iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 6. 2019
20:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
25552
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:02 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Summit EU

  0:37 do playlistu

  Summit EU
  Premiér Babiš v Bruselu – se špičkami Unie jedná poprvé od zveřejnění předběžných auditů Evropské komise, podle kterých je ve střetu zájmů.

 • Postoje stran při hlasování o nedůvěře

  1:17 do playlistu

  Postoje stran při hlasování o nedůvěře
  Právě předběžné audity Evropské komise patří mezi hlavní důvody, proč opozice vyvolá hlasování o nedůvěře vládě. Poslanci budou hlasovat o budoucnosti Babišova kabinetu ve středu.

 • Klíčové pozice v EU

  4:37 do playlistu

  Klíčové pozice v EU
  Jedno z nejdůležitějších témat otevřou lídři členských států už za několik minut. Na pracovní večeři budou vybírat politiky do klíčových unijních funkcí.

 • Obsazení klíčových postů v Unii

  5:36 do playlistu

  Obsazení klíčových postů v Unii
  Živý vstup zpravodaje Lukáše Dolanského.

 • Personální změny u policie

  7:50 do playlistu

  Personální změny u policie
  První velké personální změny v policejním sboru. Po půl roce ve funkci policejní prezident Jan Švejdar rozhodl o čtyřech zásadních výměnách. Největší se odehraje v Praze.

 • Zuzana Čaputová na první návštěvě Česka

  10:21 do playlistu

  Zuzana Čaputová na první návštěvě Česka
  Nová slovenská prezidentka Zuzana Čaputová je na první oficiální návštěvě Česka. Už pátý den po inauguraci jednala na Pražském hradě s Milošem Zemanem.

 • Doživotní tresty za pašování migrantů

  12:39 do playlistu

  Doživotní tresty za pašování migrantů
  Za smrt 71 migrantů v chladicím voze padly v Maďarsku doživotní tresty. Odvolací soud je vyměřil čtyřem lidem, kteří se snažili běžence hlavně ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu propašovat do Evropské unie.

 • Bouřky nad Českem

  13:04 do playlistu

  Bouřky nad Českem
  Českem znovu postupují bouřky. Na Frýdecko-Místecku utrpělo pět lidí zranění poté, co do stromu udeřil blesk. Nejvážněji byl zraněn sedmnáctiletý chlapec, s popáleninami je ve Fakultní nemocnici Ostrava.

 • Sčítání škod po dalších bouřkách

  13:38 do playlistu

  Sčítání škod po dalších bouřkách
  Stovky výjezdů hasičů, škody za miliony. Prudké bouřky zasáhly v noci na dnešek hlavně části Olomouckého a Jihomoravského kraje i Vysočiny.

 • Export do zahraničí

  15:09 do playlistu

  Export do zahraničí
  České firmy čekají, že by letos mohl být za hranicemi menší zájem o jejich výrobky. Exportéři odhadují prodej zhruba za čtyři biliony korun. Ještě loni to byly rekordní 4 biliony 380 miliard.

 • Poslední schůze zastupitelstva Prahy před létem

  16:01 do playlistu

  Poslední schůze zastupitelstva Prahy před létem
  Probíhá poslední zasedání pražského zastupitelstva před letní pauzou. Na programu jsou některá zásadní témata. Mezi nimi třeba klimatický závazek, podle kterého Praha do 30 let přestane produkovat veškeré emise oxidu uhličitého.

 • Pietní akce v Lubech u Klatov

  17:50 do playlistu

  Pietní akce v Lubech u Klatov
  Uctění památky popravených v Lubech u Klatov. Nacisti tam od konce května do začátku července roku 1942 popravili přes sedmdesát vlastenců.

 • Gradující spory mezi USA a Íránem

  18:10 do playlistu

  Gradující spory mezi USA a Íránem
  Sestřelení bezpilotního letadla ještě vyostřilo napětí mezi Íránem a Spojenými státy. Teherán tvrdí, že americký dron letěl nad jeho územím s vypnutým radarovým odpovídačem. Podle Pentagonu ale raketa stroj zasáhla v mezinárodním vzdušném prostoru.

 • Tresty za nezdařený puč v Turecku

  19:57 do playlistu

  Tresty za nezdařený puč v Turecku
  Soud v Ankaře vynesl verdikty v jednom z největších procesů proti obviněným z podílu na nezdařeném puči v roce 2016. Rozsudek si vyslechlo víc než dvě stě lidí.

 • Nové ceny za dálniční kupony?

  20:47 do playlistu

  Nové ceny za dálniční kupony?
  Dálniční známky by mohly zdražit. Návrh poslance hnutí ANO Martina Kolovratníka zvyšuje maximální možnou cenu ročního kuponu na dva tisíce korun. Měsíční by vyšel na šest set, desetidenní na čtyři stovky.

 • Otevřený Archiv bezpečnostních složek

  21:10 do playlistu

  Otevřený Archiv bezpečnostních složek
  Archiv bezpečnostních složek dnes otevřel své dveře a nabídl tak – nejen badatelům – k nahlédnutí zajímavé spisy. Třeba petici Několik vět. Výzvu sepsanou před třiceti lety, která byla znamením konce komunistického režimu.

 • Sněmovna o návrzích na státní vyznamenání

  23:49 do playlistu

  Sněmovna o návrzích na státní vyznamenání
  Poslanci vyškrtli jedenáct jmen ze seznamu nominovaných na státní vyznamenání, který připravil organizační výbor. Sněmovna tak prezidentu Zemanovi nenavrhne ocenit třeba slovenského exprezidenta Andreje Kisku.

 • Zdroje zápachu na Krušnohorsku

  24:20 do playlistu

  Zdroje zápachu na Krušnohorsku
  Dvouleté pátrání po zdrojích zápachu nad Krušnými horami je u konce. Podle výzkumníků za něj můžou jednak české chemičky, vina je ale taky na německé straně.

 • Koncert České filharmonie pod širým nebem

  26:11 do playlistu

  Koncert České filharmonie pod širým nebem
  Plné Hradčanské náměstí – hrála tam Česká filharmonie. Hudba z filmových hitů, jako třeba Harry Potter nebo Schindlerův seznam, zakončila její letošní sezonu.

 • 4. emise státních dluhopisů

  28:18 do playlistu

  4. emise státních dluhopisů
  Ministerstvo financí bude pokračovat v prodeji státních dluhopisů, tzv. dluhopisů republiky. Další emisi spustí 1. července. Ta nabídne lidem nový typ cenného papíru.

 • Spor o motiv na známce

  30:17 do playlistu

  Spor o motiv na známce
  Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová nemá nárok na odškodnění za známku, kterou vydala Česká pošta k olympijským hrám v Riu de Janeiro v roce 2016.

 • Porovnání fotografie a známky

  32:28 do playlistu

  Porovnání fotografie a známky
  Pohled na známku a fotografii z olympijských her 2012 v Londýně. Atletka Zuzana Hejnová je na ní zachycena při běhu na 400 metrů překážek.

 • Pře kvůli zneužití jména

  32:59 do playlistu

  Pře kvůli zneužití jména
  Spory o autorská práva nebo ochranu osobnosti bývají podle právníků časté. Právě díky známým osobnostem dílo získává větší popularitu. U soudu se tak řešily nejen fotografie, ale i nedovolené užití hudebních textů.

 • Kauza znásilnění na Ústecku

  35:40 do playlistu

  Kauza znásilnění na Ústecku
  Soud vzal do vazby cizince pravděpodobně afrického původu, který podle policie znásilnil a okradl nezletilou dívku u obce Lukavec na Litoměřicku. Podle soudu byl třikrát trestán v Německu a neuspěl tam s žádostí o azyl.

 • Kdo bude britským premiérem?

  36:46 do playlistu

  Kdo bude britským premiérem?
  Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.

 • 100. výročí tuzemských plynáren

  38:22 do playlistu

  100. výročí tuzemských plynáren
  Napříč Českem si dnes lidé prohlédli jinak nepřístupné teplárny nebo podzemní zásobníky plynu. Provozy se otevřely ke stému výročí tuzemského plynárenského svazu. Výjimkou nebyly ani Třanovice na Frýdeckomístecku. Zdejší zásobník navštívily stovky lidí.

 • Splavnost jezů na českých řekách

  39:12 do playlistu

  Splavnost jezů na českých řekách
  Před začátkem prázdnin upozorňují záchranáři i vodácká sdružení na rizika dodržování bezpečnosti na řekách. Už teď je ale na letošním seznamu utonulých jeden vodák. Lidé ale často riskují taky na jezech třeba jen při koupání.

 • Tresty za nepovolené stavby

  41:25 do playlistu

  Tresty za nepovolené stavby
  Býv. vedoucí stavebního úřadu radnice ve Špindlerově Mlýně dostal tříletou podmínku a pokutu, jeho kolegyně z KÚ kraje pokutu. Oba podle soudu v Trutnově nezákonně legalizovali apartmánové domy v krkonošském středisku.

 • Zpráva z Česka poletí na Mars

  42:23 do playlistu

  Zpráva z Česka poletí na Mars
  Je jednou z jedenácti nahrávek, které budou součástí mise ExoMars. Tu vítěznou vyberou lidé na internetu a sonda ji pak odvysílá přímo z rudé planety. Vědci tím otestují přístroj na měření blesků, který vyvíjí čeští experti.

 • Vladimira Putina zpovídala veřejnost

  42:59 do playlistu

  Vladimira Putina zpovídala veřejnost
  Čtyři a čtvrt hodiny odpovídal ruský prezident Vladimir Putin na dotazy občanů v tradičním televizním pořadu. V živém vysílání se věnoval hlavně zhoršení životní úrovně a zvýšení věku pro odchod do důchodu.

 • Setkání vůdců Číny a KLDR

  44:48 do playlistu

  Setkání vůdců Číny a KLDR
  Po čtrnácti letech přijel čínský prezident na dvoudenní návštěvu do Severní Koreje. Si Ťin-pching na setkání s Kim Čong-unem ocenil jeho úsilí o jaderné odzbrojení. Vyjádřil přitom naději, že severokorejský vůdce bude pokračovat v rozhovorech s USA.

 • Návrat nosorožců do Rwandy

  45:12 do playlistu

  Návrat nosorožců do Rwandy
  Největší transport nosorožců z Evropy do Afriky chystá zoologická zahrada ve Dvoře Králové nad Labem. Skupina pěti zvířat v neděli zamíří do střeženého národního parku ve Rwandě.

Přehrát vše

Související