iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 8. 2018
20:00 na ČT1

1 2 3 4 5

6 hlasů
18041
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Ochrana dlužníků

  0:38 do playlistu

  Ochrana dlužníků
  Roční úrok u půjčky přesahující 114 %. Podle verdiktu Krajského soudu v Ostravě to není lichva. Soud rozhodl, že klient o výši úroku věděl a podepsal smlouvu svobodně.

 • Pře kvůli výši úroků

  1:23 do playlistu

  Pře kvůli výši úroků
  Politici se teď přou, jak situaci kolem vysokých úroků za půjčky řešit. Část z nich volá po stanovení maximálního úroku, podle vývoje na trhu. Premiér Andrej Babiš už zadal ministryni financí, aby posoudila možné zastropování roční úrokové sazby.

 • Změny kvůli ochraně dlužníků

  4:59 do playlistu

  Změny kvůli ochraně dlužníků
  Hostem Událostí je náměstek ministra spravedlnosti Jeroným Tejc.

 • Nové dohody o uprchlících

  8:05 do playlistu

  Nové dohody o uprchlících
  Ekonomická podpora Maroka v boji proti ilegální migraci. Návrh, který chtějí společně Madrid a Berlín prosadit na evropské úrovni. Právě přes Maroko proudí na Pyrenejský poloostrov nejvíc uprchlíků.

 • Další mrtvý Čech v zahraničí

  10:25 do playlistu

  Další mrtvý Čech v zahraničí
  Na španělské Mallorce zemřel v pátek večer český turista. 24letý muž chtěl skočit do moře, ale dopadl na skálu. Na východě ostrova byl s kamarády, kteří teď čekají na to, až se budou moci vrátit domů.

 • Prague Pride

  10:43 do playlistu

  Prague Pride
  Už po osmé prošel dnes centrem hlavního města průvod Prague Pride, který se koná na podporu leseb, gayů, bisexuálů a translidí. Na bezpečnost dohlížely desítky policistů i vrtulník.

 • Prague Pride

  13:15 do playlistu

  Prague Pride
  Živý vstup redaktorky Anety Lednové.

 • Peníze pro obce z cizinců

  13:39 do playlistu

  Peníze pro obce z cizinců
  Obce na Tachovsku doplácejí na cizince, kterých v regionu přibývá. Firmy v průmyslových zónách se bez zahraničních pracovníků neobejdou. Ti ale nehradí poplatky. Třeba ve Stříbře stouply jen roční náklady na svoz odpadu o půl druhého milionu korun.

 • Odložený start družice

  15:52 do playlistu

  Odložený start družice
  NASA odložila start sondy, která má doletět historicky nejblíž ke Slunci. Družici měla vyslat do vesmíru dnes dopoledne, kvůli technickým problémům ale posunula start na neděli. Během sedmileté cesty sonda několikrát obkrouží naši nejbližší hvězdu.

 • Likvidace uhynulých ryb

  16:18 do playlistu

  Likvidace uhynulých ryb
  Živý vstup redaktorky Kristýny Březovské.

 • Protivládní protesty v Rumunsku

  17:41 do playlistu

  Protivládní protesty v Rumunsku
  V Bukurešti mají večer pokračovat už druhý den protivládní demonstrace, které svolali Rumuni žijící v zahraničí. Pátečního shromáždění proti korupci se jen v rumunské metropoli účastnily desetitisíce lidí.

 • Beskydský pomník Jana Palacha

  18:11 do playlistu

  Beskydský pomník Jana Palacha
  Jan Palach by dnes oslavil 70. narozeniny. Příběh studenta, který se po sovětské okupaci v lednu 1969 upálil, aby vyburcoval občanskou společnost z letargie, připomínají pomníky na nejrůznějších místech světa.

 • Kontroly v tržnici na Hatích

  21:18 do playlistu

  Kontroly v tržnici na Hatích
  Celníci v akci a poprvé s novou pravomocí. V Hatích na Znojemsku zasahovala stovka inspektorů, policistů i celníků. V tržnici využili také nový nástroj, který mají od loňského podzimu – mohou otevírat a procházet i uzamčené prostory.

 • Vyšší spotřeba vody

  24:04 do playlistu

  Vyšší spotřeba vody
  Paradox horkých suchých dní - spotřeba vody roste, i když jí často bývá nedostatek. Na vesnicích se zalévají zahrady, ve městech zase kropí ulice, obyvatelé se také častěji sprchují. Praha tak zaznamenala rekordní dodávky – problém s nimi nemá.

 • Zaplavená ulice v Londýně

  26:17 do playlistu

  Zaplavená ulice v Londýně
  Ani zaplavená ulice v Londýně nezabránila místním, aby se dostali do práce. S pomocí židlí z nedaleké kavárny si vytvořili most a kaluž vody překonali. Video sdílely tisíce lidí na sociálních sítích.

 • Požár v překladišti odpadů

  26:37 do playlistu

  Požár v překladišti odpadů
  Škody za deset milionů korun způsobil noční požár překladiště odpadů v jablonecké Horní Proseči. Oheň zničil halu, kde firmy skladovala plasty i komunální odpad. Příčiny požáru hasiči zatím neznají.

 • Jízda v protisměru na dálnici

  26:59 do playlistu

  Jízda v protisměru na dálnici
  Nové opatření na dálnicích – tyto značky mají být pro řidiče posledním varováním, aby nevjížděli do protisměru. Ročně jde o víc než 300 případů. Některé z nich skončily i tragicky.

 • Dovolená v České republice

  29:18 do playlistu

  Dovolená v České republice
  Přibývá turistů, kteří se rozhodli strávit alespoň část dovolené v Česku. Od dubna do konce června jich bylo pět a půl miliónu. Tradičně přijelo nejvíc Němců, Slováků a nově i Číňanů.

 • Posázavím po stopách herní postavy

  34:04 do playlistu

  Posázavím po stopách herní postavy
  Cestovat je možné i podle počítačové hry. Nový průvodce Posázavím mapuje cestu hlavního hrdiny z historické hry Kingdom Come. Turistická příručka nabídne desítku památek.

 • Tragický pád historického letadla

  36:14 do playlistu

  Tragický pád historického letadla
  Vstup redaktora Martina Štěpánka

 • Třídění a recyklace baterií

  37:46 do playlistu

  Třídění a recyklace baterií
  Celkem 1680 tun baterií a akumulátorů se vloni v Česku vytřídilo. V průměru dvě třetiny z nich se pak zrecyklovaly. Nejvíc u nás, velká část v Polsku, zbytek v Německu a Španělsku.

 • Miliardové odškodnění za vážnou nemoc

  38:05 do playlistu

  Miliardové odškodnění za vážnou nemoc
  V přepočtu přes 6 miliard korun jako odškodné vyměřil soud v San Francisku v kauze Monsanto. Rozhodl ve prospěch muže, který společnost vyrábějící herbicidy zažaloval za to, že mu způsobila rakovinu. Firma to odmítá a chce se odvolat.

 • Brněnský Maraton hudby

  40:01 do playlistu

  Brněnský Maraton hudby
  4 dny plné koncertů a happeningů. Třetí ročník multižánrového festivalu se koná hned na několika místech. Skončí zítřejším rockovým koncertem na hradě Špilberk.

 • Ukradené letadlo

  40:26 do playlistu

  Ukradené letadlo
  Pracovník letiště výrazně narušil provoz v Seattlu. Muž ukradl prázdný stroj pro 76 lidí a hodinu s ním kroužil ve vzduchu, než se zřítil na nedaleký ostrov. Při pádu zemřel. Po většinu času letadlo doprovázely dvě vojenské stíhačky.

 • Masarykův vlak do Lán

  40:57 do playlistu

  Masarykův vlak do Lán
  Na den přesně před 97 lety vyjel Tomáš Garrigue Masaryk poprvé do svého letního sídla – na zámek v Lánech. U příležitosti stého výročí vzniku Československa měli dnes lidé možnost zažít rekonstrukci této cesty.

Přehrát vše