iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 11. 2018
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
18415
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Vyšší finanční hranice pro trestný čin

  0:35 do playlistu

  Vyšší finanční hranice pro trestný čin
  Ministerstvo spravedlnosti chce navrhnout zvýšení hranice pro trestný čin. Pro pořad Týden v politice to řekl ministr spravedlnosti Jan Kněžínek. Na ministerstvu spravedlnosti se už připravuje varianta, která by je měla zvednout na dvojnásobek.

 • Hranice výše škody

  1:04 do playlistu

  Hranice výše škody
  Vzrůst na dvojnásobek má všech pět tříd škody. Hlavním argumentem je podle ministra to, že se hranice už dlouho neměnila a minimální mzda od té doby vzrostla na 12 200 korun. Pro obce by změna znamenala spoustu práce navíc.

 • Hranice výše škody

  4:17 do playlistu

  Hranice výše škody
  Hranice trestného činu tedy zatím začíná na pěti tisících korun, za nepatrnou nebo malou je považovávna škoda do pětadvaceti tisic. Nově by se to mohlo změnit na limit deset tisíc až bez koruny padesát tisíc.

 • Itálie sužovaná přírodními živly

  5:23 do playlistu

  Itálie sužovaná přírodními živly
  Nejmíň 12 lidí zabily noční záplavy na Sicílii. Blízko Palerma utonulo devět členů širší rodiny ve venkovské vile, kterou zabila blesková povodeň. Rozvodněné řeky na jihu ostrova strhly nejméně dvě auta.

 • Polovina azylantů v Německu bez dokladů

  7:51 do playlistu

  Polovina azylantů v Německu bez dokladů
  Víc než polovina migrantů požádala v Německu o azyl bez identifikačních dokladů – podle Spolkového úřadu pro migraci je v první polovině roku nepředložila většina Afghánců, Alžířanů a uprchlíků z dalších afrických zemí.

 • Volební model

  8:12 do playlistu

  Volební model
  Kdyby se teď konaly volby do sněmovny, vyhrálo by je podle aktuálního průzkumu firmy KANTAR CZ pro Českou televizi hnutí ANO. S odstupem jedenácti, respektive třinácti procentních bodů následují druzí Piráti a třetí občanští demokraté.

 • Méně papírování kolem péče o pacienty

  9:06 do playlistu

  Méně papírování kolem péče o pacienty
  Místo papírů víc času na pacienty. Nemocnice postupně mění zdravotnickou dokumentaci, kterou musejí sestry vyplňovat u každého nemocného. Ministerská vyhláška už jim v létě částečně rozvázala ruce – v tom, jaký dokument je a není povinný.

 • Kandidát na předsedu Senátu

  11:01 do playlistu

  Kandidát na předsedu Senátu
  V úterý mají nejsilnější senátorské kluby Starostů a ODS společně jednat o kandidátovi na předsedu horní komory parlamentu.

 • Prezident na čtvrté návštěvě Číny

  12:38 do playlistu

  Prezident na čtvrté návštěvě Číny
  Banketem s čínským prezidentem zahájil Miloš Zeman návštěvu Číny. Přijel už počtvrté. Tentokrát na importní veletrh. Provází ho čtveřice ministrů a 60 podnikatelů. Šéf diplomacie v Šanghaji odhalil pamětní desku československým Židům.

 • Olomouc před ustavující schůzí zastupitelstva

  15:00 do playlistu

  Olomouc před ustavující schůzí zastupitelstva
  Živý vstup redaktora Dušana Gavendy.

 • Ruské vyznamenání pro Jaromíra Nohavicu

  16:11 do playlistu

  Ruské vyznamenání pro Jaromíra Nohavicu
  Jaromír Nohavica si v Rusku osobně převzal Puškinovu medaili od prezidenta Vladimira Putina. Tu mu Kreml udělil za zásluhy o upevnění přátelství nebo vzájemné obohacování národních kultur.

 • Balada o pilotovi Královského letectva

  16:39 do playlistu

  Balada o pilotovi Královského letectva
  V bitvě o Británii si vysloužili titul hrdinů, jejich vlastní země se k nim ale později zachovala macešsky. U Královského letectva bojovalo za druhé světové války přes dva tisíce Čechoslováků, za komunismu byli perzekuováni.

 • Růst rodičovské od r. 2020 o 80 tis. Kč

  20:06 do playlistu

  Růst rodičovské od r. 2020 o 80 tis. Kč
  Stát zvýší rodičovský příspěvek až od prvního ledna 2020 – a to o 80 tisíc korun. Česká televize zjistila, že se na konečném kompromisu tento týden dohodla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová s ministryní financí Alenou Schillerovou.

 • Elektrické lokomotivy na české železnici

  22:52 do playlistu

  Elektrické lokomotivy na české železnici
  Čeští železniční dopravci začali ve velkém nakupovat nové elektrické lokomotivy – po bezmála dvaceti letech, kdy se museli spokojit se starými. Ukazují to statistiky Drážního úřadu - dopravci si za poslední dobu pořídili skoro 80 nových stroj.

 • Postoj Česka k reparacím od Německa

  24:55 do playlistu

  Postoj Česka k reparacím od Německa
  Vymáhání reparací od Německa nepovažuje česká vláda za aktuální otázku. Případné takové rozhodnutí nepokládá za šťastné, protože by to narušilo ovzduší důvěry v Evropě.

 • Dům natrvalo v zástavě kvůli nevratné půjčce

  25:19 do playlistu

  Dům natrvalo v zástavě kvůli nevratné půjčce
  Senior z Pardubic ve sporu s katastrálním úřadem. Kvůli chybějícím dokumentům k 47 let staré půjčce nemůže nakládat se svojí nemovitostí.

 • Meteor nad Arkansasem

  27:29 do playlistu

  Meteor nad Arkansasem
  Jedinečné záběry meteoru, který rozzářil oblohu nad centrálním Arkansasem - natočit se ho podařilo v okrese Faulker. Velká ohnivá koule ale byla vidět i nad několika dalšími americkými státy.

 • Kde chybějí praktičtí lékaři

  27:53 do playlistu

  Kde chybějí praktičtí lékaři
  V neděli k lékaři. Obyvatelé Traplic na Uherskohradišťsku tu cestu dnes absolvovali rádi. Ordinaci tady otevřela nová lékařka poté, co předchozí odešla do penze. Čekání na venkovského lékaře trvalo 6 měsíců, jinde to ale je i několik let.

 • Pokles zájmu o nové byty

  29:38 do playlistu

  Pokles zájmu o nové byty
  Lidé v Česku kupují čím dál míň bytů - hlavně těch nových. Například v Praze se letos prodalo ve třetím čtvrtletí nejméně nových nemovitostí za posledních 6 let. A podobné je to i jinde v republice.

 • Vyřízení stavebního povolení

  32:19 do playlistu

  Vyřízení stavebního povolení
  Vyřizování stavebního povolení se v Česku stále víc komplikuje. Podle pravidelného žebříčku Světové banky mu patří v tomto ohledu až 156. místo z hodnocených 190 zemí. Jsme na tom tedy podobně jako Uruguay nebo Palestina.

 • Praha jako místo k bydlení

  33:05 do playlistu

  Praha jako místo k bydlení
  Pomalejší výstavba ovlivňuje také výsledky žebříčku, ve kterém se pravidelně každé dva roky srovnává trvalá udržitelnost světových měst. Praha v něm skončila na třiadvacátém místě, hned za Madridem a Bostonem.

 • Britští podnikatelé o dopadech brexitu

  35:24 do playlistu

  Britští podnikatelé o dopadech brexitu
  Víc než sedm desítek britských podnikatelů požaduje referendum o brexitové dohodě vyjednané mezi vládou a Evropskou komisí. V otevřeném dopise varují před negativním dopadem na hospodářství, ztíženým obchodování s EU a poklesem investic.

 • Speciální brýle pro pacienty s poškozeným zrakem

  36:11 do playlistu

  Speciální brýle pro pacienty s poškozeným zrakem
  Speciální kameru na brýle, která se dívá za lidi s vážným postižením zraku, zkouší první čeští pacienti. Zařízení používá software, který umožňuje například rozpoznat známé obličeje nebo číst.

 • Protesty Íránců proti sankcím

  38:30 do playlistu

  Protesty Íránců proti sankcím
  Tisíce Íránců v ulicích Teheránu protestovaly proti obnovení amerických sankcí, které začnou platit zítra. Připomněly si taky výročí obsazení ambasády Spojených států během islámské revoluce v roce 1979.

 • Stavba nového kostela na Barrandově

  38:51 do playlistu

  Stavba nového kostela na Barrandově
  V Praze se po 11 letech postaví nový kostel. Zasvěcený bude Kristu Spasiteli a vyroste na Barrandově přímo mezi paneláky. Do okrajových částí metropole se stěhuje stále víc lidí. Pod zdejší farnost už jich spadá 30 tisíc.

 • 60 let dětského souboru Javorníček

  40:38 do playlistu

  60 let dětského souboru Javorníček
  Živý vstup redaktorky Barbory Blažkové.

 • Osobní zápisky legionáře Jana Kouby

  41:07 do playlistu

  Osobní zápisky legionáře Jana Kouby
  Svědectví o československých legiích v Rusku formou deníku. Právě v těchto dnech vychází kniha Transsibiřská odysea – vznikla z osobních zápisků legionáře Jana Kouby. Jeho pravnučka teď psané vzpomínky zpracovala.

Přehrát vše

Související