iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 2. 2017
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
16741
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Rozsudky v kauze Oleo Chemical

  0:37 do playlistu

  Rozsudky v kauze Oleo Chemical
  První velkou bitvu v kauze lobbisty Ivo Rittiga žalobci prohráli. Soud Rittiga i jeho advokáty zprostil obžaloby v případu údajného tunelování společnosti Oleo Chemical. Do vězení ale poslal jeho obchodního partnera Petra Kmetě a exmanažery Olea.

 • Spory o imigrační dekret

  5:47 do playlistu

  Spory o imigrační dekret
  Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.

 • Trump o politice jedné Číny

  7:35 do playlistu

  Trump o politice jedné Číny
  Americký prezident Donald Trump bude ctít politiku jedné Číny. Ujistil o tom ve vůbec prvním společném telefonickém rozhovoru čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. Znamená to, že Spojené státy uznávají nadále existenci pouze jedné čínské vlády.

 • Míra inflace a změny cen
 • Část řidičů autobusů ve stávkové pohotovosti

  10:33 do playlistu

  Část řidičů autobusů ve stávkové pohotovosti
  Odbory řidičů autobusů v Jihomoravském kraji vyhlásily stávkovou pohotovost. Část z nich totiž nedostane lednové mzdy v takové výši, jak určila vláda. Dopravci musejí řidičům dávat minimálně 98 korun za hodinu jízdy a 78 korun za hodinu čekání.

 • Přípravy před tenisovým víkendem v Ostravě

  11:10 do playlistu

  Přípravy před tenisovým víkendem v Ostravě
  Živý vstup redaktorky Pavlíny Daňkové.

 • Zastavené stíhání Agrotecu v kauze manipulací se zakázkami

  12:48 do playlistu

  Zastavené stíhání Agrotecu v kauze manipulací se zakázkami
  Soud zastavil stíhání firmy Agrotec v kauze údajných manipulací se zakázkami České pošty. Státní zástupce prohlásil, že společnost trestný čin spáchala, senát se ale shodl, že Agrotec vynaložil veškeré úsilí, aby zabránil protiprávnímu jednání.

 • Devátá stavba s povolenkou EIA

  13:17 do playlistu

  Devátá stavba s povolenkou EIA
  Všech devět klíčových dopravních staveb, které vybrala vláda, získalo stanovisko EIA. Jako poslední dálnice D35 na Pardubicku. Silničáři tak mohou pokračovat v přípravě. Nové hodnocení vlivů staveb na životní prostředí žádala Evropská komise.

 • Zatýkání podezřelých z plánování útoků

  15:41 do playlistu

  Zatýkání podezřelých z plánování útoků
  Francouzská policie zatkla v oblasti Montpellier čtyři radikály. Tři dospělí muži a šestnáctiletá dívka měli plánovat sebevražedný atentát v pařížských turistických zónách.

 • Pokuta za pohostinnost vůči uprchlíkům

  15:58 do playlistu

  Pokuta za pohostinnost vůči uprchlíkům
  Aktivisté pomáhající na francouzsko-italské hranici uprchlíkům oslavují důležité vítězství. Ten nejznámější z nich, farmář Cédric Herrou, vyvázl u soudu v Nice s velmi mírným trestem. Za napomáhání nelegální imigraci dostal jenom pokutu, navíc podmíněnou.

 • Pokles státního dluhu

  18:15 do playlistu

  Pokles státního dluhu
  Státní dluh, tedy především souhrn schodků vládních rozpočtů, loni klesl. Ke konci roku činil 1 bilion a 613 miliard korun, to je o 60 miliard míň než rok předtím. Údaje oznámilo ministerstvo financí.

 • Generální rekonstrukce Vinohradského divadla

  18:35 do playlistu

  Generální rekonstrukce Vinohradského divadla
  Vinohradské divadlo v Praze projde kompletní rekonstrukcí za až miliardu korun. Především potřebuje výměnu jevištní technologie, která je devadesát let stará. Peníze poskytne hlavní město z přebytku rozpočtu.

 • Společná ochrana česko-slovenského nebe

  21:19 do playlistu

  Společná ochrana česko-slovenského nebe
  Možnost sestřelit civilní letadlo v případě teroristické hrozby. Právě o to se nově jedná ve společné obraně vzdušného prostoru, kterou připravuje Česko a Slovensko. Projekt už projednaly vlády obou zemí, schválit je ale musí oba parlamenty.

 • Chřipková epidemie v ČR

  23:31 do playlistu

  Chřipková epidemie v ČR
  V Česku klesá počet lidí nemocných chřipkou. Za posledních sedm dní je jich oproti minulému týdnu o dvanáct procent méně. I tak ale podle hlavní hygieničky Evy Gottvaldové v tuzemsku pokračuje chřipková epidemie.

 • Pokuta za výrobu technického sněhu

  23:47 do playlistu

  Pokuta za výrobu technického sněhu
  Organizátoři biatlonu a provozovatelé Vysočina arény v Novém Městě na Moravě se musejí vyrovnat s přísnými požadavky ochránců přírody na umělé zasněžování.

 • Rekordní lednový výběr mýta

  25:55 do playlistu

  Rekordní lednový výběr mýta
  Mýtné v Česku vykázalo nejlepší leden v historii. Stát vybral 787 milionů korun – to je o 8 procent víc než před rokem. Za deset let existence systému se už vybralo 77,5 miliardy korun.

 • Dárcovství kostní dřeně

  26:17 do playlistu

  Dárcovství kostní dřeně
  Stovky přihlášek denně místo obvyklých dvou desítek teď vyřizuje Český registr dárců krvetvorných buněk v Praze. Nárůst pocítili i v Plzni a dalších náborových centrech.

 • Konkurence mezi řemeslníky

  28:32 do playlistu

  Konkurence mezi řemeslníky
  Absolventů řemeslných oborů opět ubylo – o 5 procent. A to i přesto, že se v posledním roce snaží tato školní zaměření zviditelnit jak řemeslné cechy, tak i samotné školy. Některé obory ale ožívají – třeba elektrotechnické nebo potravinářské profese.

 • Trumpův příkaz ohledně imigrace
 • Informační válka mezi USA a Ruskem

  34:22 do playlistu

  Informační válka mezi USA a Ruskem
  Další ofenzíva v rámci zuřící informační války. Tentokrát přešly do protiútoku Spojené státy a chtějí získat srdce a mysl obyvatel zemí bývalého Sovětského svazu a Rusů žijících v Evropě. To je cíl nového televizního programu, který vysílá 24 hodin denně.

 • Uhynutí uvízlých kulohlavců

  36:44 do playlistu

  Uhynutí uvízlých kulohlavců
  Na Novém Zélandu uvízlo na mělčině víc než 400 kulohlavců – tři čtvrtiny už jich uhynuly. Je to nejvíc za posledních 32 let. Záchranáři se snaží dostat zbylé kytovce zpátky do vody, naděje na úspěch je ale malá.

 • Praskání ledu na přehradách

  37:09 do playlistu

  Praskání ledu na přehradách
  Živý vstup redaktorky Martiny Tlachové.

 • Jak bojovat s erozí a suchem

  38:16 do playlistu

  Jak bojovat s erozí a suchem
  Ministerstvo zemědělství uvolní v příštích třech letech až 30 milionů korun na tzv. demonstrační farmy. Mají ukázat, jak bojovat s erozí a suchem, které ohrožují až polovinu půdy v Česku.

 • Oběti čínského mučení

  40:35 do playlistu

  Oběti čínského mučení
  Evropská unie kritizuje Čínu kvůli mučení politických vězňů. Vychází z případu trojice právníků týraných ve vazbě. V poměrně vzácném prohlášení Brusel žádá Peking, aby případy vyšetřil a viníky potrestal. Připomíná mu jeho vlastní zákony.

 • Ptačí chřipka v liberecké zoo
 • Slučování českých vesnic

  42:56 do playlistu

  Slučování českých vesnic
  Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj upozornila, že je v Česku příliš obcí a zejména ty malé nemohou poskytovat svým občanům kvalitní služby. Vládě proto doporučila, aby podpořila slučování obcí, hlavně těch nejmenších.

 • První letošní hříbata divokých koní z Milovic

  45:00 do playlistu

  První letošní hříbata divokých koní z Milovic
  Divokým koním v bývalém vojenském prostoru Milovice se narodila první letošní hříbata. Dvě mláďata přišla na svět na pastvině poblíž Benátek nad Jizerou. Rezervace má 160 hektarů a kromě asi 50 koní v ní žijí i zubři a pratuři.

 • Nová metoda léčby zlomenin holeně

  45:15 do playlistu

  Nová metoda léčby zlomenin holeně
  Holenní kosti pomáhají v Ostravě léčit inženýři. Novou metodou chtějí snížit dobu rekonvalescence až na polovinu. Vážných úrazů končetin je podle lékařů v posledních letech více. Na vině je třeba stále rostoucí obliba některých sportů.

Přehrát vše