iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 5. 2017
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

13 hlasů
18986
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Prvomájová shromáždění a protesty

  0:32 do playlistu

  Prvomájová shromáždění a protesty
  Prvomájová setkání politických stran se svými příznivci i pochody pravicových radikálů. Demonstrovalo i slavilo se na mnoha místech České republiky.

 • Politické oslavy 1. máje

  1:18 do playlistu

  Politické oslavy 1. máje
  Vyšší mzdy i nižší daně. Politici už tradičně využili první květnový den k meetingům, během kterých voličům nabízejí svůj program. Sociální demokraté chtějí ještě v letošním roce prosadit vyšší minimální mzdu.

 • Další pochody a protesty

  5:34 do playlistu

  Další pochody a protesty
  Prvomájový pochod Brnem, který na dnešek svolala Dělnická mládež, provázely potyčky pravicových extremistů a antifašistů. Sešlo se asi 150 příznivců krajní pravice a 300 jejich odpůrců.

 • Protesty před francouzskými volbami

  6:36 do playlistu

  Protesty před francouzskými volbami
  Ani sváteční den nezastavil ve Francii předvolební kampaň. Oba kandidáti, Marine Le Penová i Emmanuel Macron, ho využili k ostrým vzájemným výpadům. Některé tradiční prvomájové demonstrace se proměnily v politické protesty proti krajní pravici.

 • Postup USA proti KLDR

  8:42 do playlistu

  Postup USA proti KLDR
  Japonské největší vojenské plavidlo poprvé doprovodí americkou zásobovací loď. Ta míří ke skupině plavidel amerického námořnictva, vedeného letadlovou lodí Carl Vinson. Spojené státy ji vyslaly do oblasti kvůli vyhrocenému napětí na Korejském poloostrově.

 • Zaměstnávání vězňů
 • Soud s Čechy obviněnými ze špionáže

  11:19 do playlistu

  Soud s Čechy obviněnými ze špionáže
  Dva Češi obvinění ze špionáže odletěli do Řecka, kde pozítří začne jejich případ projednávat soud. Martin Pezlar a Ivan Buchta podle tamních úřadů pořizovali jako zaměstnanci softwarové firmy záběry vojenských objektů v citlivé oblasti.

 • Následky rozvodnění řek

  13:22 do playlistu

  Následky rozvodnění řek
  Živý vstup redaktorky Zuzany Glacové.

 • Postihy za nelegální hazard

  14:55 do playlistu

  Postihy za nelegální hazard
  Více než sto milionů korun. To je souhrnná výše dalších pokut, které udělilo ministerstvo financí třem zahraničním firmám, které nemají licenci a nadále provozují nelegální hazardní hry na českém internetu.

 • Vyjednávání o americkém rozpočtu

  16:05 do playlistu

  Vyjednávání o americkém rozpočtu
  Vyjednavači amerických republikánů a demokratů v Kongresu se shodli na znění rozpočtu. Obě komory o něm budou hlasovat v tomto týdnu. Díky dohodě získají vládní úřady a agentury financování až do konce září.

 • Růst mzdy ve Venezuele

  17:52 do playlistu

  Růst mzdy ve Venezuele
  Venezuela letos už potřetí zvyšuje minimální mzdu – tentokrát o šedesát procent. Zvednou se i příspěvky na potraviny. Venezuelané by tak měli měsíčně dostávat v přepočtu asi tisíc dvě stě korun.

 • Pražské vystoupení Sergeje Polunina

  18:18 do playlistu

  Pražské vystoupení Sergeje Polunina
  Jako jediný klasický tanečník dokázal vyprodat americké haly. Sergej Polunin dnes vystupuje v Praze. O představení byl enormní zájem. Lístky se vyprodaly během několika minut.

 • Kauza korunových dluhopisů ministra Babiše

  20:51 do playlistu

  Kauza korunových dluhopisů ministra Babiše
  Ministr financí Andrej Babiš nechce na svou funkci rezignovat – řekl to na prvomájovém setkání hnutí ANO. Trvá na tom, že své podnikání včetně nákupu korunových dluhopisů od společnosti Agrofert v dopise adresovaném sněmovně dostatečně vysvětlil.

 • Přesidlování krajanů ze Srbska

  21:51 do playlistu

  Přesidlování krajanů ze Srbska
  Senátoři vyzývají vládu k pomoci českým krajanům v Srbsku. Podle horní komory by bylo přesídlení oboustranně výhodné. Začlenění krajanů je díky blízkému jazyku a kultuře snazší. O trvalý pobyt v Česku mají zájem asi tři stovky hlavně mladých lidí.

 • Nová data o EET
 • Legendární Baťův letoun

  26:17 do playlistu

  Legendární Baťův letoun
  Po osmdesáti letech zase doma. V Otrokovicích přistál letoun Lockheed Electra, se kterým obuvník Jan Antonín Baťa v roce 1937 absolvoval obchodní cestu kolem světa. Tehdy urazil 34 tis. kilometrů a vracel se právě 1. května.

 • Záchrana dětí z převrácených lodí

  28:11 do playlistu

  Záchrana dětí z převrácených lodí
  Hasiči a vodní záchranáři dopoledne zasahovali na novomlýnské nádrži. Vítr tam během jachtařské soutěže převrátil několik lodí. Z vody vytáhli 15 lidí - většinou dětí.

 • Podpora smíšených obchodů ve vsích

  28:27 do playlistu

  Podpora smíšených obchodů ve vsích
  Smíšené prodejny postupně mizí z českých vesnic. Pro starší obyvatele jsou přitom často jediným zdrojem potravin, včetně čerstvého pečiva. Na Vysočině testují pilotní projekt – obcím do 300 obyvatel budou připlácet na provoz – maximálně ale 50 tis. ročně.

 • Pálení čarodějnic o filipojakubské noci

  30:27 do playlistu

  Pálení čarodějnic o filipojakubské noci
  Statisíce lidí po celém Česku slavily filipojakubskou noc. Podle dávných tradic pálením čarodějnic odháněli zlé síly, zajišťovali úrodnost a plodnost. Letošní oslavy se ale nesly ve znamení zimy.

 • Svátek zamilovaných na Petříně

  33:21 do playlistu

  Svátek zamilovaných na Petříně
  Od rána pak lidé plnili místa spojená s prvomájovou tradicí – pražský Petřín byl zaplněný už od rána.

 • První máj – lásky čas

  33:45 do playlistu

  První máj – lásky čas
  Dnešní datum lidé často vnímají jako svátek zamilovaných. Pro prvomájový polibek se na pražský Petřín jako každý rok vypravilo tisíce párů. A lidé slavili první květen i jako svátek práce. Na několika místech v Česku vyrazili recesistické průvody.

 • Zvýšený zájem o firemní sklady

  35:21 do playlistu

  Zvýšený zájem o firemní sklady
  Český trh průmyslových nemovitostí prožívá rekordní období. Poptávka po moderních skladech a výrobních prostorách stále roste. Obsazeny jsou nyní téměř veškeré volné prostory. V některých regionech už je volných hal nedostatek.

 • Zranění kvůli turbulencím

  37:00 do playlistu

  Zranění kvůli turbulencím
  Nejméně 27 lidí se zranilo při letu ruského Aeroflotu z Moskvy do Bangkoku. Během cesty se letoun dostal do silných turbulencí.

 • Záchrana ohrožených druhů

  37:24 do playlistu

  Záchrana ohrožených druhů
  Navzdory protestům v Indonésii pokračuje vypalování deštných pralesů. Velké společnosti tak získávají plochu pro plantáže palmy olejné. Její plody se používají k výrobě oleje, jehož spotřeba ve světě roste.

 • Prodej nepotřebného státního majetku

  39:44 do playlistu

  Prodej nepotřebného státního majetku
  Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových každoročně do státního rozpočtu přinese zhruba miliardu. Nejčastěji peníze plynou z prodeje nepotřebných budov. Úřad ale ve skladech má a snaží se prodat i spoustu dalších věcí.

 • Muzeum motocyklů Simson

  41:48 do playlistu

  Muzeum motocyklů Simson
  V Žabovřeskách nad Ohří je ode dneška otevřené muzeum historických motorek Simson. Jde o největší sbírku strojů, které se vyráběly v bývalém východním Německu. Poslední motocykly se vyrobily před 15 lety.

Přehrát vše

Související