iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 4. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

6 hlasů
13401
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Odklad paušální daně

  0:35 do playlistu

  Odklad paušální daně
  Zavedení paušální daně pro drobné živnostníky se odkládá. Premiér Andrej Babiš avizoval spuštění jednotného odvodu pro podnikatele s obratem pod milion na začátek příštího roku.

 • Paušální daň pro drobné podnikatele

  1:20 do playlistu

  Paušální daň pro drobné podnikatele
  Opozice odklad paušální daně kritizuje. Podle ní měl stát připravit informační systémy rychleji a ke zdržení není důvod. Zároveň tvrdí, že stát přímé daně v průběhu roku měnit nemá. Podle opozice by to mohlo výrazně zkomplikovat jejich výběr.

 • Paušální daň: pro koho?

  4:15 do playlistu

  Paušální daň: pro koho?
  Slib zavést jednoduchou nízkou paušální daň pro živnostníky od ledna příštího roku byl jedním z hlavních výsledků ideové konference vládního hnutí ANO, která proběhla na konci letošního ledna v Ostravě.

 • Střelba v Londýně

  5:54 do playlistu

  Střelba v Londýně
  Britští policisté vypálili několik střelných ran na auto, které narazilo do zaparkovaného vozu ukrajinské velvyslankyně v Londýně. Řidiče bezpečnostní složky zadržely. Podle ukrajinské ambasády nikdo z její delegace neutrpěl žádná zranění.

 • Převzetí migrantů z lodi u Malty

  6:16 do playlistu

  Převzetí migrantů z lodi u Malty
  Další dvě země se podělí o migranty z lodi organizace Sea Eye. Ta už deset dní čeká na moři poté, co zachránila víc než 60 běženců u Libye. Včera s převzetím souhlasily Německo a Francie – dnes k nim přibylo Portugalsko a Lucembursko.

 • Doplňovací volby do Senátu

  8:21 do playlistu

  Doplňovací volby do Senátu
  Novým senátorem je ode dneška scenárista a zastupitel Vinoře David Smoljak za hnutí STAN. V doplňovacích senátních volbách porazil ziskem 60 % hlasů kandidáta ODS a starostu Prahy 9 Jana Jarolíma.

 • Dopravní omezení na D1 u Prahy

  9:01 do playlistu

  Dopravní omezení na D1 u Prahy
  Na dálnici D1 nedaleko hlavního města, u křížení s Pražským okruhem, ode dneška platí omezení kvůli opravám. Během víkendu chtějí silničáři instalovat dopravní značení, samotná rekonstrukce začne v pondělí.

 • Nové vedení Starostů a nezávislých

  9:31 do playlistu

  Nové vedení Starostů a nezávislých
  Hnutí starostové a nezávislí má nové vedení – předsedou delegáti zvolili Víta Rakušana. Na sněmu neměl protikandidáta – stejně jako nový druhý muž hnutí Jan Farský.

 • Nový předseda hnutí STAN

  12:16 do playlistu

  Nový předseda hnutí STAN
  Hostem Událostí je Vít Rakušan, nově zvolený předseda STAN.

 • Americká soudní dohoda o dětech uprchlíků

  15:09 do playlistu

  Americká soudní dohoda o dětech uprchlíků
  Dva tisíce sedm set dětí ze Střední Ameriky bude pravděpodobně moct odejít za svými rodiči do Spojených států. Vyplývá to ze soudní dohody, se kterou souhlasí administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa.

 • Nový pokus omezit rychlost na německých dálnicích

  15:30 do playlistu

  Nový pokus omezit rychlost na německých dálnicích
  Zavedení rychlostního limitu žádá ministryně životního prostředí. Nejen kvůli bezpečnosti, ale také kvůli emisím skleníkových plynů. Ze stejného důvodu chce vedení německých Zelených prosadit konec výroby aut se spalovacími motory do roku 2030.

 • Nehoda na železnici v Mělníku

  17:43 do playlistu

  Nehoda na železnici v Mělníku
  Na vlečce v mělnickém přístavu ráno narazila železniční souprava do odstavených vagonů. Podle drážní inspekce z poškozené lokomotivy unikly asi čtyři tisíce litrů nafty, zčásti do Labe.

 • Osobnosti na plátnech Renáty Fučíkové

  18:05 do playlistu

  Osobnosti na plátnech Renáty Fučíkové
  Ilustrovala knihy o osobnostech jako Karel IV. nebo Tomáš Garrigue Masaryk. Čtenářům obrazově přiblížila i svět Franze Kafky. Průřez dílem výtvarnice Renáty Fučíkové teď nabízí pražská Villa Pellé.

 • Súdán po převratu

  20:29 do playlistu

  Súdán po převratu
  Po převratu v Súdánu odstoupili z čela dočasné vojenské rady ministr obrany i šéf tajné služby. Reagují tak na neutichající protesty v ulicích hlavního města Chartúm.

 • Dohra útoku ve Dvorcích na Bruntálsku

  20:48 do playlistu

  Dohra útoku ve Dvorcích na Bruntálsku
  Vyhrocená situace ve Dvorcích na Bruntálsku se uklidňuje. Minulou sobotu před domem přistěhované rodiny, která surově zbila místního muže, protestovalo zhruba 150 lidí. Na dnešek byla původně naplánová další demonstrace.

 • Zahájení vodácké sezony

  22:54 do playlistu

  Zahájení vodácké sezony
  Vodáci na jihu Čech dnes odemkli řeku Vltavu. A to hned na dvou místech – ve Vyšším Brodu a Českém Krumlově.

 • Obří krádež trubek z hutí

  23:34 do playlistu

  Obří krádež trubek z hutí
  Případ, jaký v ostravské huti nepamatují. Organizovaná skupina měla z podniku ukrást roury a trubky za téměř tři miliony korun. Kauzu začal řešit okresní soud.

 • Demolice části mostu ve Štětí

  25:16 do playlistu

  Demolice části mostu ve Štětí
  Ve Štětí na Litoměřicku začala demolice části mostu přes Labe. Stavbaři postupně rozeberou 18metrovou část jednoho z mostních polí, aby zjistili, v jakém stavu je vnitřní konstrukce, a případně ji opravili.

 • Alianční radarová letadla nad Českem

  25:44 do playlistu

  Alianční radarová letadla nad Českem
  Vzdušný prostor Česka hlídají kromě nadzvukových gripenů a bitevníků ALCA taky alianční letouny AWACS . O zapojení české armády do systému včasné výstrahy a řízení NATO rozhodla vláda před 10 lety.

 • Jak pomoci rodinám v bytové nouzi

  28:28 do playlistu

  Jak pomoci rodinám v bytové nouzi
  Většinou žijí v podnájmu a za bydlení dají mnohdy až 75 % měsíčních příjmů. Vyplynulo z nového průzkumu, který se zaměřil na bydlení rodičů samoživitelů v Česku.

 • Problémy samoživtelů při shánění bytu

  29:21 do playlistu

  Problémy samoživtelů při shánění bytu
  Právě rodiče, kteří se sami starají o potomky, mívají při hledání ubytování problémy. Obzvlášť ti s více dětmi bývají podle sociologů považováni za rizikové nájemníky.

 • Rodiny v bytové nouzi

  31:15 do playlistu

  Rodiny v bytové nouzi
  V závažné bytové nouzi žijí samoživitelé i celé rodiny – buď bydlení nemají vůbec, nebo hrozí, že o něj přijdou. Dohromady je jich nyní v Česku 54 tisíc. A každoročně přibývá skoro 12 tisíc dalších.

 • Pomoc rodinám v tíživé situaci

  32:18 do playlistu

  Pomoc rodinám v tíživé situaci
  Sama jen s těžce autistickým synem žije už skoro deset let třiačtyřicetiletá Kristýna Karkasová z Brna. Jedenáctiletého Davida rozčílí jakákoliv změna, a teď mu navíc hrozí, že přijde o to, na co je zvyklý nejvíce – o domov.

 • Uložení ostatků válečného hrdiny Miloslava Liškutína

  34:16 do playlistu

  Uložení ostatků válečného hrdiny Miloslava Liškutína
  Za účasti rodiny a zástupců armády dnes na hřbitově ve Šlapanicích u Brna uložili ostatky někdejšího pilota RAF Miroslava Liškutína. Brigádní generál ve výslužbě zemřel ve Velké Británii loni 19. února. Bylo mu 98 let.

 • Střety v Toulouse

  35:16 do playlistu

  Střety v Toulouse
  Stoupenci hnutí žlutých vest ve francouzských městech opět demonstrují proti vládě a prezidentovi Emmanuelu Macronovi. Centrem dnešních protestů se stalo Toulouse, kde se kolem poledne sešlo přes tisíc lidí.

 • Vyloučení transgerder lidí z armády USA

  35:34 do playlistu

  Vyloučení transgerder lidí z armády USA
  Do amerických ozbrojených sil už nesmí vstoupit lidé, kteří podstoupili změnu pohlaví nebo o ni usilují. Vojáci s takzvanou genderovou dysforií budou moci ve službě zůstat, ovšem bez možnosti změny pohlaví. Nová pravidla začala platit tento týden.

 • Spor o vozítka v centru Prahy

  37:43 do playlistu

  Spor o vozítka v centru Prahy
  Segwaye dál nesmí do historických částí Prahy. Městský soud v týdnu znovu zamítl žalobu asociace jejich provozovatelů. Podle magistrátu lidé jezdili po chodnících, ohrožovali chodce a zavinili několik úrazů.

 • Open House Brno

  39:23 do playlistu

  Open House Brno
  Sedmdesátka budov v Brně otevřela dveře návštěvníkům. Díky akci Open House se podívali do míst, kam by se běžně nedostali. Prohlédnout si dnes mohli – a ještě zítra budou moci – třeba celý areál výstaviště nebo továrnu Zbrojovka.

 • Zranění rumunští vojáci v Afghánistánu
 • Pád železené opony v animovaném filmu

  40:16 do playlistu

  Pád železené opony v animovaném filmu
  Přiblížit dětem pád železné opony má chystaný animovaný film Fany byla při tom. Popisuje politické události roku 1989 v Lipsku z pohledu desetileté dívky. Ve studiu ČT na Kavčích horách právě dokončili hudbu k snímku.

Přehrát vše

Související