iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 5. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
20185
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:04 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Lodní neštěstí v Budapešti

  0:37 do playlistu

  Lodní neštěstí v Budapešti
  Záchranáři v Budapešti stále pátrají po obětech nočního neštěstí na rozvodněném Dunaji. Výletní loď s 33 jihokorejskými turisty a dvěma členy posádky se po kolizi s jiným plavidlem potopila u Alžbětina mostu v těsné blízkosti parlamentu.

 • Lodní neštěstí v Budapešti

  1:15 do playlistu

  Lodní neštěstí v Budapešti
  Teplota vody byla jen mezi 10 a 12 stupni. Pátrání běželo celou noc. Potápěči sestupují do vraku, který leží na dně Dunaje.

 • Tragická srážka na Dunaji

  3:42 do playlistu

  Tragická srážka na Dunaji
  Živý vstup Barbory Měchurové.

 • Nehody lodí v Evropě

  5:40 do playlistu

  Nehody lodí v Evropě
  Teď porovnání plavidel, která se srazila. To potopené se jmenovalo Mořská panna. Provozovatel ho na webových stránkách popisuje jako nejmenší loď flotily, která se hodí na různé vyhlídkové plavby.

 • Bezpečnost v českých vodách

  6:34 do playlistu

  Bezpečnost v českých vodách
  V Česku patří lodní doprava stále k těm nejbezpečnějším. I přes to, že plavba na českých řekách a nádržích láká stále více lidí. Třeba jen majitelů oprávnění pro malé lodě přibude každý rok víc než dva a půl tisíce.

 • Výměna v čele resortu kultury

  9:01 do playlistu

  Výměna v čele resortu kultury
  Návrh na odvolání ministra kultury Antonína Staňka odešle premiér na Pražský hrad zítra – zároveň s návrhem na jmenování nástupce Michala Šmardy.

 • Kolony a konvoj na D1

  10:49 do playlistu

  Kolony a konvoj na D1
  Komplikace na dálnici D1. Provoz na ní od rána brzdil průjezd amerického armádního konvoje. Kvůli dlouhým kolonám se mohla cesta z Prahy do Brna protáhnout i o několik hodin.

 • Aktuální průjezd dálnicí D1

  13:07 do playlistu

  Aktuální průjezd dálnicí D1
  Živý vstup redaktora Martina Donáta.

 • Neúmyslná střelba na palubě vládního speciálu

  15:55 do playlistu

  Neúmyslná střelba na palubě vládního speciálu
  Andrej Babiš nebude požadovat výměnu člena policejní ochranky, který zřejmě nedopatřením vystřelil na palubě armádního letadla, v němž premiér byl.

 • Vyjednávání o složení frakcí

  16:09 do playlistu

  Vyjednávání o složení frakcí
  V Bruselu pokročila jednání o tom, do kterých frakcí se přidají noví europoslanci. Piráti už zasedali s evropskými Zelenými. Spolupráci ale musí schválit vedení strany. Jasno už mají v SPD.

 • Ceny pohonných hmot v ČR

  16:39 do playlistu

  Ceny pohonných hmot v ČR
  Benzin a nafta opět zdražily. Jen od začátku května stoupla průměrná cena Naturalu 95 o 70 haléřů a nafty o padesátník. Aktuálně se tak litr benzinu prodává za 33 korun 70. Nafta je zhruba o korunu levnější.

 • Rakousko má kancléřku

  17:34 do playlistu

  Rakousko má kancléřku
  Rakousko má poprvé v dějinách kancléřku. Prezident Alexander Van der Bellen pověřil sestavením úřednické vlády dosavadní předsedkyni ústavního soudu Brigitte Bierleinovou.

 • Renovace historických map

  17:55 do playlistu

  Renovace historických map
  Detailně zmapovat města a obce v českých zemích a přesně zakreslit, kde bydlí Židé – právě kvůli tomu vznikl před 300 lety jedinečný soubor plánů, které odborníci teď postupně restaurují.

 • Volební model

  20:38 do playlistu

  Volební model
  Hnutí ANO by se stalo vítězem voleb do sněmovny podle květnového modelu CVVM. Získalo by 28 procent hlasů. Na druhém místě by skončila ODS se 17 procenty.

 • Poslední oficiální cesta prezidenta A. Kisky

  21:02 do playlistu

  Poslední oficiální cesta prezidenta A. Kisky
  Andrej Kiska naposledy v Česku jako slovenský prezident – v Lánech se setkal s Milošem Zemanem. Státníci vyzdvihli přátelský vztah, který mezi sebou mají navzdory rozdílným názorům v řadě věcí.

 • Památník ticha na nádraží Praha-Bubny

  23:17 do playlistu

  Památník ticha na nádraží Praha-Bubny
  Ještě letos by se mohl začít budovat Památník ticha na nádraží Praha-Bubny. Magistrát začal připravovat výběrového řízení na firmu, která by rekonstruovala budovy, odkud vyjížděly transporty do nacistických koncentračních táborů.

 • Záchrana předčasně narozené holčičky

  23:39 do playlistu

  Záchrana předčasně narozené holčičky
  Nová meta v péči o předčasně narozené děti – nemocnici v americkém San Diegu opustila holčička, která se narodila už ve 23. týdnu těhotenství a vážila pouhých 245 gramů. Tedy asi jako větší jablko.

 • Unikátní zákrok před narozením

  24:05 do playlistu

  Unikátní zákrok před narozením
  Podstoupily operaci ještě v těle matky a díky tomu jsou na světě. S lékaři, kteří je zachránili, se dnes tyto děti a jejich rodiče sešli v pražském Podolí. Specializovaný tým Ústavu pro péči o matku a dítě už pomohl 162 rodičkám z Česka i Slovenska.

 • Jiří Stránský: 1931–2019

  26:31 do playlistu

  Jiří Stránský: 1931–2019
  Zemřel Jiří Stránský. Politický vězeň, scenárista a autor řady knih. Třeba Zdivočelé země, podle které vznikl stejnojmenný televizní seriál. Ve svých dílech často popisoval vlastní zkušenosti z pracovních táborů.

 • Jiří Stránský: 1931–2019

  27:06 do playlistu

  Jiří Stránský: 1931–2019
  Jiří Stránský – skaut s modrou krví po otci a vnuk předsedy prvorepublikové vlády Jana Malypetra. Celý život aktivně vystupoval proti totalitním režimům. Za to byl po komunistickém puči v roce 1948 stejně jako část jeho rodiny perzekvován.

 • Zdivočelá země Jiřího Stránského

  30:22 do playlistu

  Zdivočelá země Jiřího Stránského
  Seriál odvysílala Česká televize poprvé v roce 1997. Přípravy ale začaly už o tři roky dřív. Na scénáři Jiří Stránský spolupracoval s režisérem Hynkem Bočanem – do hlavní role obsadili Martina Dejdara.

 • Svědectví v knihách Jiřího Stránského

  32:05 do playlistu

  Svědectví v knihách Jiřího Stránského
  Jak zacházeli komunisté se svými protivníky, se po sametové revoluci vědělo, ale málokdo si to dokázal představit. Jiří Stránský ve svých knihách přinesl o krutostech lágrů plastické svědectví.

 • Programové změny na ČT

  35:14 do playlistu

  Programové změny na ČT
  Česká televize na dnešní večer mimořádné zařadila na program ČT2 portrét Jiřího Stránského z cyklu Neobyčejné životy. V sobotu pak na ČT1 odvysílá dva filmy, ke kterým Jiří Stránský napsal scénář.

 • Sněmovna a sociální služby

  35:26 do playlistu

  Sněmovna a sociální služby
  Termín do 7. června – tedy příštího pátku – uložila sněmovna vládě, aby jasně řekla, odkud vezme chybějící 2 miliardy na sociální služby. Pětice opozičních stran varovala před kolapsem celého systému a svolala mimořádnou schůzi.

 • Předčasné volby v Izraeli

  36:18 do playlistu

  Předčasné volby v Izraeli
  Živý vstup zpravodaje Davida Borka.

 • Ukrajinští poslanci odmítli demisi premiéra Volodymyra Hrojsmana

  38:15 do playlistu

  Ukrajinští poslanci odmítli demisi premiéra Volodymyra Hrojsmana
  K odchodu ho hned po své inauguraci vyzval nový prezident Zelenskyj, který zároveň rozpustil parlament a na červenec vypsal předčasné volby.

 • Podniky omezují jednorázové plasty

  38:31 do playlistu

  Podniky omezují jednorázové plasty
  Místo plastu papír, dřevo nebo klasické nádobí. Další firmy, mezi nimi i fast foody, omezují jednorázové obaly. Zatím dobrovolně, oficiální zákaz přijde za dva roky.

 • Zavalení dělníci na Břeclavsku

  41:11 do playlistu

  Zavalení dělníci na Břeclavsku
  4 dělníky zavalila v Klentnici na Břeclavsku zřícená sklepní klenba. Vrtulník a sanitky je přepravily do nemocnice. Jeden muž je v kritickém stavu – zbylí mají těžká nebo středně těžká zranění.

 • Incident v hradeckém trolejbusu

  41:40 do playlistu

  Incident v hradeckém trolejbusu
  Hrubé chování řidiče trolejbusu v Hradci Králové – kvůli jízdence. Podle záběrů z mobilního telefonu ho rozčílilo, že chce mladá cestující za lístek platit stokorunovou bankovkou – na takový obnos prý nevrací a dál ji nepustí.

 • Nadužívání léků proti bolesti v USA

  42:15 do playlistu

  Nadužívání léků proti bolesti v USA
  Soudy v USA začínají projednávat miliardové žaloby proti farmaceutickýcm firmám. Státy a místní vlády je viní z podílu na tzv. krizi opioidů – nadměrném užívání léků proti bolesti.

 • Prestižní domov pro pelikány z Česka

  44:53 do playlistu

  Prestižní domov pro pelikány z Česka
  3 pelikáni bílí z pražské zoologické zahrady se stěhují do královského parku u Buckinghamského paláce v Londýně. Jejich novým domovem bude jezírko, kam má ze svých komnat výhled i Alžběta II.

Přehrát vše

Související