iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 1. 2016
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

16 hlasů
12736
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Státní platby pojišťovnám

  0:33 do playlistu

  Státní platby pojišťovnám
  O tři a půl miliardy korun mají příští rok růst platby státu pojišťovnám za důchodce, děti nebo nezaměstnané. Návrh z dílny ministerstva zdravotnictví pozítří posoudí zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů.

 • Akutní nedostatek pediatrů

  4:40 do playlistu

  Akutní nedostatek pediatrů
  Lékařským oborem s nejvyšším věkovým průměrem jsou dětští praktici. Většině z nich je nad 50 let a běžně ordinují i doktoři v důchodovém věku. Mladí pediatři, kteří by chtěli pacienty převzít, přibývají pomalu. Brzo proto hrozí jejich akutní nedostatek.

 • Protesty proti sňatkům homosexuálů

  7:03 do playlistu

  Protesty proti sňatkům homosexuálů
  Stovky tisíc Italů v Římě demonstrovaly proti zákonu, který legalizuje partnerství lidí stejného pohlaví. Tamní vláda by o něm měla rozhodovat už během příštího týdne.

 • Utonulí běženci

  9:07 do playlistu

  Utonulí běženci
  Nejméně devětatřicet migrantů včetně několika dětí utonulo, když se s nimi převrátila loď mířící na řecký ostrov Lesbos. Turečtí záchranáři z vody vytáhli sedmdesát pět přeživších.

 • Varování před větrem

  9:27 do playlistu

  Varování před větrem
  Živý vstup redaktora Michala Jemelky.

 • Na horách moc nefoukalo

  11:45 do playlistu

  Na horách moc nefoukalo
  Silný vítr měl zasáhnout taky české hory. Třeba v Krkonoších to ale obyvatelé i lyžaři přečkali bez komplikací. Víc je trápí obleva. Horská střediska jsou teď přitom snad nejvíc zaplněná od začátku zimy.

 • Spory prezidenta a premiéra

  11:51 do playlistu

  Spory prezidenta a premiéra
  Prezident Miloš Zeman znovu kritizoval premiéra a předsedu ČSSD. V dnešním rozhovoru pro Deník uvedl, že Bohuslav Sobotka ničí svou stranu.

 • Likvidace nelegální skládky

  12:28 do playlistu

  Likvidace nelegální skládky
  Největší jihočeskou nelegální skládku odpadu do léta vybraná firma zlikviduje. Státní fond životního prostředí na práce uvolní přes 7 milionů korun. ČT to potvrdil jeho ředitel Petr Valdman. Další miliony přidá kraj a obec.

 • Zběsilá jízda zdrogovaného řidiče

  14:03 do playlistu

  Zběsilá jízda zdrogovaného řidiče
  Dvě stě kilometrů v hodině, desítky ohrožených řidičů a na závěr rvačka s policisty – tak skončila páteční jízda zdrogovaného třiadvacetiletého Poláka. S autem, které ukradl v Německu, se snažil dostat co nejrychleji domů.

 • Americké zbraně pro Izrael

  14:50 do playlistu

  Americké zbraně pro Izrael
  Amerika prudce navýší svou vojenskou pomoc Izraeli - podle posledních zpráv až na čtyři miliardy dolarů ročně. Podmínky spolupráce od roku 2018 právě v Jeruzalémě dojednává tým Pentagonu.

 • Rusko-turecký spor

  17:15 do playlistu

  Rusko-turecký spor
  Turecko tvrdí, že jeho vzdušný prostor z jihu v pátek znovu narušil ruský bombardér, navzdory varování. Předvolalo si ruského velvyslance a žádá, aby Moskva přestala vyostřovat vzájemný spor.

 • Český úspěch v mnichovské opeře

  17:36 do playlistu

  Český úspěch v mnichovské opeře
  Hudební skladatel Miroslav Srnka dobyl Jižní pól. Alespoň na scéně mnichovské Bayerische Staatsoper - tedy jednoho z nejslavnější operních domů na světě.

 • Prodražená D11 kvůli průzkumu

  20:06 do playlistu

  Prodražená D11 kvůli průzkumu
  Stavba dálnice D11 u Hradce Králové se státu zřejmě prodraží. Podle zjištění České televize se Ředitelství silnic a dálnic chystá vypsat nezvykle velké zakázky na archeologický průzkum.

 • Cvičení aktivních záloh

  22:14 do playlistu

  Cvičení aktivních záloh
  Jak přežít v zimě zkoušejí už druhý den aktivní zálohy v Jeseníkách. Cvičení se účastní sedmadvacet členů ostravského krajského velitelství. Kromě náročných horských pochodů je čeká i noc v přírodě, slaňování a taktická příprava.

 • Majetek z trestné činnosti

  22:48 do playlistu

  Majetek z trestné činnosti
  Policistům a žalobcům se daří zajišťovat výnosy z trestné činnosti - peníze z účtů, domy nebo třeba auta. Loni zabavili věci za více než 6 miliard korun. V poměru k tomu jakou škodu pachatelé způsobili, je to zatím vůbec nejvíc v historii.

 • Podnikání jako vedlejší povolání

  25:00 do playlistu

  Podnikání jako vedlejší povolání
  Počet lidí, kteří pracují jako OSVČ kvůli vedlejší činnosti, je v Česku nejvyšší za posledních deset let. Celkem šlo vloni o víc než 397 tisíc osob. Naopak lidí, pro něž je podnikání hlavním zdrojem příjmů, ubylo.

 • Naudžívání antibiotik při chřipce

  25:18 do playlistu

  Naudžívání antibiotik při chřipce
  Závažný průběh chřipky tento týden lékaři zaznamenali v Česku u dalších 11 pacientů. V souvislosti se začínající epidemií znovu varují před nadužíváním antibiotik - zvlášť před nasazením těch, co zbyla v domácí lékárničce.

 • Ochrana české přírody

  27:49 do playlistu

  Ochrana české přírody
  Rozšíření ochrany české přírody. Evropská komise žádá doplnění seznamu o další významné lokality - ani po pěti letech ji stát nevyslyšel, v krajním případě mu hrozí sankce.

 • Budování nových rybníků

  30:56 do playlistu

  Budování nových rybníků
  V Česku přibývá žádostí o vybudování nových rybníků. Vyplývá to z dat Státního fondu životního prostředí. Resort zemědělství nově uvažuje o vyčlenění jedné miliardy na budování rybníků do roku 2020.

 • Pomalé šetření pádu letu MH17

  33:42 do playlistu

  Pomalé šetření pádu letu MH17
  V Nizozemsku roste nespokojenost rodin obětí sestřeleného letounu MH17 nad Ukrajinou. Bojí se, že pachatelé kvůli nedostatku klíčových důkazů nikdy nebudou dopadeni.

 • E-mail Hillary Clintonové

  36:06 do playlistu

  E-mail Hillary Clintonové
  Prezidentskou kampaň největší favoritky Hillary Clintonové nepřestává narušovat její aféra kolem e-mailů. Úřady potvrdily, že jako ministryně zahraničí si doma v nezabezpečeném počítači přečetla dvaadvacet vzkazů s tajnými vládními informacemi.

 • Mezinárodní spor o dceru

  36:28 do playlistu

  Mezinárodní spor o dceru
  Brněnský krajský soud začne příští týden řešit spor česko-kanadských rodičů o to, ve které zemi bude jejich tříletá dcera žít. Matka Češka odjela z Kanady s dívkou téměř před rokem.

 • Ombudsmanka o sezení na zídkách

  38:47 do playlistu

  Ombudsmanka o sezení na zídkách
  Zákaz sezení venku na zídkách nebo schodech - který platí v několika severočeských městech - zkritizovala ombudsmanka Anna Šabatová. Vyhlášku by podle ní měl zrušit Ústavní soud, protože omezuje svobodu pohybu.

 • Málo mimosezónních pracovníků

  39:00 do playlistu

  Málo mimosezónních pracovníků
  Číšník, kuchař nebo vlekař. Nejžádanější horské profese. Jenže zároveň i ty nejvíc nedostatkové. Provozovatelé ski areálů marně hledají pracovníky, kteří by zůstali alespoň do jara. Problém mají ale i ti, kteří rezort provozují celoročně.

 • Ekologie pro předškoláky

  41:02 do playlistu

  Ekologie pro předškoláky
  Neplýtvat vodou ani elektřinou a třídit odpady – být šetrnější k životnímu prostředí se děti začínají učit už i v mateřských školách. První z nich se zapojily i do mezinárodního programu Ekoškola.

Přehrát vše

Související