iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 11. 2017
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
15342
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Program menšinové vlády hnutí ANO

  0:36 do playlistu

  Program menšinové vlády hnutí ANO
  Základní body programu chystané menšinové vlády hnutí ANO jsou podle Andreje Babiše hotové. Patří k nim menší daně z příjmu, snížení DPH u potravin, vyšší důchody, elektronizace státní správy i výjimky z EET pro drobné živnostníky.

 • Vznik nové vlády

  3:47 do playlistu

  Vznik nové vlády
  Další postup teď určuje především prezident. Na úterý si Andreje Babiše pozval na Hrad a očekává, že mu představí první verzi kabinetu.

 • Situace v Egyptě po útoku

  4:42 do playlistu

  Situace v Egyptě po útoku
  Až do pondělí trvá v Egyptě třídenní státní smutek za 305 obětí útoku na mešitu na Sinajském poloostrově. Podle svědků teroristi masakrovali věřící velmi krutě.

 • Změny v rodičovském příspěvku

  5:12 do playlistu

  Změny v rodičovském příspěvku
  Změny v rodičovském příspěvku – od ledna bude jeho vyplácení flexibilnější. Třeba lidé s vyššími příjmy ho budou moci vyčerpat už během půl roku. Rodiče dvojčat a vícerčat pak místo dvou set dvaceti tisíc budou dostávat o polovinu víc.

 • Místopředsedové sněmovny

  7:05 do playlistu

  Místopředsedové sněmovny
  Prvním místopředsedou sněmovny bude Jan Hamáček. V Otázkách Václava Moravce to řekl nový šéf komory Radek Vondráček, který má pravomoc svého zástupce určit.

 • Ruské nálety na pozice v Sýrii

  8:56 do playlistu

  Ruské nálety na pozice v Sýrii
  Ruské strategické bombardéry podnikly nálety na pozice samozvaného Islámského státu v Sýrii. Zásah cílil na teroristické základny v okolí města Dajr-az Zaur na východě země.

 • Slovenský premiér v nové roli

  9:23 do playlistu

  Slovenský premiér v nové roli
  Slovenská vláda chce zavést povinné příplatky za práci v noci, o svátcích a víkendech. Kritiku zaměstnavatelů, kteří plán považují za likvidační, premiér Robert Fico označil za směšnou.

 • Smrtelná nehoda Čechů v Tatrách

  11:41 do playlistu

  Smrtelná nehoda Čechů v Tatrách
  Dvojice českých skialpinistů zahynula v Nízkých Tatrách. Sedmačtyřicetiletá žena a šedesátiletý muž patrně ve špatném počasí podlehli vyčerpání a podchlazení.

 • Vyšetřování případu nenávistných reakcí na teplickou školu

  12:01 do playlistu

  Vyšetřování případu nenávistných reakcí na teplickou školu
  Policie vyslýchá autory některých komentářů, které se objevily na sítích pod fotkou z teplické školy. Pokračuje tak ve vyšetřování nenávistných reakcí, které vyvolal snímek prvňáků převážně romského nebo arabského původu.

 • Cena Jindřicha Chalupeckého

  13:58 do playlistu

  Cena Jindřicha Chalupeckého
  Živý vstup redaktora Jakuba Váchy.

 • Jiří Pospíšil novým předsedou TOP 09

  15:38 do playlistu

  Jiří Pospíšil novým předsedou TOP 09
  Novým předsedou TOP 09 se stal europoslanec Jiří Pospíšil. Získal přes 80 procent delegátských hlasů. Ve funkci střídá Miroslava Kalouska.

 • Plány nového předsedy TOP 09

  17:38 do playlistu

  Plány nového předsedy TOP 09
  Rozhovor s Jiřím Pospíšilem, novým předsedou TOP 09.

 • Aktivita sopky na Bali

  19:36 do playlistu

  Aktivita sopky na Bali
  Už podruhé za poslední týden se ozvala sopka Agung na Bali. Vychrlila sloupec dýmu a popela. Úřady vyhlásily rudý poplach, který počítá s tím, že z vulkánu začne brzy vytékat i magma.

 • Příběh konkrétní oběti holocaustu

  19:55 do playlistu

  Příběh konkrétní oběti holocaustu
  Je to jeden příběh z mnoha a stejně jako ostatní výjimečný. Důležitou roli v něm hraje nepatrný přívěsek nalezený v bývalém koncentračním táboře Sobibor.

 • Janoušek se má vrátit do vězení

  22:26 do playlistu

  Janoušek se má vrátit do vězení
  Živý vstup redaktora Michala Cagaly.

 • Záchrana na poslední chvíli

  23:58 do playlistu

  Záchrana na poslední chvíli
  Australská policie zveřejnila na sociálních sítích záběry ze stanice příměstského vlaku v Melbourne. Žena si chtěla zkrátit cestu přes koleje, na druhé straně ale zjistila, že sama na nástupiště nevyšplhá.

 • Odmítání pacientů v nemocnicích

  24:19 do playlistu

  Odmítání pacientů v nemocnicích
  Některé nemocnice dál odmítají pacienty s tím, že k nim podle bydliště nepatří. Nazývá se to spádovost – v zákoně ale oporu nemá.

 • Poskytnuté hypotéky

  26:19 do playlistu

  Poskytnuté hypotéky
  Lidé si letos vzali už bezmála 90 tisíc hypoték. Za bydlení se zadlužili 180 miliardami. Experti odhadují, že rekordní objem z loňska se překonat nepodaří.

 • Předvánoční bezpečnostní opatření

  26:35 do playlistu

  Předvánoční bezpečnostní opatření
  Týden před adventem se v ulicích objevily posílené hlídky. Podle policie je to prevence – jako každý rok. Stovky lidí navíc budou dohlížet i na vánoční trhy.

 • Kandidáti na prezidenta

  28:05 do playlistu

  Kandidáti na prezidenta
  Lednových prezidentských voleb se může zúčastnit 9 kandidátů. V týdnu to potvrdilo ministerstvo vnitra – poté, co zkontrolovalo všechny dokumenty, které jednotliví uchazeči dodali.

 • Jiří Drahoš

  28:43 do playlistu

  Jiří Drahoš
  Jiřímu Drahošovi je 68 let. Absolvoval Fakultu chemicko-inženýrskou Vysoké školy chemicko-technologické. Jeho prvním zaměstnavatelem byla Městská inspekce požární ochrany, naposledy byl předsedou Akademie věd.

 • Pavel Fischer

  29:57 do playlistu

  Pavel Fischer
  Pavel Fischer získal vysokoškolský titul na Filosofické fakultě. V osmdesátých letech pracoval jako dělník geofyzikálního průzkumu. Do letošního října byl ředitelem v neziskové organizaci STEM.

 • Petr Hannig

  31:01 do playlistu

  Petr Hannig
  Petru Hannigovi je sedmdesát jedna let. Ještě předtím, než absolvoval HAMU, pracoval jako umělecký zámečník a kovář na pražském Ústředí uměleckých řemesel.

 • Marek Hilšer

  32:10 do playlistu

  Marek Hilšer
  Nejmladším prezidentským kandidátem je lékař Marek Hilšer. Vystudoval První lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, nyní tam pracuje jako asistent a vědecký pracovník.

 • Michal Horáček

  33:19 do playlistu

  Michal Horáček
  Michalu Horáčkovi je pětašedesát. Vystudoval Fakultu humanitních studií. Profesně začínal v dělnických profesích, později pracoval jako novinář. Postupně se ale začal prosazovat jako textař.

 • Jiří Hynek

  34:25 do playlistu

  Jiří Hynek
  Dalšímu kandidátovi Jiřímu Hynkovi je padesát šest let. Absolvoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy. Šéf asociace obranného a bezpečnostního průmyslu začínal jako vývojový pracovník v Tesle Kolín.

 • Vratislav Kulhánek

  35:36 do playlistu

  Vratislav Kulhánek
  Nejstarším kandidátem je Vratislav Kulhánek. Vystudoval Fakultu politické ekonomie Vysoké školy ekonomické, začínal na stavebním úřadě v Českém Krumlově.

 • Mirek Topolánek

  36:41 do playlistu

  Mirek Topolánek
  Mirek Topolánek je absolventem strojní fakulty brněnského VUT. Profesní dráhu zahájil jako projektant v OKD.

 • Miloš Zeman

  37:48 do playlistu

  Miloš Zeman
  Miloši Zemanovi je 73 let, absolvoval Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické. Nejprve ji začal studovat dálkově, když v roce 1963 nastoupil v Tatře Kolín. Prezidentem se stal v roce 2013.

 • Anketní otázky pro kandidáty

  38:59 do playlistu

  Anketní otázky pro kandidáty
  Všem kandidátům jsme se po potvrzení kandidatury pokusili položit pár anketních otázek. Miloš Zeman byl v tu dobu v Rusku a ústy mluvčího z časových důvodů rozhovor odmítl.

 • Ztracená ponorka v Argentině

  40:24 do playlistu

  Ztracená ponorka v Argentině
  Ani po 11 dnech nemá Argentina žádné zprávy o ztracené ponorce. Příbuzní posádky kritizují technický stav 34 let starého stroje. Námořnictvo ale trvá na tom, že kontrolní testy pro bezpečné vyplutí splnil.

 • Zabavení pyrotechniky na hranicích

  41:10 do playlistu

  Zabavení pyrotechniky na hranicích
  Němečtí policisté o víkendu zabavovali na česko-saské hranici v tuzemsku koupenou pyrotechniku – dohromady několik kilogramů.

 • Povinné předškolní vzdělávání

  41:27 do playlistu

  Povinné předškolní vzdělávání
  Mateřské školy si zvou děti, které se na nástup do první třídy připravují doma – ověřují jejich základní znalosti. Letos začalo platit povinné předškolní vzdělávání.

 • Dílo Jana Zrzavého za miliony

  43:02 do playlistu

  Dílo Jana Zrzavého za miliony
  Skoro 17 a půl milionu korun za dílo Jana Zrzavého. V Praze padl umělcův tuzemský aukční rekord. Velkoformátový obraz Kalvárie v Locronanu prodala Galerie Kodl o jedenáct a půl milionu dráž, než byla vyvolávací cena.

Přehrát vše

Související