iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 9. 2018
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
16703
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Inventura státního majetku

  0:33 do playlistu

  Inventura státního majetku
  Víc než 10 tisíc nemovitostí má teď nové majitele - stát totiž převedl nebo prodal pozemky a budovy, které vlastnily už zaniklé státní instituce. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových tak počet takových nemovitostí snížil o téměř polovinu.

 • Inventura státního majetku

  1:02 do playlistu

  Inventura státního majetku
  Pořád ale katastr eviduje přes 15 tisíc bezprizorních nemovitostí. A to pak může komplikovat rozvoj regionů. Města a obce - i když takové pozemky nebo domy leží v jejich centru a vlastně patří státu - s nimi nemohou nakládat.

 • Odpovědnost za útok v Íránu

  4:11 do playlistu

  Odpovědnost za útok v Íránu
  Íránský prezident Rouhání obvinil z útoku na vojenskou přehlídku arabské státy Perského zálivu a jejich údajného sponzora Spojené státy. Podle něj ho podpořily vojensky a finančně.

 • Nová trasa imigrantů z Afriky

  5:27 do playlistu

  Nová trasa imigrantů z Afriky
  Za prvních osm měsíců letošního roku přišlo z Turecka do Evropské unie ilegálně 34 000 lidí. Oproti loňsku to je nárůst o 58 procent.

 • Zisky bank a spořitelen

  8:18 do playlistu

  Zisky bank a spořitelen
  Zisky tuzemských bank a spořitelen letos rostou. V Česku jich teď působí 46. Od ledna do června dohromady vydělaly bezmála 44 miliard korun. Vloni ve stejné době o 300 milionů méně.

 • Jak vynášejí spořicí účty

  8:43 do playlistu

  Jak vynášejí spořicí účty
  Česká národní banka bude nejspíš znovu navyšovat úrokové sazby – příští týden o tom bude jednat bankovní rada. A zatímco hypotéky kvůli těmto krokům centrálních bankéřů zdražují, u spořicích účtu se zatím klienti navýšení nedočkali.

 • Neobsazený post ministra zahraničí

  11:01 do playlistu

  Neobsazený post ministra zahraničí
  Prezident podle sociálních demokratů nebude dělat problémy se jmenováním Tomáše Petříčka ministrem zahraničí. Předseda poslaneckého klubu ČSSD to řekl v Otázkách Václava Moravce. Miloš Zeman se chce s kandidátem sejít, zatím ale není jasné kdy.

 • Varování před silným větrem

  11:49 do playlistu

  Varování před silným větrem
  Živý vstup redaktorky Miroslavy Vildové.

 • Debaty o růstu minimální mzdy

  13:12 do playlistu

  Debaty o růstu minimální mzdy
  Ministryně práce Jana Maláčová trvá i před zítřejším jednáním tripartity na zvýšení minimální mzdy o 1500 korun měsíčně. Hnutí ANO s tím nesouhlasí a připouští růst maximálně o tisícikorunu.

 • Oslavy 100 let od vzniku republiky

  14:11 do playlistu

  Oslavy 100 let od vzniku republiky
  100 let od vzniku Československa si připomínají České Budějovice. Putovní road show tam ukazuje, jak se žilo za první republiky a kde se rozhodovalo o jejím vzniku.

 • Oslavy 100 let od vzniku republiky

  14:36 do playlistu

  Oslavy 100 let od vzniku republiky
  Živý vstup redaktorky Denisy Kotkové.

 • Příplatky pro učitele

  18:33 do playlistu

  Příplatky pro učitele
  Více peněz učitelům za třídnictví a nejrůznější specializace – poslanci by měli příští týden projednávat návrh, který by odměny pedagogů více než zdvojnásobil. V současnosti za podobnou práci dostávají většinou jen několik stokorun.

 • Bannon u Zemana

  20:48 do playlistu

  Bannon u Zemana
  Prezident se dnes na zámku v Lánech setkal s někdejším hlavním stratégem Donalda Trumpa - Stevem Bannonem. Schůzky se zúčastnil i poslanec Bundestagu za protiimigrační AfD Petr Bystroň. Jak uvedl mluvčí Hradu, o setkání požádal sám Bannon.

 • Zpřísněné kontroly ve věznicích

  21:09 do playlistu

  Zpřísněné kontroly ve věznicích
  Přibylo odhalených pokusů propašovat drogy do věznic. Trestanci v současnosti víc pracují a častěji se tak dostávají i mimo důkladně hlídané areály – třeba do firem. I proto dozorci zpřísnili ostrahu a pomáhá jim také speciální technika.

 • Požár na D11

  23:07 do playlistu

  Požár na D11
  Požár auta zastavil dopoledne provoz na 33. kilometru dálnice D11 ve směru na Hradec Králové. Požár, který zasáhl celý vůz, natočil svědek. Posádce - třem lidem - se nic nestalo. Na pomoc počkali za svodidly. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.

 • Zdraví plodu odhalí screening

  23:22 do playlistu

  Zdraví plodu odhalí screening
  Zbytečné riziko, tvrdí lékaři. Jde o odběr plodové vody. Nebezpečí potratu je sice malé, ale ani tak podle nich není vždycky nutné. Jinou možností je šetrnější metoda vyšetření z krve, kterou nabízí několik pracovišť v Česku.

 • Vyšetřování výbuchu rodinného domu

  25:41 do playlistu

  Vyšetřování výbuchu rodinného domu
  Bagr začal rozebírat dům v Mostkovicích na Prostějovsku, který poškodil včerejší výbuch. Likvidaci stavby nařídil statik. Exploze poničila také okolní budovy, o jejich osudu úřady teprve rozhodnou.

 • Změny na křižovatkách se semafory

  26:00 do playlistu

  Změny na křižovatkách se semafory
  Semafory by mohly projít zásadní změnou – aktuální jsou dva návrhy. Podle prvního by se semafory rozblikaly krátce před změnou barvy. Druhý návrh by měl umožnit odbočení vpravo i v případě, že svítí červená.

 • Nedostatek řemeslníků a dělníků

  28:16 do playlistu

  Nedostatek řemeslníků a dělníků
  V Česku dlouhodobě chybějí řemeslníci a techničtí pracovníci. Podle odhadu Hospodářské komory jich momentálně na trhu práce schází zhruba 100 tisíc. Problémem tak je najít lidi nejen na drobné práce, ale také pro stavební firmy.

 • Stavebnictví - statistiky
 • Potíže s reklamací stavebních prací

  31:20 do playlistu

  Potíže s reklamací stavebních prací
  Problémy s rekonstrukcí nebo stavbou mohou nastat i když řemeslníky seženete. Jenom Česká obchodní inspekce každoročně eviduje několik tisíc podnětů kvůli reklamací řemeslných prací. V porovnání s předchozími roky ale toto číslo mírně klesá.

 • Rusko-izraelský spor o sestřelení vojenského letounu

  33:55 do playlistu

  Rusko-izraelský spor o sestřelení vojenského letounu
  Moskva znovu přitvrdila vůči Izraeli v otázce nedávného sestřelení ruského vojenského letadla syrskou protileteckou obranou.

 • Nové referendum o brexitu?

  34:45 do playlistu

  Nové referendum o brexitu?
  Lídr britské opozice Jeremy Corbyn připustil, že podpoří druhé referendum o brexitu, pokud ho schválí členové strany. Labouristé mají právě sjezd. Dodal ale, že dává přednost předčasným volbám. Spekulace o nich rozvířil neúspěch premiérky Mayové.

 • Nové kameny zmizelých

  35:13 do playlistu

  Nové kameny zmizelých
  V Brně je ode dneška dalších pět kamenů zmizelých. Připomínají oběti holokaustu a druhé světové války před jejich někdejšími bydlišti. Pokládání organizuje Sokol.

 • Benefice na léčbu následků po onkologické léčbě

  36:03 do playlistu

  Benefice na léčbu následků po onkologické léčbě
  Na následky, které na dětech zanechává onkologická léčba, upozorňuje koncert v brněnském Sonocentru. Do sálu se teď díváme živě. Benefiční akci pořádá pacientské sdružení Společně k úsměvu.

 • Péče o bývalé dětské onkologické pacienty

  36:29 do playlistu

  Péče o bývalé dětské onkologické pacienty
  Na péči o tyto bývalé dětské pacienty se v celém Česku specializují jen dvě kliniky. Jedna je v Praze, druhá v Brně. V obou se lékaři zaměřují na pozdější následky. Těmi trpí až dvě třetiny pacientů, kteří se zhoubného nádoru v dětství zbavili.

 • Boj proti islámským radikálům

  38:09 do playlistu

  Boj proti islámským radikálům
  Delegace českého Senátu jednala s lídry nejsilnější náboženské organizace světa. Ta sídlí ve více než čtvrtmiliardové Indonésii. Tamní islám je převážně umírněný a Jakarta se snaží působit jako prostředník v krvavých náboženských konfliktech.

 • Jehly v ovoci už i na Novém Zélandu

  40:48 do playlistu

  Jehly v ovoci už i na Novém Zélandu
  Panika kolem jehel zapíchaných v jahodách se rozšířila z Austrálie na Nový Zéland. Našly se v dovezeném ovoci koupeném v Aucklandu. Řetězec pak australské jahody z prodeje stáhl.

 • Trpaslík se svatozáří v Nepomuku

  41:08 do playlistu

  Trpaslík se svatozáří v Nepomuku
  Socha trpaslíka se svatozáří svatého Jana rozdělila obyvatele Nepomuku, rodiště světoznámého světce. Kontroverzní dílo se objevilo na hlavní křižovatce. Podle autorky jde o podnět k zamyšlení.

Přehrát vše