demokraté na rozcestí – už zítra mají rozhodnout o tom, zda odejdou z menšinové vlády Andreje Babiše. Jan Hamáček předsednictvu oficiálně oznámí, že Miloš Zeman odvolá ministra kultury Antonína Staňka na konci července.

 • Schůzka, která rozhodne o osudu vlády

  1:21 do playlistu

  Schůzka, která rozhodne o osudu vlády
  Na Vysočině sílí hlasy pro odchod z kabinetu, podobně jako v Jihomoravském kraji. Další podle průzkumu ČT podmiňují setrvání v koalici jmenováním Michala Šmardy ministrem.

 • Vývoj aktuální vládní krize

  4:38 do playlistu

  Vývoj aktuální vládní krize
  Teď přehled – jak se vyvíjela aktuální vládní krize. Antonín Staněk nejprve před dvěma měsíci oznámil, že ke konci května rezignuje na svou funkci. Miloš Zeman demisi nepřijal.

 • Oslavy státního svátku i pocta obětem útoku

  5:31 do playlistu

  Oslavy státního svátku i pocta obětem útoku
  Velkolepou vojenskou přehlídkou si Francouzi připomněli výročí dobytí Bastily. Nejdůležitější státní svátek v zemi doprovodí i řada ohňostrojů. Ve městě Nice na jihu Francie se ale dnes večer konat nebude.

 • Střety žlutých vest s policisty

  7:53 do playlistu

  Střety žlutých vest s policisty
  V samotném hlavním městě honosné oslavy v odpoledních hodinách přerostly ve střety policistů s demonstranty. Příznivci hnutí žlutých vest se po vojenské přehlídce pokoušeli obsadit část Champs-Elysées a postavit tam barikády.

 • Smrtelná nehoda na Královéhradecku

  8:14 do playlistu

  Smrtelná nehoda na Královéhradecku
  Živý vstup redaktora Přemysla Šrámka.

 • Vyšetřování železniční nehody na Rakovnicku

  9:45 do playlistu

  Vyšetřování železniční nehody na Rakovnicku
  Pokračuje vyšetřování včerejší srážky vlaku s autem na Rakovnicku. Podle policie řidič zřejmě nerespektoval výstražné znamení na přejezdu. Při nehodě jeden člověk zemřel a sedm utrpělo zranění.

 • Sankce proti Turecku

  10:12 do playlistu

  Sankce proti Turecku
  Americký prezident Donald Trump podle agentury Bloomberg ohlásí příští týden sankce proti Turecku. Partnera z NATO chce potrestat za nákup ruského systému protiletecké obrany S-400.

 • Masivní výpadek proudu v New Yorku

  10:31 do playlistu

  Masivní výpadek proudu v New Yorku
  Část newyorského Manhattanu postihl v noci na dnešek masivní výpadek elektřiny – bez proudu byly 5 hodin statisíce lidí, zřejmě kvůli požáru v rozvodné síti. Na území velkém jako Karlovy Vary žije víc obyvatel než v Praze – přes milion a půl lidí.

 • Zkrácení pracovní doby

  12:11 do playlistu

  Zkrácení pracovní doby
  Tři z pěti zaměstnanců, kteří pracují na směny, by uvítali kratší pracovní dobu. Skoro třetina z nich se ale obává, že by zároveň nestihla splnit své úkoly.

 • Tresty pro výtržníky z Bratislavy

  14:20 do playlistu

  Tresty pro výtržníky z Bratislavy
  Půl roku vězení a poté vyhoštění na tři roky. Trest pro sedm fotbalových hooligans, kteří se ve středu večer poprali v centru Bratislavy. Po hromadné bitce zadržela policie víc než sto lidí.

 • Sociální dávky ve formě poukázek

  14:51 do playlistu

  Sociální dávky ve formě poukázek
  Zhruba o třetinu se od konce loňského roku snížil počet příspěvků na živobytí vyplácený částečně v poukázkách. Jen v penězích ho od ledna dostávají znovu třeba lidé se zdravotním postižením nebo senioři.

 • Řádění tropické bouře Barry

  16:49 do playlistu

  Řádění tropické bouře Barry
  Tropická bouře Barry udeřila v americkém státě Louisiana. V zaplavených oblastech museli někteří lidé vylézt na střechy a čekat na pomoc pobřežní stráže.

 • Artinii – distribuce filmů nově

  17:11 do playlistu

  Artinii – distribuce filmů nově
  Nový systém distribuce filmů – v Česku vznikl projekt s názvem Artinii. Služba má za poplatek umožnit jednodušší pořádání veřejných projekcí. Vyzkoušely ji krajanské spolky v zahraničí.

 • Pietní akce za oběti vypálení Českého Malína

  20:07 do playlistu

  Pietní akce za oběti vypálení Českého Malína
  V Žatci si připomněli vypálení ukrajinské obce Český Malín. Založili ji kdysi právě přistěhovalci ze Žatecka, Lounska a Rakovnicka. Přesně před 76 lety v ní nacisté povraždili 374 lidí.

 • Nová pravidla pro vícenásobné dlužníky

  20:42 do playlistu

  Nová pravidla pro vícenásobné dlužníky
  Jeden dlužník – jeden exekutor. Pravidlo, které by do zákona mohla zavést vládní novela exekučního a občanského soudního řádu. Ministerstvo spravedlnosti si od ní slibuje omezení počtu případů, kdy má jeden člověk víc exekucí.

 • 30 let s kompaktními disky

  22:54 do playlistu

  30 let s kompaktními disky
  Před 30 lety začala v Československu výroba kompaktních disků. Tehdy jediného média, které umožňovalo špičkový digitální záznam a poslech třeba hudby.

 • Fronty na bankovku s Karlem Gottem

  25:06 do playlistu

  Fronty na bankovku s Karlem Gottem
  Bankovka s Karlem Gottem měla u fanoušků úspěch – 5 tisíc kusů vykoupili za čtyři hodiny Někteří zájemci na prodej čekali v centru Prahy už od pátku. Všimly si toho i zahraniční agentury.

 • Záchranáři v úzkých

  25:58 do playlistu

  Záchranáři v úzkých
  Záchranáři se při cestě na místo zásahu stále častěji setkávají s šoféry, kteří jim nedají přednost, neuhnou nebo zmatkuji. V lepším případě to znamená jen zdržení.

 • Revize parcel v Česku

  28:21 do playlistu

  Revize parcel v Česku
  Druh pozemku, jeho hranice a taky neevidované budovy – to všechno teď kontrolují úředníci po celé České republice. Chtějí, aby skutečný stav jednotlivých parcel odpovídal tomu zapsanému v katastru.

 • Revize parcel v Česku

  29:01 do playlistu

  Revize parcel v Česku
  Na některých částech Česka také geodeti vytváří úplně nové katastrální mapy. Až šedesát procent z nich totiž vzniklo mezi lety 1826 až 1836, a skutečnému uspořádání pozemků tak neodpovídají.

 • Revize katastru nemovitostí

  31:51 do playlistu

  Revize katastru nemovitostí
  O tom, kdy a kde revize budou, rozhoduje příslušný katastrální úřad. Lidé by se o nich měli dozvědět aspoň 2 měsíce předem – nejčastěji z obecní vývěsky.

 • Kontroly kvůli uspořádání pozemků

  32:45 do playlistu

  Kontroly kvůli uspořádání pozemků
  Vedle kontrol taky na některých místech pokračují takzvané pozemkové úpravy. Ty provádí Státní pozemkový úřad, aby zlepšil uspořádání parcel. Ne všichni majitelé se změnami souhlasí.

 • Konec oprav na Chaldiki

  35:19 do playlistu

  Konec oprav na Chaldiki
  Úřady na řeckém poloostrově Chalkidiki hlásí konec oprav po středeční bouři. Ta zabila sedm lidí – včetně dvou českých turistů. Dnes se podařilo obnovit dodávky vody a elektřiny i v odlehlých oblastech.

 • Protesty proti spornému zákonu pokračují

  36:00 do playlistu

  Protesty proti spornému zákonu pokračují
  Potyčkami s policií skončily další demonstrace proti extradičnímu zákonu v Hongkongu. Do ulic opět vyšly desetitisíce lidí. Protestující dosáhli po několika týdnech pozastavení schvalovacího procesu, ale ke zrušení návrhu nedošlo.

 • Potíže kolem jídla pro bezdomovce

  38:25 do playlistu

  Potíže kolem jídla pro bezdomovce
  Už přes pět let rozdávají dobrovolníci v Ostravě bezdomovcům každou neděli jídlo. Nově po nich ale radnice chce povolení a potravinářské průkazy. Dobročinná akce totiž vadí některým místním obyvatelům, kteří si stěžují na nepořádek.

 • Odjezd z hudebních festivalů

  40:27 do playlistu

  Odjezd z hudebních festivalů
  Dnešek je i ve znamení odjezdů z hudebních festivalů. 20 tisíc lidí navštívilo ve Vizovicích Masters of Rock.

 • Česká pomoc ohroženým opicím

  41:36 do playlistu

  Česká pomoc ohroženým opicím
  Čeští ochránci přírody se zapojili do snahy o záchranu kahau nosatých. Výzkumníci z ústecké zoologické zahrady se snaži do územního plánu v Indonésii prosadit, aby na ostrově Borneo vznikla pro tyto opice chráněná oblast.

Přehrát vše

Související