iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 1. 2017
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

16 hlasů
15182
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Jednání hejtmanů se zástupci vlády

  0:35 do playlistu

  Jednání hejtmanů se zástupci vlády
  Nové vedení krajů jednalo se zástupci vlády. Řešili hlavně čerpání peněz na opravy silnic II. a III. tříd. Ministryně varovala kraje, že pokud nezačnou prostředky utrácet, přesune je jinam. Zároveň se řešil i podíl státu na zvýšení platů řidičů autobusů.

 • Podíl státu na zvýšení platů

  3:55 do playlistu

  Podíl státu na zvýšení platů
  Rozhovor s předsedkyní asociace krajů Janou Vildumetzovou.

 • Rozpočty krajů

  5:38 do playlistu

  Rozpočty krajů
  Celkově počítají kraje letos s příjmy ve výši zhruba 102 miliard korun. Výdaje mají být o necelé 4 miliardy vyšší. Klíčová součást krajských příjmů pochází z tzv. rozpočtového určení daní. Tedy peněz, které dostávají od státu.

 • Obtěžování žen přes silvestrovskou noc

  6:46 do playlistu

  Obtěžování žen přes silvestrovskou noc
  Silvestrovské obtěžování žen řeší rok po Německu i Rakousko. Policie pátrá po skupině mužů, kteří na přelomu roku v Innsbrucku koordinovaně osahávali mladé ženy.

 • Konflikt mezi ruskými a americkými tajnými službami

  8:57 do playlistu

  Konflikt mezi ruskými a americkými tajnými službami
  Šéfové amerických tajných služeb trvají na tom, že Rusko svými kybernetickými aktivitami vážně ohrožuje bezpečnost Spojených států. Na slyšení před Kongresem zopakovali, že Moskva stojí za bezprecedentními hackerskými útoky na demokraty.

 • Dotace do zdravotnictví

  9:19 do playlistu

  Dotace do zdravotnictví
  Vládní koalice zvýší státní dotace do zdravotnictví i v příštím roce. Česká televize zjistila, že se dnes dohodli ministři financí a zdravotnictví na růstu plateb za státní pojištěnce o 3,5 miliardy korun.

 • Dopravní komplikace kvůli sněhu

  11:45 do playlistu

  Dopravní komplikace kvůli sněhu
  Živý vstup redaktora Přemysla Šrámka.

 • Kalamita a neukáznění řidiči

  15:16 do playlistu

  Kalamita a neukáznění řidiči
  Kalamitu posledních dvou dnů nezřídka zhoršují sami řidiči. Jen na severozápadě Čech zavinili tři havárie sypačů a v desítkách případů znemožnili úklid zavátých cest a parkovišť. Vozidla údržby přitom mají přednost.

 • Nehostinné počasí v Evropě

  16:42 do playlistu

  Nehostinné počasí v Evropě
  Zima ukazuje sílu v celé střední a severní Evropě - ve Skandinávii klesla teplota až k minus čtyřiceti, pobřeží Dánska a severního Německa zaplavila voda - místy dosahuje až jednoho a půl metru.

 • Odhalení pomníku k výročí Charty 77

  18:15 do playlistu

  Odhalení pomníku k výročí Charty 77
  Výročí Charty 77 připomnělo slavnostní odhalení dočasného pomníku. Socha sestavená z poštovních schránek bude stát měsíc na místě, kde před čtyřiceti lety státní bezpečnost zatkla Václava Havla, Ludvíka Vaculíka a Pavla Landovského.

 • Ambice a restrikce Chinawoodu

  18:41 do playlistu

  Ambice a restrikce Chinawoodu
  Do českých kin už dorazila produkce z Chinawoodu - co do rozlohy největšího filmového studia na světě. Poslední je třeba velkofilm Velká čínská zeď - snímek v čínské produkci s hollywoodskými hvězdami.

 • Nákup letounů CASA míří k soudu

  21:39 do playlistu

  Nákup letounů CASA míří k soudu
  Případ nákupu letounů CASA míří před soud. Žalobci uspěli se stížností proti tomu, že jim soudkyně kauzu vrátila k došetření. Za údajné předražení zakázky o víc než 800 milionů je už čtyři a půl roku stíhaná exministryně obrany Vlasta Parkanová.

 • Regulace hazardu v praxi

  22:34 do playlistu

  Regulace hazardu v praxi
  První dny přísnější regulace hazardu mnoho nového nepřinesly. Zákon platí od začátku roku, stále ale chybí metodika pro blokování webů a také registr patologických hráčů.

 • Vítězný projekt železničného koridoru v Praze

  24:32 do playlistu

  Vítězný projekt železničného koridoru v Praze
  Firmy Metrostav a Swietelsky Rail vyhrály největší železniční tendr posledních let. Modernizaci trati mezi pražským Hlavním nádražím a Hostivaří nabízí za necelé 3,5 miliardy korun.

 • Rekordní prodeje aut

  24:54 do playlistu

  Rekordní prodeje aut
  Sečteno a potvrzeno - prodejci aut v Česku mají za sebou rekordní rok. Loni se prodalo skoro 260 tisíc nových vozů. Meziročně je to o 12,5 procenta víc. Jen o něco pomaleji stoupl počet dovezených ojetých aut.

 • Úmrtí v pankrácké věznici

  26:38 do playlistu

  Úmrtí v pankrácké věznici
  Generální inspekce bezpečnostních sborů vyšetřuje podezřelou smrt vězně na pražské Pankráci. Potvrdila to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze, které případ dozoruje. Na okolnosti smrti Miroslava H. upozornil deník Právo.

 • Rychlý růst cen bytů

  29:09 do playlistu

  Rychlý růst cen bytů
  Ceny bytů rostly loni nejvíc od krize. Na konci roku tak byly dražší v průměru o 10 procent. Někde se zvedla cena ještě víc - třeba v Praze stojí o třetinu víc než před šesti lety.

 • Ceny nemovitostí

  32:17 do playlistu

  Ceny nemovitostí
  Ceny podle typu nemovitosti. Jednoznačně nejvíc zaplatí zájemci za nové bydlení v developerských projektech. Padesátimetrová výměra je přijde v průměru skoro na 3 miliony.

 • Chybějící bezbariérové byty

  34:40 do playlistu

  Chybějící bezbariérové byty
  Zhruba 200 tisíc lidí v Česku podle ministerstva práce a sociálních věcí nemá žádný domov. Žijí na ubytovnách nebo na ulici. A čím dál častěji se mezi nimi objevují různě handicapovaní. Bezbariérových bytů je totiž málo a čeká se na ně až několik let.

 • Za útokem v Istanbulu stál turecký Ujgur

  36:40 do playlistu

  Za útokem v Istanbulu stál turecký Ujgur
  Novoroční teroristický útok v Istanbulu nejspíš spáchal turecký Ujgur. Uvedl to turecký vicepremiér s tím, že policie zadržela několik lidí z této menšiny. Ve vazbě skončilo už 36 podezřelých.

 • Nenávist na belgickém internetu

  36:57 do playlistu

  Nenávist na belgickém internetu
  Belgie posílí o 15 specialistů jednotku pro boj s rasismem na sociálních sítích. Impulsem je jediná belgická oběť novoročního útoku v Istanbulu, při kterém zemřelo 39 lidí.

 • Nedostatek lidí na veřejné práce

  39:12 do playlistu

  Nedostatek lidí na veřejné práce
  Prudce ubylo lidí, kteří v rámci veřejně prospěšných prací uklízejí ulice. Za rok o třetinu. Přitom hlavně ve velkých městech je o práci stále zájem.

 • Opatření kvůli ptačí chřipce

  40:55 do playlistu

  Opatření kvůli ptačí chřipce
  Živý vstup redaktora Michala Cagaly.

 • Týrání bezbranného v přímém přenosu

  44:09 do playlistu

  Týrání bezbranného v přímém přenosu
  Týrání postiženého chlapce vysílané živě na sociální síti. Případ z amerického Chicaga otřásl Amerikou. Policie zadržela dva mladé černošské páry, které mučily bělošského chlapce s psychickými problémy.

 • Světelný smog

  46:01 do playlistu

  Světelný smog
  Panorama nočního města, jako třeba takovýto pohled na osvětlenou Prahu, má své kouzlo. Astronomové ale varují, že v Česku je v noci světla až moc. Tolik, že spatřit takový obrázek nemůže zdaleka každý.

Přehrát vše

Související