iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 6. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

6 hlasů
24064
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:03 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • První verze rozpočtu na příští rok

  0:37 do playlistu

  První verze rozpočtu na příští rok
  Vláda schválila základní parametry státního rozpočtu na příští rok. Ministři za sociální demokracii se ale při hlasování zdrželi. Plán příjmů a výdajů podle předsedy ČSSD Jana Hamáčka neumožňuje naplňovat priority a komplikuje fungování resortů.

 • Parametry rozpočtu na rok 2020

  1:42 do playlistu

  Parametry rozpočtu na rok 2020
  Předsednictvo ČSSD se v pátek usneslo, že strana by měla zůstat ve vládě za splnění několika podmínek. Patří mezi ně i hledání dodatečných příjmů. Podle ministryně financí Aleny Schillerové obsahuje návrh rozpočtu všechny priority.

 • Obrysy státního rozpočtu na příští rok

  3:30 do playlistu

  Obrysy státního rozpočtu na příští rok
  A navrhovaný státní rozpočet teď podrobněji. Vláda chce stejně jako letos hospodařit 40 miliard korun v minusu. Oproti aktuálnímu roku se zvedají odhadované příjmy i výdaje.

 • Podpora rozpočtu a fungování vlády

  4:36 do playlistu

  Podpora rozpočtu a fungování vlády
  Hostem Událostí je ministryně financí Alena Schillerová /ANO/.

 • Rok vlády premiéra Andreje Babiše

  7:12 do playlistu

  Rok vlády premiéra Andreje Babiše
  A pouhý den po velkých protivládních demonstracích bilancovali blížící se rok ve funkci i sami ministři. Konkrétně to, kolik úkolů z programového prohlášení už splnili. Podle premiéra je hotová zhruba pětina z nich.

 • Vyostřené vztahy mezi USA a Íránem

  10:39 do playlistu

  Vyostřené vztahy mezi USA a Íránem
  Írán naznačil ochotu jednat se Spojenými státy. Začátek rozhovorů nicméně podmiňuje koncem sankcí. Žádá navíc větší výhody, než mu přisuzovala jaderná dohoda z roku 2015.

 • Srážka stíhaček nad Německem

  13:10 do playlistu

  Srážka stíhaček nad Německem
  Na severu Německa se dnes srazily dvě stíhačky typu Eurofighter. Oba stroje spadly podle všeho během cvičného letu nedaleko letecké základy u jezera Fleesensee, piloti se stihli katapultovat.

 • Otevření úseku Bošilec–Ševětín na D3

  13:34 do playlistu

  Otevření úseku Bošilec–Ševětín na D3
  Živý vstup redaktora Ondřeje Ublicka.

 • Policie nebude vyšetřovat Václava Lásku

  15:00 do playlistu

  Policie nebude vyšetřovat Václava Lásku
  Policie nebude řešit trestní oznámení na senátora Václava Lásku. Pro křivé obvinění ho podala kancelář prezidenta. Vadilo jí, že pan Láska upozornil na schůzky kancléře Mynáře se zástupci soudů.

 • Polská soudní reforma

  15:26 do playlistu

  Polská soudní reforma
  Polská soudní reforma je v rozporu s unijním právem. Takový rozsudek dnes vynesl Soudní dvůr Evropské unie v Lucemburku.

 • Soud o protivládních tureckých protestech v r. 2013

  17:17 do playlistu

  Soud o protivládních tureckých protestech v r. 2013
  V Turecku začal ostře sledovaný proces s čelnými představiteli občanské společnosti. Šestnáct lidí čelí obžalobě z organizování protestů v roce 2013 a úmyslu svrhnout vládu.

 • Kniha Osmašedesátý Petra Pitharta

  18:06 do playlistu

  Kniha Osmašedesátý Petra Pitharta
  Česká společnost se nechce poučit ze svých dějin a platí za to vysokou cenu. V novém vydání knihy Osmašedesátý se dlouholetý předseda Senátu Petr Pithart zamýšlí nad událostmi, které vedly k vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa.

 • Kontaminace ropy mířící do Česka

  21:01 do playlistu

  Kontaminace ropy mířící do Česka
  Nové komplikace kolem ropy, která do Česka proudí ropovodem Družba. Na ukrajinsko-slovenských hranicích opět naměřili zvýšenou kontaminaci této suroviny.

 • Opakované vyhrožování střelbou na školách

  22:20 do playlistu

  Opakované vyhrožování střelbou na školách
  Policie zaznamenala na internetu další výhrůžku střelbou na neurčené pražské škole. Jednotlivá zařízení proto přes den hlídala. Teď pátrá po pachateli, kterého podezřívá ze šíření poplašné zprávy. Za to hrozí dva roky vězení.

 • Titusy pro českou armádu

  24:41 do playlistu

  Titusy pro českou armádu
  Česká armáda dostane 62 kolových obrněných vozidel Titus. Smlouvu za víc než šest miliard korun podepsalo ministerstvo obrany se společností Eldis Pardubice.

 • Jízda v protisměru na D1

  25:08 do playlistu

  Jízda v protisměru na D1
  Další jízda v protisměru na D1 – policie dnes zveřejnila záběry staré deset dní. Na 226. kilometru ve směru na Brno se zmateně pohyboval červený Citroen. Třiačtyřicetiletý řidič nejdřív couval k nájezdu, pak se otočil a vjel do protisměru.

 • Varování před suchem a vedrem

  25:29 do playlistu

  Varování před suchem a vedrem
  Výstraha před vysokými teplotami. V úterý se mohou podle meteorologů vyšplhat až k čtyřiatřiceti stupňům, ve středu ještě o tři výš. To už představuje vysokou zátěž pro lidský organismus – hrozí přehřátí a dehydratace.

 • Demonstrace na Letenské pláni

  27:33 do playlistu

  Demonstrace na Letenské pláni
  Den po protestech, které zaplnily pražskou Letenskou pláň. Demonstrace mířila proti Andreji Babišovi a ministryni spravedlnosti Marii Benešové.

 • Politické dozvuky demonstrace

  28:31 do playlistu

  Politické dozvuky demonstrace
  Opozice demonstranty většinou podporuje a chce vyslovit kabinetu nedůvěru - ve sněmovně se o tom bude jednat pozítří.

 • Fotoreport z Letenské pláně

  31:13 do playlistu

  Fotoreport z Letenské pláně
  Fotografie a videa z Letné ihned zaplnily sociální sítě. Hitem se stala tato fotografie ženy s vlajkou. Tu vedle fotografů zachytil i štáb ČT.

 • Světová média o protestech na Letné

  32:02 do playlistu

  Světová média o protestech na Letné
  O události se mluvilo i v zahraničí. Největší pozornost jí věnovala média v sousedních zemích, o dění v Praze ale živě informoval třeba i zpravodaj britské BBC. Podobně CNN nebo katarská al-Džazíra.

 • Nový stavební zákon

  34:29 do playlistu

  Nový stavební zákon
  Vláda schválila věcný záměr stavebního zákona. Mimo jiné má sjednotit stavební povolení do jednoho řízení. Proces by se tím měl zrychlit na jeden rok. Teď je podle Světové banky Česko v tomto ohledu jednou z nejpomalejších zemí na světě.

 • Export z Česka

  35:30 do playlistu

  Export z Česka
  Česko loni vyvezlo zboží za téměř 4 a půl bilionu korun. Nejvíc z toho do zemí Evropské unie, 84 procent. Zákazníky mají tuzemské firmy hlavně v Německu – téměř třetina vyváženého zboží jde právě tam.

 • Nový starosta Kolína

  38:04 do playlistu

  Nový starosta Kolína
  Kolín změnil starostu. Poslanec Vít Rakušan dnes na funkci rezignoval. Důvodem je to, že v současnosti jako předseda vede hnutí Starostové a nezávislí.

 • Kauza ministra Adama Vojtěcha

  38:18 do playlistu

  Kauza ministra Adama Vojtěcha
  Současný ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se ještě jako tajemník v resortu financí snažil získat informace o manželce tehdejšího ministra Svatopluka Němečka. Zjistil to Český rozhlas.

 • Vzpomínky na dětské oběti vypálení obce Ležáky

  40:16 do playlistu

  Vzpomínky na dětské oběti vypálení obce Ležáky
  Památka třinácti dětí z vyhlazené osady Ležáky - tento týden si je připomínají žáci ze základních škol, odkud nacisté před sedmasedmdesáti lety děti odvedli. Po jejich stopách budou dnešní školáci putovat čtyři dny.

 • Český premiér na Evropském fóru v Drážďanech

  40:50 do playlistu

  Český premiér na Evropském fóru v Drážďanech
  Premiér Andrej Babiš a jeho polský protějšek Mateusz Morawiecki jsou hlavními hosty drážďanského Evropského fóra pro vědu, výzkum a inovace. Český předseda vlády vystoupil s jedním z úvodních projevů.

 • Důsledky brexitu pro chudé regiony

  41:15 do playlistu

  Důsledky brexitu pro chudé regiony
  Britský ministr zahraničí Jeremy Hunt označil Borise Johnsona – svého protivníka v boji o post premiéra – za zbabělce. Kvůli tomu, že odmítá veřejně zodpovědět důvody hlasité hádky se svou přítelkyní.

 • Nosorožci ze Dvora Králové ve Rwandě

  43:47 do playlistu

  Nosorožci ze Dvora Králové ve Rwandě
  Pět nosorožců černých ze Dvora Králové je ve Rwandě a už si tam zvykají – informoval o tom Safari park na svém Facebooku. Zvířata, která mají podpořit populaci kriticky ohroženého druhu, absolvovala zhruba osmihodinový let.

 • Vážná nehoda autobusu

  44:28 do playlistu

  Vážná nehoda autobusu
  Osm lidí se dnes zranilo při nehodě trolejbusu s osobním autem v Českých Budějovicích. 67letý řidič nedal na křižovatce přednost trolejbusu. Jeho řidička narazila vzápětí do sloupu. Záchranáři převezli ženu ve velmi vážném stavu do nemocnice.

 • Řízený chov vlků na Šumavě

  44:51 do playlistu

  Řízený chov vlků na Šumavě
  Šumavský park se marně snaží prodat některé vlky ze svého centra v Srní. V tříhektarovém výběhu má povoleno maximálně patnáct jedinců. Teď je jich čtrnáct. Jedinou dočasnou možností je proto podávání antikoncepčních přípravků.

Přehrát vše

Související