iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 11. 2018
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

6 hlasů
16914
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Přesuny peněz v rozpočtu

  0:35 do playlistu

  Přesuny peněz v rozpočtu
  Státní rozpočet na příští rok by měl projít. Dnešní jednání poslanců rozpočtového výboru podpořilo komunistické návrhy na přesuny peněz. A šanci tak mají i příští týden – při schůzi celé sněmovny.

 • Přesuny peněz v rozpočtu

  1:18 do playlistu

  Přesuny peněz v rozpočtu
  Jde o miliardy korun, které poslanci chtějí někomu vzít a jinému přidat před definitivním schválením rozpočtu. Většinu z těchto návrhů na přesuny peněz dnes příslušný výbor zamítl.

 • Rozpočet na r. 2019

  4:14 do playlistu

  Rozpočet na r. 2019
  Sněmovna může rozpočet měnit ještě víc. A opět i kvůli školství. Celkem má mít resort příští rok k dispozici bezmála 206 miliard korun, částka se ale může zvýšit. Někteří poslanci chtějí přidat na ještě výraznější růst učitelských platů.

 • Přerozdělování peněz mezi resorty

  5:23 do playlistu

  Přerozdělování peněz mezi resorty
  Hostem Událostí je Miloslava Vostrá /KSČM/, předsedkyně rozpočtového výboru.

 • Eskalace napětí mezi Ruskem a Ukrajinou

  7:54 do playlistu

  Eskalace napětí mezi Ruskem a Ukrajinou
  Ruský prezident Vladimir Putin obvinil ukrajinského lídra Petra Porošenka ze zinscenování konfliktu v Kerčském průlivu. Šéf Kremlu mluví o provokaci, která má Porošenkovi získat body u voličů před nadcházejícími prezidentskými volbami.

 • Válečný stav v části Ukrajiny

  10:42 do playlistu

  Válečný stav v části Ukrajiny
  Živý vstup zpravodajky Dany Zlatohlávkové.

 • Jak omezit emise

  12:10 do playlistu

  Jak omezit emise
  Evropská komise představila novou strategii, jak snížit emise skleníkových plynů. Je ambicióznější a míří ke klimatické neutralitě. Prakticky to znamená redukovat emise o 80 až 90 procent a ty zbylé odbourat, aby celkový nárůst byl nulový.

 • Tomáš Tuhý slovenským velvyslancem

  13:21 do playlistu

  Tomáš Tuhý slovenským velvyslancem
  Česko má na Slovensku znovu velvyslance. Bývalý policejní prezident Tomáš Tuhý předal pověřovací listiny do rukou prezidenta Andreje Kisky. Jeho předchůdkyně – někdejší první dáma Livia Klausová na postu skončila letos v dubnu.

 • Výběr nového policejního prezidenta

  13:56 do playlistu

  Výběr nového policejního prezidenta
  Živý vstup redaktora Richarda Samka.

 • Miloš Zeman na návštěvě Izraele

  15:39 do playlistu

  Miloš Zeman na návštěvě Izraele
  Prezident Miloš Zeman na závěr cesty do Izraele navštívil kibuc Nachal Oz, kde zasadil památeční strom. Kibuc na hranici Pásma Gazy je jedním z nejčastěji ostřelovaných míst v Izraeli.

 • Sanace kontaminované zeminy

  16:00 do playlistu

  Sanace kontaminované zeminy
  Živý vstup redaktora Ondřeje Ublicka.

 • Prezident Jižní Koreje v Praze

  17:06 do playlistu

  Prezident Jižní Koreje v Praze
  Česko a Jižní Korea by mohly podle Andreje Babiše spolupracovat při zpracování lithia. Premiér to řekl po schůzce s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem. Ten Prahu navštívil cestou na summit zemí G20 v Argentině.

 • Zemřel Lubomír Kostelka

  17:34 do playlistu

  Zemřel Lubomír Kostelka
  V jednadevadesáti letech zemřel herec Lubomír Kostelka. Přerovský rodák se objevil v desítkách televizních, filmových i divadelních rolí, šlo o výrazného herce menších úloh.

 • Verdikty v kauze soudce Berky

  20:31 do playlistu

  Verdikty v kauze soudce Berky
  Po téměř šestnácti letech uzavřel olomoucký vrchní soud kauzu zločinného spolčení zasahující do justice. Ústecký soudce Jiří Berka musí jít na sedm let do vězení a propadne mu veškerý majetek.

 • Okamžitá platba mezi bankami

  23:07 do playlistu

  Okamžitá platba mezi bankami
  V Česku se uskutečnila první okamžitá platba mezi dvěma bankami. Zkušební převod peněz z účtu na účet zabral několik sekund. Koupit zboží nebo zaplatit účty půjde každý den i v noci, včetně víkendů a svátků.

 • Potíže kvůli objížďce přes Nové Mlýny

  23:32 do playlistu

  Potíže kvůli objížďce přes Nové Mlýny
  V těchto dnech je cesta z Brna do Vídně ještě komplikovanější. Řidiče čeká objízdná trasa přes uzavřený most nad Novými Mlýny. Mnozí z nich ji ale nerespektují a na most vjíždějí i přes zákaz vjezdu.

 • Pandy v Praze nebudou

  25:43 do playlistu

  Pandy v Praze nebudou
  Pandy velké v pražské zoo nakonec nebudou. Její ředitel Miroslav Bobek serveru idnes.cz potvrdil, že zoo už před několika měsíci zastavila přípravy na stavbu speciálních pavilonů.

 • Sídla firem v Česku

  26:03 do playlistu

  Sídla firem v Česku
  Český byznys se koncentruje v Praze. V hlavním městě má sídlo skoro každá druhá firma. Na tisíc obyvatel tam připadá 174 společností. Celorepublikový průměr je 47 firem na tisíc lidí.

 • Modrotisk na seznamu UNESCO

  26:25 do playlistu

  Modrotisk na seznamu UNESCO
  Světový úspěch českého tradičního řemesla. Seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO se dnes rozrostl o modrotisk. O zápis textilní tiskařské techniky z 18. století žádalo společně pět zemí – vedle Česka ještě Slovensko, Německo, Rakousko a Maďarsko.

 • Porodnost a úmrtnost do roku 2100

  28:44 do playlistu

  Porodnost a úmrtnost do roku 2100
  V roce 2100 bude v České republice 10 a půl milionu obyvatel, téměř třetina z nich bude starší pětašedesáti let. Taková je aktuální prognóza Českého statistického úřadu.

 • Demografický vývoj Česka

  31:41 do playlistu

  Demografický vývoj Česka
  Na začátku letošního roku mělo Česko 10 milionů 610 tisíc obyvatel. I když se tohle číslo nemá podle statistiků dlouhodobě měnit, do deseti let by nás mělo být zhruba o 170 tisíc víc.

 • Pokroky medicíny vs. civilizační choroby

  32:57 do playlistu

  Pokroky medicíny vs. civilizační choroby
  Přibližně 30 let života navíc. Takovou naději mají současné děti oproti dětem narozeným před 100 lety. Pokroky medicíny dokazuje třeba výrazně nižší kojenecká úmrtnost.

 • Smrt afghánského útočníka

  35:30 do playlistu

  Smrt afghánského útočníka
  Premiér, ministr obrany i náčelník generálního štábu se postavili za české vojáky. Odmítají, že by se Češi podíleli na smrti Afghánce zadrženého po říjnovém útoku na českou jednotku.

 • Vyznamenání pro vojáky z 10. strážní roty

  35:56 do playlistu

  Vyznamenání pro vojáky z 10. strážní roty
  V Národním památníku na Vítkově slavnostně nastoupila 10. strážní rota z afghánského Bagramu. Právě tato jednotka přišla v létě o své tři muže – po útoku sebevražedného atentátníka zahynuli Martin Marcin, Patrik Štěpánek a Kamil Beneš.

 • Bourání železničního mostu nad Výtoní v Praze

  38:12 do playlistu

  Bourání železničního mostu nad Výtoní v Praze
  Železniční most na pražské Výtoni se musí podle studie zadané památkáři zbourat – ke stejnému závěru došla už dřív Správa železniční dopravní cesty.

 • Přechod na DVB-T2

  38:33 do playlistu

  Přechod na DVB-T2
  Zhruba na jednu miliardu a 400 milionů korun odhaduje Česká televize celkové investiční a provozní náklady přechodu na nový vysílací standard DVB-T2. Do roku 2021 zaplatí každý rok zhruba 350 milionů korun.

 • Fatální zanedbání bezpečnosti

  38:57 do playlistu

  Fatální zanedbání bezpečnosti
  Nový typ Boeingu 737 Max indonéské společnosti Lion Air, který se před měsícem zřítil do Jávského moře po startu z Jakarty, nebyl schopný provozu a vůbec neměl být ve vzduchu. Došla k tomu předběžná vyšetřovací zpráva.

 • Důtka pro soudce Kamila Kydalku za výroky o amnestii

  40:39 do playlistu

  Důtka pro soudce Kamila Kydalku za výroky o amnestii
  Za některé výroky o okolnostech amnestie bývalého prezidenta Václava Klause dostal soudce Kamil Kydalka důtku. V rozhovoru pro média totiž naznačil, že zastavení některých vleklých trestních stíhání někdo objednal a zaplatil.

 • Brněnská pocta pronásledovaným kvůli víře

  41:32 do playlistu

  Brněnská pocta pronásledovaným kvůli víře
  Budova Mahenova divadla se rozsvítila červenou barvou. Brno tak uctívá Červenou středu – tedy připomínku lidí pronásledovaných pro svou víru. Rudé světlo symbolizuje prolitou krev.

 • Záplavy v Sydney, požáry v Queenslandu

  41:54 do playlistu

  Záplavy v Sydney, požáry v Queenslandu
  Austrálii sužují přírodní katastrofy. Sydney zasáhly přívalové deště, při kterých zemřel jeden člověk a několik dalších je zraněných. Naopak suchem a vedrem zmítaný Queensland čelí vlně lesních požárů.

 • Seehofer o muslimech

  43:55 do playlistu

  Seehofer o muslimech
  Muslimové podle spolkového ministra vnitra Horsta Seehofera patří k Německu a mají stejná práva. Řekl to dnes v Berlíně při setkání německé vlády a představitelů místních muslimů.

 • Chlapec u papeže Františka

  44:20 do playlistu

  Chlapec u papeže Františka
  Během ceremonie papeže Františka vyběhl malý chlapec k oltáři, okukoval švýcarskou gardu, a pak pobíhal po pódiu. Jeho matka papeži vysvětlila, že syn je hluchý. Františka situace viditelně pobavila a zapojil ji do své řeči.

 • Příběhy týraných žen ve fotografiích

  44:44 do playlistu

  Příběhy týraných žen ve fotografiích
  Jen pár nejnutnějších věcí, které si týrané ženy stačí zabalit, když utíkají před agresorem. Výstava fotografa Tomáše Třeštíka "Maminky na útěku" takto dokumentuje oběti domácího násilí z českých azylových domů.

Přehrát vše

Související