iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 2. 2017
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

13 hlasů
17817
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Spolupráce ČSSD a KSČM

  0:36 do playlistu

  Spolupráce ČSSD a KSČM
  Prezident Miloš Zeman dnes řekl, že by do vlády jmenoval i komunistické ministry. Téma otevřel premiér Bohuslav Sobotka, když v rozhovoru pro Hospodářské noviny zmínil, že sociální demokracie by s KSČM mohla spolupracovat na vládní úrovni.

 • KSČM v regionech

  3:20 do playlistu

  KSČM v regionech
  KSČM byla a je - jak zaznělo u moci v některých krajích a na radnicích. V roce 2008 ji ČSSD přizvala do rad v Moravskoslezském a Karlovarském regionu. V dalších třech pak strana podporovala menšinovou vládu.

 • Vládní spolupráce KSČM-ČSSD?

  4:34 do playlistu

  Vládní spolupráce KSČM-ČSSD?
  Rozhovor s Vojtěchem Filipem, předsedou KSČM a také místopředsedou sněmovny.

 • Stavební spoření v roce 2016

  8:09 do playlistu

  Stavební spoření v roce 2016
  Zájem lidí spořit si na bydlení loni stoupl. Celkem uzavřeli přes 403 tisíc nových smluv; meziročně o 8 procent víc. Čísla uvádí zpráva ministerstva financí o vývoji trhu.

 • Bezpečnostní konference v Mnichově

  10:37 do playlistu

  Bezpečnostní konference v Mnichově
  Živý vstup zpravodaje Václava Černohorského.

 • Ocenění za zahraniční mise

  13:55 do playlistu

  Ocenění za zahraniční mise
  40 vojáků převzalo v pražském Domě armády ocenění za zahraniční mise. Medaile jim během slavnostního nástupu předal náčelník generálního štábu Josef Bečvář.

 • Povinné elektronické recepty už příští rok?

  14:33 do playlistu

  Povinné elektronické recepty už příští rok?
  Elektronické recepty od příštího roku nejspíš povinně. Ministr Ludvík už nechce žádné odklady - navzdory výhradám lékařské komory. Vládou schválená strategie má postupně proměnit celou oblast on-line zdravotnictví.

 • Změny v Trumpově týmu

  17:00 do playlistu

  Změny v Trumpově týmu
  Donaldu Trumpovi se nedaří obsadit místo poradce pro národní bezpečnost. Všeobecně uznávaný Robert Harward na nabídku odpověděl ne. Americký prezident údajně volí mezi dalšími čtyřmi respektovanými kandidáty.

 • Referendum o pořádní letní olympiády v Budapešti

  18:59 do playlistu

  Referendum o pořádní letní olympiády v Budapešti
  Aktivisté v Maďarsku shromáždili skoro 270 tisíc podpisů požadujících referendum o pořádání letní olympiády v Budapešti v roce 2024. Úřady je teď musí ověřit.

 • Český film na programu prestižního festivalu

  19:23 do playlistu

  Český film na programu prestižního festivalu
  Na Berlinale má právě teď světovou premiéru film Masaryk. Příběh o synovi TGM koprodukovala Česká televize. Do německé metropole ho doprovodili tvůrci včetně hlavního představitele Karla Rodena.

 • Stavba nových úseků dálnic

  22:08 do playlistu

  Stavba nových úseků dálnic
  Stavbaři by se už letos měli pustit do výstavby dalších dálničních úseků - Práce by měly začít na D6 mezi Prahou a Karlovými Vary, D35 na Pardubicku a na D11 mezi Hradcem Králové a Jaroměří.

 • Unikátní nález hrobu německého vojáka

  23:18 do playlistu

  Unikátní nález hrobu německého vojáka
  Uprostřed lesa nedaleko Velvar odkryli archeologové hrob německého vojáka. Upozornili je na něj amatérští historici. Vědci tak získali na české poměry ojedinělou příležitost.

 • Epidemie chřipky ustupuje

  25:01 do playlistu

  Epidemie chřipky ustupuje
  Epidemie chřipky odeznívá. Nemocných za poslední týden ubylo skoro o 15 procent. Čísla se snižují ve všech krajích s výjimkou Karlovarského.

 • Hasiči vzpomínají na kolegu

  25:13 do playlistu

  Hasiči vzpomínají na kolegu
  Hasiči drželi minutu ticha za kolegu, který zemřel na následky zranění při zásahu. V úterý pomáhal likvidovat požár ve Zvoli západně od Prahy. Členové sboru zároveň mezi sebou vybírají peníze pro pozůstalé a chystají i celonárodní sbírku.

 • Spor o ceny mobilních dat

  27:26 do playlistu

  Spor o ceny mobilních dat
  Ceny volání by mohl posoudit antimonopolní úřad, zvažuje ministerstvo průmyslu. Návrh jeho šéfa Jana Mládka zakázat smlouvání o cenách nižších, než operátoři uveřejní v ceníku, dál budí rozporuplné reakce.

 • Státní peníze na demolice

  29:56 do playlistu

  Státní peníze na demolice
  V Česku se naplno rozjíždějí demolice zchátralých domů za státní příspěvky. V první vlně dostala města skoro 70 milionů. Letos se pak chytá ministerstvo pro místní rozvoj rozdělit dvojnásobek peněz. Bourá se přitom často uprostřed sídlišť nebo obytných zón.

 • Dotace na bourání

  32:06 do playlistu

  Dotace na bourání
  V letošním roce ministerstvo pro místní rozvoj evidovalo 46 žádostí s požadavkem přes 120 milionů korun. Udělení dotací má svá pravidla - její dolní limit je 300 tisíc korun, ten horní pět milionů.

 • Demolice v Chanově na Mostecku

  33:04 do playlistu

  Demolice v Chanově na Mostecku
  Ve druhé vlně dostane šanci získat dotaci více měst, i proto, že se uvolnily podmínky pro jejich přidělení. Do teď mohla žádat jen ta, která mají na svém území vyloučenou lokalitu.

 • Soud k dědictví po Ratmíru Rathovi

  34:50 do playlistu

  Soud k dědictví po Ratmíru Rathovi
  Obvodní soud pro Prahu 6 se začal zabývat dědictvím po Ratmíru Rathovi - otci Davida Ratha. Starší bratr bývalého hejtmana obvinil, že zanedbal pooperační péči o jejich otce, a domáhá se zneplatnění závěti.

 • Jubilejní Jizerská padesátka

  35:29 do playlistu

  Jubilejní Jizerská padesátka
  Živý vstup redaktora Michala Jemelky.

 • Kampaň tureckého prezidenta

  36:55 do playlistu

  Kampaň tureckého prezidenta
  Turecký prezident Erdogan zahájil kampaň, která má přesvědčit Turky, aby v dubnovém referendu hlasovali pro posílení jeho pravomocí. Kontroverzní změna ústavy by výrazně oslabila roli vlády i parlamentu.

 • Aféra švagra špenělského krále

  37:15 do playlistu

  Aféra švagra špenělského krále
  Švagr španělského krále má jít na 6 a čtvrt roku do vězení za podvody. Verdikt soudu v Palmě na Mallorce ukončil nejsledovanější proces v zemi.

 • Pomník záchranci židovských dětí

  39:25 do playlistu

  Pomník záchranci židovských dětí
  V Třebíčské židovské čtvrti otevřeli pamětní síň rodákovi Antonínu Kalinovi. Ten z koncentračního tábora Buchenwald zachránil nejmíň 900 židovských dětí. Letos město slaví 115 let od jeho narození.

 • Kůrovcová kalamita pokračuje

  40:26 do playlistu

  Kůrovcová kalamita pokračuje
  Ani letošní zatím chladná zima nedokázala zcela zastavit kůrovcovou kalamitu. Přesto, že v nejohroženějších oblastech bylo několik dnů po sobě až mínus třicet, lýkožrouti pod sněhem přežili.

 • Problematické německé mýto

  42:24 do playlistu

  Problematické německé mýto
  Chystaná změna německého mýta je podle právního posudku Spolkového sněmu v rozporu s pravidly Evropské unie. Poplatky se mají některým tamním šoférům vracet formou slevy na dani - a to lze podle dokumentu považovat za nepřímou diskriminaci na základě stát

 • Český rok na Hedvábné stezce

  42:41 do playlistu

  Český rok na Hedvábné stezce
  V Pekingu začala nová série aktivit, které tam republiku zviditelňují. Zmíněné letošní motto odkazuje ke strategii, která obchodně propojuje Čínu s Evropou.

 • Oběť ptačí chřipky v Liberecké zoo

  44:40 do playlistu

  Oběť ptačí chřipky v Liberecké zoo
  Liberecká zoo má druhou oběť ptačí chřipky - uhynula tam samice kriticky ohroženého pelikána skvrnozobého. V chovu zbývají ještě 3 další - a ty veterináři jako geneticky cenné neutratí.

 • Dezinfekce po ptačí chřipce

  45:01 do playlistu

  Dezinfekce po ptačí chřipce
  Na jižní Moravě měla právě dnes ve velkém začít dezinfekce dvorků a kurníků po zmíněné nákaze. Zastavila ji ale nepříznivá teplota. Během dopoledne se v regionu nedostala nad 3 stupně.

 • Stopy života v naší sluneční soustavě

  46:43 do playlistu

  Stopy života v naší sluneční soustavě
  NASA objevila v naší sluneční soustavě další stopy života. Velkou skvrnu organických sloučenin našla sonda Dawn na trpasličí planetě Ceres. Ta kolem slunce obíhá mezi Marsem a Jupiterem.

Přehrát vše

Související