iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 7. 2018
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

4 hlasy
21341
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Záchrana Thajců z jeskyně

  0:36 do playlistu

  Záchrana Thajců z jeskyně
  Skupina mladých thajských fotbalistů a jejich trenér, kteří byli 15 dní uvězněni v jeskynním komplexu, se dočkala záchrany.

 • Záchrana Thajců z jeskyně

  6:10 do playlistu

  Záchrana Thajců z jeskyně
  Živý vstup českého hasiče z Thajska.

 • Setrvání ministryně spravedlnosti ve funkci

  7:30 do playlistu

  Setrvání ministryně spravedlnosti ve funkci
  Politickou scénu - po měsících vyjednávání - v nadcházejícím týdnu čeká hlasování o důvěře. Po říjnových volbách už druhé. Z kuloárů sněmovny zní, že tentokrát už vláda podporu poslanců získá. Stále ale zůstává několik nedořešených problémů.

 • Opatření proti kůrovci

  11:40 do playlistu

  Opatření proti kůrovci
  Živý vstup redaktora Martina Laštůvky.

 • Skandál kolem francouzské cementárny

  14:06 do playlistu

  Skandál kolem francouzské cementárny
  Francouzští soudci obvinili jednu z největších světových cementáren z podílu na zločinech proti lidskosti. Koncern Lafarge podle nich zaplatil teroristům z Islámského státu miliony eur za to, aby jeho továrna v severní Sýrii mohla fungovat i během války.

 • Záplavy a sesuvy půdy v Japonsku

  16:12 do playlistu

  Záplavy a sesuvy půdy v Japonsku
  Víc než šest desítek lidí zahynulo při záplavách v západním a centrálním Japonsku – desítky dalších se pohřešují. Prudké deště v oblasti zavinily kromě povodní také sesuvy půdy.

 • Cestování s nemocnými ledvinami

  16:34 do playlistu

  Cestování s nemocnými ledvinami
  Přibývá lidí, kteří cestují navzdory tomu, že jsou odkázaní na dialýzu. Nejčastěji po Česku, ale i do zahraničních destinací. Je totiž stále snažší si péči domluvit v místě dovolené. Náhradu ledviny potřebuje v Česku přes 11 tisíc lidí.

 • Vítězové MFF Karlovy Vary

  18:41 do playlistu

  Vítězové MFF Karlovy Vary
  Křišťálový glóbus, hlavní cenu festivalu v Karlových Varech, získal rumunský film "Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři". Je to snímek o podílu Rumunů na holocaustu za druhé světové války. Úspěch slavila i česká tvorba.

 • Pokuta za nelegální skládku zeminy z D1

  19:54 do playlistu

  Pokuta za nelegální skládku zeminy z D1
  Kamiony v týdnu začaly odvážet zeminu z obecních pozemků v Čikově na Třebíčsku. Vyvezla ji tam firma Colas po dohodě s obcí. Tisíce tun materiálu pochází z rekonstruované dálnice D1.

 • Smrtelné nehody během prodlouženého víkendu

  21:44 do playlistu

  Smrtelné nehody během prodlouženého víkendu
  O víkendu, prodlouženém o dva sváteční dny, zemřelo na silnicích šest lidí. Jednou z nejhorších nehod byl střet nedaleko Pasohlávek na jihu Moravy – s jednou obětí a devíti zraněnými. Dnes se staly dvě smrtelné havárie, obě v Olomouckém kraji.

 • Nová příbramská štola otevřena

  22:04 do playlistu

  Nová příbramská štola otevřena
  Po víc než 10leté rekonstrukci se pro veřejnost otevřela Ševčínská štola v Příbrami. Ta se nepoužívala od začátku minulého století. Právě dnes si ji ale v autentických důlních vagonech projeli první návštěvníci.

 • Změna fungování cashbacku

  23:20 do playlistu

  Změna fungování cashbacku
  Výběr hotovosti u pokladny v obchodě stejně jako u bankomatu. Od prázdnin se v Česku mění fungování takzvaného cashbacku.

 • Opilý řidič kamionu boural

  25:15 do playlistu

  Opilý řidič kamionu boural
  Litevec, který včera večer havaroval s kamionem na 17. km D1 ve směru na Brno, nadýchal 2,6 promile. Nejprve narazil do betonových svodidel a pak skončil mimo silnici.

 • Výhodnější přeložky

  25:45 do playlistu

  Výhodnější přeložky
  Chystají se úlevy pro lidi, kteří mají na domech konzole s elektrickým vedením. Část senátorů navrhuje, aby vlastníci nemovitostí v určitých případech nemuseli platit za takzvané přeložky.

 • Dopady zdražujícícho eura

  27:33 do playlistu

  Dopady zdražujícícho eura
  Euro je tento týden nejdražší za posledních 11 měsíců. Kurz se tak pohybuje nad hranicí 26 korun. A to i přesto, že se koruně snažila pomoct Česká národní banka, která zvýšila úrokové sazby. Aktuální kurz ale neřeší jen ti, kteří vyrážejí na dovolenou. Zajímají se o něj i firmy - a to jak dovozci, tak i ti, kteří své zboží vyvážejí a obchodují právě za evropskou měnu.

 • Nová pamětní deska v Bohumíně

  33:12 do playlistu

  Nová pamětní deska v Bohumíně
  Živý vstup redaktorky Lucie Botorové.

 • Záchrana Thajců z jeskyně
 • Advokáti ex offo

  35:08 do playlistu

  Advokáti ex offo
  Už několik let si advokáti stěžují na údajně netransparentní přidělování obhajob placených státem. Tvrdí, že policisté v některých krajích oslovují pouze ty vybrané advokáty - ostatní prý prozvánějí ze skrytých čísel a přeskakují je v pořadí jako nedostupné.

 • Britský ministr o novičoku

  37:03 do playlistu

  Britský ministr o novičoku
  Britský ministr vnitra ujistil veřejnost, že místa, kde došlo k otravám nervovým plynem novičok, jsou bezpečná. Navštívil přímo Amesbury a Salisbury na jihozápadě země, kde se oba incidenty odehrály.

 • Čínské fotbalové ambice

  37:23 do playlistu

  Čínské fotbalové ambice
  Má ambice stát se fotbalovou velmocí. Kluby kvůli tomu dokonce dostaly pokyn shora. Řeč je o Číně – zemi, která na letošním šampionátu chybí. Loni byla pátým největším investorem do hráčů na světě. Na kvalitě zápasů to ale pořád vidět není.

 • Migrace přes Česko
 • Šetrnější veřejné osvětlení

  40:14 do playlistu

  Šetrnější veřejné osvětlení
  Nový typ veřejného osvětlení, šetrnější nejen k přírodě. Speciální lampy jsou ve středočeské Jesenici. V noci neruší přílišnou září obyvatele ani zvířata v okolí. Nevhodné světlo během noci může mít podle odborníků zdravotní i ekologické dopady.

Přehrát vše