iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 4. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
14850
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Novela zákona o elektronických komunikacích

  0:20 do playlistu

  Novela zákona o elektronických komunikacích
  Sněmovna se pokouší zlevnit mobilní tarify v Česku. Prvním čtením dnes prošla novela zákona o elektronických komunikacích.

 • Nová pravidla zlevní mobilní tarify

  0:51 do playlistu

  Nová pravidla zlevní mobilní tarify
  Návrh by měl sněmovnou postupovat rychleji, než je obvyklé. Hospodářský výbor dostal na projednání měsíc místo standardních dvou. A poslanci už avizovali pozměňovací návrhy.

 • Mobilní operátoři v Česku

  3:11 do playlistu

  Mobilní operátoři v Česku
  Příchod čtvrtého operátora by podle politiků měl vytvořit konkurenci pro tři hlavní stávající, kteří si v podstatě v tuto chvíli dělí český trh. Jedničkou, alespoň co do počtu zákazníků, je T-Mobile s víc než šesti miliony lidí.

 • Tlak na ceny mobilních operátorů

  4:02 do playlistu

  Tlak na ceny mobilních operátorů
  Hostem Událostí je nastupující ministr průmyslu Karel Havlíček.

 • Další oběti i zatýkání kvůli masakru

  6:37 do playlistu

  Další oběti i zatýkání kvůli masakru
  Nedělní teroristický útok na Srí Lance je čtvrtý nejtragičtější v dějinách. Počet mrtvých vzrostl už na 359. Vyšetřovatelé odhalili totožnost osmi z devíti pachatelů.

 • Tresty pro organizátory deštníkové rebelie

  8:51 do playlistu

  Tresty pro organizátory deštníkové rebelie
  Soud v Hong Kongu poslal do vězení sedm organizátorů tzv. deštníkové rebelie. Od osmi do šestnácti měsíců ve vězení si mají odsedět za organizace tamních masových demonstrací za demokracii z roku 2014.

 • Nájemníci z vyhořelé ubytovny v krizi

  9:10 do playlistu

  Nájemníci z vyhořelé ubytovny v krizi
  Živý vstup redaktorky Barbory Měkotové.

 • Paradox eurovoleb: hlasování v Británii

  12:11 do playlistu

  Paradox eurovoleb: hlasování v Británii
  Britské strany naplno v těchto dnech zahajují volební kampaně do Evropského parlamentu. Britové se přitom původně hlasování neměli vůbec účastnit.

 • České zbraně v americké armádě?

  14:20 do playlistu

  České zbraně v americké armádě?
  Česká zbrojovka postaví novou továrnu v severoamerickém státě Arkansas. Stavba za zhruba dvě a půl miliardy korun začne okamžitě – firma už shání dělníky i zkušební střelce.

 • Nejlepší audioknihy uplynulého roku

  16:02 do playlistu

  Nejlepší audioknihy uplynulého roku
  Audioknihy jsou v Čechách stále oblíbenější. Jejich prodej se vloni zvýšil o 16 procent. Už šestým rokem uděluje Asociace vydavatelů audioknih ceny těm nejlepším nahrávkám. Dnes odpoledne si ocenění převzal třeba Josef Somr a Taťana Medvecká.

 • Zemřel herec Jaroslav Kepka

  18:25 do playlistu

  Zemřel herec Jaroslav Kepka
  Zemřel Jaroslav Kepka - herci a dabérovi bylo 83 let. Divadelní kariéru spojil s vinohradským jevištěm, angažmá měl v souboru od začátku šedesátých let.

 • Jednání premiéra s těžaři o poplatcích za těžbu

  19:35 do playlistu

  Jednání premiéra s těžaři o poplatcích za těžbu
  Premiér Andrej Babiš se dohodl se zástupci těžařů na podmínkách, za kterých jim stát ani v dalších dvou letech nezvýší poplatky z těžby. Vládní novela horního zákona přitom předpokládá opak.

 • Církve o zdanění restitucí

  22:25 do playlistu

  Církve o zdanění restitucí
  Církve a náboženské společnosti ostře zkritizovaly včerejší rozhodnutí sněmovny o zdanění restitučních náhrad. Ve společném prohlášení napsaly, že jim způsobí vážné finanční potíže a pro některé menší může být až likvidační.

 • Závěrečná řeč Ivo Rittiga

  23:25 do playlistu

  Závěrečná řeč Ivo Rittiga
  Proces kvůli podezřelým machinacím v pražském dopravním podniku je u konce. Se závěrečnou řečí vystoupil mezi posledními obžalovaný lobbista Ivo Rittig. Odmítl, že by měl s nezákonnými transakcemi cokoliv společného.

 • Den před setkáním Kima s Putinem

  25:37 do playlistu

  Den před setkáním Kima s Putinem
  Kim Čong-un dorazil na první návštěvu do Ruska - dva měsíce po předčasném ukončení summitu se Spojenými státy. Severokorejského vůdce přijme zítra ve Vladivostoku ruský prezident Vladimir Putin.

 • Plachta přes Notre-Dame

  27:50 do playlistu

  Plachta přes Notre-Dame
  Provizorní ochranná plachta už přikryla pařížskou katedrálou Notre-Dame. Meteorologové očekávají silný déšť a památkáři se obávají dalších škod. Firma, která prováděla opravy, přiznala, že dělníci navzdory zákazu při práci kouřili.

 • Kolaps dopravy u Prahy kvůli opravám

  28:16 do playlistu

  Kolaps dopravy u Prahy kvůli opravám
  Už několikátým dnem kolabuje příjezd do Prahy od jihovýchodu. Důvod tentokrát není na samotné dálnici D1 – ale na komunikacích uvnitř města. To tvrdí, že situaci předejít nemohlo, zároveň ale připouští, že v koordinaci staveb má rezervy.

 • Hromadná výměna výtahů v Havířově

  30:45 do playlistu

  Hromadná výměna výtahů v Havířově
  Havířov se chce pustit do hromadné výměny výtahů. Ze 190 jich totiž 139 neodpovídá současným bezpečnostním normám. V některých domech jezdí výtahy vyrobené v sedmdesátých a na počátku osmdesátých let.

 • Vážné nehody výtahů

  30:55 do playlistu

  Vážné nehody výtahů
  I v méně vážných případech má člověk právo na náhradu škody - a to jak v případě zranění, tak i třeba natrženého kabátu. Pokud ve výtahu uvízne, může si nárokovat odškodnění za psychickou újmu i ušlý zisk.

 • Těžký život bez výtahu

  34:09 do playlistu

  Těžký život bez výtahu
  Jeden příklad za všechny. Desítky obyvatel činžovního domu v Praze 4 od loňského října chodí pěšky. Výtah se rozbil při rutinních opravách budovy. Nový je zdá se v nedohlednu.

 • Mimořádná schůze sněmovny

  36:25 do playlistu

  Mimořádná schůze sněmovny
  Už zítra dopoledne se mimořádně sejdou poslanci. Opozice svolala schůzi kvůli stavu letošního státního rozpočtu, kritické zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu o fungování státní správy a podezření na střet zájmů Andreje Babiše.

 • Čínské investice v Česku

  37:37 do playlistu

  Čínské investice v Česku
  Prezident Miloš Zeman není spokojen s úrovní čínských investic v České republice a očekává jejich zvyšování. Řekl to v rozhovoru pro čínskou televizi CCTV.

 • Huawei ve Velké Británii

  38:27 do playlistu

  Huawei ve Velké Británii
  Spolupráci s firmou Huawei se v zásadě nebrání ani britská vláda. Podle deníku Financial Times umožní čínské společnosti, aby se zapojila do budování mobilních sítí páté generace.

 • Vyprošťování pozůstatků z dolu ČSM

  38:56 do playlistu

  Vyprošťování pozůstatků z dolu ČSM
  Živý vstup redaktorky Pavlíny Daňkové.

 • Spojené státy přitvrzují vůči Íránu

  40:09 do playlistu

  Spojené státy přitvrzují vůči Íránu
  USA přitvrzují sankce proti Íránu. Osmi zemím neprodlouží výjimku pro nákup ropy od Teheránu. Režim ajatolláhů chtějí dostat pod silný ekonomický tlak a zamezit mu, aby dál sponzoroval teroristické skupiny.

 • Jednání o nové odpadové legislativě

  42:36 do playlistu

  Jednání o nové odpadové legislativě
  Zástupci obcí, svazů a firem působících v recyklaci vyzvaly v otevřeném dopise ministra životního prostředí k diskusi o nové odpadové legislativě.

 • Priority stran a hnutí do eurovoleb

  43:29 do playlistu

  Priority stran a hnutí do eurovoleb
  Obrana vnější hranice Evropské unie, ochrana životního prostředí, legislativní střídmost anebo podpora malých a středních podnikatelů i zemědělců. Priority TOP 09 a Starostů, kteří v nadcházejících volbách do europarlamentu kandidují společně.

 • Mezinárodní týden očkování

  44:02 do playlistu

  Mezinárodní týden očkování
  V Česku dál přibývá lidí nově nakažených spalničkami - poslední sečtený týden mluví o dvaceti případech. Problémy jsou ale i jinde ve světě.

 • Spory o nový typ retardéru

  46:04 do playlistu

  Spory o nový typ retardéru
  Policie nesouhlasí s instalací speciálního zpomalovacího prahu v Branišovicích na Brněnsku. Pod rychle jednoucím vozidlem by se zařízení propadlo. Systém využívají ve Švédsku, v Česku by šlo o novinku.

Přehrát vše