iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 8. 2016
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

9 hlasů
15726
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Ekonomika podle prezidenta

  0:31 do playlistu

  Ekonomika podle prezidenta
  Plánovaný deficit rozpočtu na příští rok 60 miliard je podle prezidenta Miloše Zemana vysoký. Podle něj je ale zásadní konečný výsledek, který díky výkonu ekonomiky může být lepší, než teď kabinet plánuje.

 • Vyšetřování útoku ve švýcarském vlaku

  5:34 do playlistu

  Vyšetřování útoku ve švýcarském vlaku
  Švýcarská policie vyšetřuje včerejší útok ve vlaku. 27letý muž tam hořlavinou a nožem zranil 7 lidí. Jedna žena následkům podlehla. V nemocnici dnes zemřel i sám útočník. Co ho k činu vedlo, úřady stále neví.

 • Rekonstrukce D1

  7:29 do playlistu

  Rekonstrukce D1
  Ředitelství silnic a dálnic vypsalo výběrová řízení na rekonstrukci dalších dvou úseků D1. Konkrétně jde o trasy u Ostředku a Velkého Meziříčí. Hodnota tendrů je skoro dvě miliardy korun.

 • Komplikace v dopravě na D1

  7:50 do playlistu

  Komplikace v dopravě na D1
  Živý vstup redaktorky Barbory Měchurové.

 • Pokuty za urážení úředníků a policistů

  8:49 do playlistu

  Pokuty za urážení úředníků a policistů
  Od příštího léta bude urážka policisty nebo úředníka přestupkem proti veřejnému pořádku. Hrozit za ni bude pokuta až deset tisíc korun. Zákon schválil parlament a podpis už připojil i prezident.

 • Zákaz ohňostrojů v metropoli

  10:23 do playlistu

  Zákaz ohňostrojů v metropoli
  Ještě letos v prosinci zřejmě začne platit v některých částech Prahy zákaz ohňostrojů. Nová vyhláška, kterou metropole připravuje, má znemožnit jejich odpalování v historickém centru města a u břehů Vltavy.

 • Péče o duševně nemocné

  10:44 do playlistu

  Péče o duševně nemocné
  Budoucí zdravotníci nemají zájem o práci s psychicky nemocnými. Vyplývá to ze studie Národního ústavu duševního zdraví, který se kampaní snažil situaci změnit. Formou seminářů na školách i video spotů.

 • Schůzka o Krymu

  12:59 do playlistu

  Schůzka o Krymu
  Kvůli novému napětí kolem Krymu se zítra sejdou ruský a německý šéf diplomacie v Jekatěrinburgu. Rusko na anektovaný poloostrov přesunulo vojáky a protivzdušný systém S-400.

 • Násilné protesty po policejní střelbě

  13:18 do playlistu

  Násilné protesty po policejní střelbě
  Americké Milwaukee jako zatím poslední z dějišť nepokojů, které vyvolalo zabití člověka policisty. Potom, co hlídka zastřelila podezřelého muže, který byl podle ní ozbrojený. Tři lidé skončili ve vazbě.

 • 90. narozeniny Fidela Castra

  15:12 do playlistu

  90. narozeniny Fidela Castra
  Bývalý kubánský vůdce Fidel Castro se po dlouhé době ukázal na veřejnosti. Zúčastnil se gala večera na oslavu jeho devadesátých narozenin. Akci na počest dlouholetého komunistického vládce přenášela živě televize.

 • Židovské památky otevřeny veřejnosti

  15:32 do playlistu

  Židovské památky otevřeny veřejnosti
  Čtyři desítky židovských pamětihodností v Čechách, na Moravě a Slezsku otevřely své brány veřejnosti. Lidé tak mohli navštívit vzácné hřbitovy a synagogy, které jsou běžně nepřístupné, nebo prošly v posledních letech rekonstrukcí.

 • Čerpání eurodotací na životní prostředí

  18:11 do playlistu

  Čerpání eurodotací na životní prostředí
  První rok dělení evropských dotací na životní prostředí - Česko vyčerpalo jednu miliardu z připravených sedmdesáti dvou. Podle opozice má opět zpoždění a mělo by přidat.

 • Práce pro Ukrajince v Česku

  20:30 do playlistu

  Práce pro Ukrajince v Česku
  Za první dva týdny od spuštění programu „Režim Ukrajina“ požádali zaměstnavatelé o přijetí více než stovky lidí. Ukrajinci by měli pomoct obsadit pracovní místa, o která Češi nemají dlouhodobě zájem.

 • Zhoršené vidění kvůli šedému zákalu

  21:00 do playlistu

  Zhoršené vidění kvůli šedému zákalu
  Lidé se šedým zákalem a vadou zraku - tzv. astigmatismem - pravděpodobně ani od příštího roku nedostanou speciální čočku.

 • Důkladné kontroly návštěvníků Pražského hradu

  23:18 do playlistu

  Důkladné kontroly návštěvníků Pražského hradu
  Pražský hrad neprošel zátěžovou zkouškou víkendové návštěvnosti - fronty u vstupů do areálu byly dlouhé až čtvrt kilometru. Tvoří se tam kvůli bezpečnostním opatřením, policie kontroluje každého návštěvníka.

 • Vyšší spotřeba plynu

  25:03 do playlistu

  Vyšší spotřeba plynu
  Letošní počasí se odrazilo na mírně vyšší spotřebě plynu. Celkem obyvatelé Česka za první pololetí vyčerpali čtyři miliardy a tři sta milionů metrů krychlových této komodity. Zhruba o procento víc než za loňský půlrok.

 • Clony proti nežádoucím divákům

  25:24 do playlistu

  Clony proti nežádoucím divákům
  Drastické záběry z místa dopravních nehod začaly vadit záchranářům - a tak se vybavují zábranami. Podle zjištění ČT se clony objevily v posledních týdnech hned u několika nehod.

 • Přivýdělek v důchodu

  27:47 do playlistu

  Přivýdělek v důchodu
  V Česku roste počet pracujících seniorů. Zatímco před dvaceti lety si vydělávalo necelých 170 tisíc lidí nad šedesát let – loni už to byl podle statistiků víc než dvojnásobek.

 • Zadlužování seniorů kvůli příbuzným

  30:27 do playlistu

  Zadlužování seniorů kvůli příbuzným
  Senioři si přitom půjčují hlavně na životně důležité věci - jako je třeba nájem. Někteří ale upadnou do dluhové pasti kvůli svým příbuzným - vlastním dětem nebo vnoučatům.

 • Obce bez vody kvůli zákonu

  32:57 do playlistu

  Obce bez vody kvůli zákonu
  Podle senátní novely zákona o pozemních komunikacích smí obec stavět jen pod silnicí, která jí patří - pod krajským nebo státním majetkem to nejde. Jenže kvůli tomu se teď na mnoha místech nedají realizovat třeba vodovodní nebo kanalizační přípojky.

 • Video dívek unesených Boko Haram

  35:15 do playlistu

  Video dívek unesených Boko Haram
  Nigerijská islamistická organizace Boko Haram zveřejnila teprve druhé video, na kterém údajně ukazuje předloni unesené studentky. Ze školy v Chiboku tehdy radikálové odvlekli skoro dvě stě osmdesát dívek.

 • Dům postavený na hlavu

  35:37 do playlistu

  Dům postavený na hlavu
  Turisty ve slovenském Liptově úspěšně láká nová turistická atrakce - dům postavený na střechu. Místní podnikatel chce přilákat nové návštěvníky, ale zároveň tímto způsobem protestuje proti chování úřadů, s kterými má mnohaleté spory.

 • Zmeřel herec Kenny Baker

  37:29 do playlistu

  Zmeřel herec Kenny Baker
  Britský herec Kenny Baker zemřel. Jeho nejznámější rolí byl robot R2-D2 ze ságy Star Wars - objevil se celkem v šesti epizodách. Hrál ale třeba i ve filmech Amadeus nebo Sloní muž.

 • Dobrovolnická pomoc za miliardy

  37:45 do playlistu

  Dobrovolnická pomoc za miliardy
  Práci za několik miliard korun ročně odvedou zdarma dobrovolníci. Přes rok pomáhají třeba handicapovaným nebo seniorům, ale i při ochraně přírody nebo památek.

 • Požár v zařízení pro uprchlíky
 • Českou stopou v Brazílii

  40:05 do playlistu

  Českou stopou v Brazílii
  Přestože Brazílie teď žije hlavně olympiádou, ne všichni do ní zavítají kvůli sportu. Skupina Čechů v městečku Batayporã, které založil Jan Antonín Baťa, značila výletní trasy.

Přehrát vše