iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 12. 2015
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

18 hlasů
14579
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Zelené elektrárny bez dotací

  0:34 do playlistu

  Zelené elektrárny bez dotací
  Vládě se nedaří odblokovat 42 miliard korun pro zelené elektrárny. Bez dotací se toto odvětví zhroutí. Ministr průmyslu Jan Mládek uklidňuje, že všichni peníze dostanou. Doteď ale není jasné jak.

 • Mírový plán pro Sýrii

  3:33 do playlistu

  Mírový plán pro Sýrii
  Spojené státy přivítaly jednomyslně schválenou rezoluci Rady bezpečnosti OSN, která stanovila mírový plán pro řešení syrské občanské války. Těžce dojednaný dokument počítá s příměřím, rozhovory mezi syrskou vládou a opozicí i volbami.

 • Mrtví civilisté

  5:53 do playlistu

  Mrtví civilisté
  Při leteckém úderu proti Islámskému státu u města Fallúdža zabily síly koalice vedené Spojenými státy omylem devět iráckých vojáků. Během podpůrné akce ofenzívy. Americký ministr obrany se za incident omluvil.

 • Předvánoční fronty a kolony

  6:12 do playlistu

  Předvánoční fronty a kolony
  Poslední advent – poslední víkend před Vánocemi – jedna z posledních příležitostí nakoupit dárky. Na volné dny nebývale aut v ulicích a kolony v okolí parkovišť. Nákupy se tak lidem protahovaly kvůli hledání místa.

 • Nákupy na Vánoce

  8:09 do playlistu

  Nákupy na Vánoce
  Živý vstup redaktorky Ivy Kubankové.

 • Spor o uprchlické kvóty

  10:39 do playlistu

  Spor o uprchlické kvóty
  Nedodržení dohody o přerozdělení migrantů by mělo mít pro země Evropské unie právní důsledky – míní německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier.

 • Šperky výměnou za bydlení

  11:00 do playlistu

  Šperky výměnou za bydlení
  Kontroverzní návrh dánské vlády – uprchlíkům chce při vstupu do země zabavovat majetek výměnou za sociální benefity. Týkat se to má třeba šperků nebo hotovosti přesahující v přepočtu 11 000 korun.

 • Sídliště domovem 40% Pražanů

  13:05 do playlistu

  Sídliště domovem 40% Pražanů
  Pražské sídliště Černý most II slaví 25 let od nastěhování prvních nájemníků. Na konci roku 1990 tu bylo přes 7 tisíc nových bytů.

 • Přebytek zdravotních pojišťoven

  15:13 do playlistu

  Přebytek zdravotních pojišťoven
  Veřejné zdravotní pojištění bylo v prvním pololetí v přebytku dvě a půl miliardy korun. Podle ministerstva zdravotnictví k tomu přispěly vyšší příjmy z pojistného i rostoucí odvody státu. Celkem dosáhly skoro 125 miliard korun.

 • Finálový večer Star Dance

  15:36 do playlistu

  Finálový večer Star Dance
  Živý vstup redaktorky Karolíny Kočí.

 • Černošická vila Radovana Krejčíře

  17:35 do playlistu

  Černošická vila Radovana Krejčíře
  Manželka Radovana Krejčíře má šanci, že nepřijde o luxusní vilu v Černošicích. Podle Nejvyššího soudu může znovu předložit důkazy, podle kterých si dům nepořídila z peněz uprchlého a pravomocně odsouzeného manžela.

 • Blahořečení perzekuovaných kněží

  19:59 do playlistu

  Blahořečení perzekuovaných kněží
  Netradiční bohoslužbou v katedrále svatého Petra a Pavla v Brně se dnes uzavřela první fáze svatořečení Václava Drboly a Jana Buly. Tito kněží byli popraveni spolu s dalšími devíti lidmi v roce 1951.

 • Nejvyšší stupeň ohrožení kvůli smogu

  20:42 do playlistu

  Nejvyšší stupeň ohrožení kvůli smogu
  Peking znovu vyhlásil červený stupeň smogové pohotovosti. Znamená to, že nejméně tři dny po sobě bude hladina znečištění nebezpečně vysoká. Za poslední týden je to už podruhé.

 • Polské protesty proti vládě

  22:47 do playlistu

  Polské protesty proti vládě
  Tisíce lidí ve více než dvaceti polských městech protestovaly proti krokům konzervativní vlády vůči ústavnímu soudu. Vládnoucí strana Právo a spravedlnost podle nich zneužívá většiny v parlamentu a snaží se soud ovládnout.

 • Hospic pro dětské pacienty

  23:07 do playlistu

  Hospic pro dětské pacienty
  Jediný denní stacionář pro nevyléčitelně nemocné děti přijal první pacienty. Sestry z mobilního hospice Ondrášek z Ostravy se denně mohou postarat o tři děti. Zájem o jejich službu je obrovský.

 • Nové policejní uniformy

  24:55 do playlistu

  Nové policejní uniformy
  Policie ukončila testování nových uniforem. Na většinu výstroje vypíše tendr a příští rok začne postupná obměna vybavení. Všech zhruba 40 tisíc členů sboru bude mít nové oblečení do konce roku 2019.

 • Smrtelný hazard na kolejích

  25:13 do playlistu

  Smrtelný hazard na kolejích
  Naposledy včera zahynul pod koly vlaku muž na Nymbursku. Letos takto už v celé republice zemřely zhruba dvě stovky chodců. Podle Drážní inspekce lidé nerespektují místa, kam nemají chodit.

 • Zákulisí natáčení Korunního prince

  27:31 do playlistu

  Zákulisí natáčení Korunního prince
  Štědrý večer zpříjemní divákům zbrusu nová pohádka České televize Korunní princ. Režisérem příběhu o následníkovi trůnu, který ztratí pamět, je Karel Janák. Do hlavních rolí obsadil Kryštofa Hádka, Patrika Děrgla nebo Josefa Abrháma.

 • Tradice štědrovečerní pohádky

  31:29 do playlistu

  Tradice štědrovečerní pohádky
  Premiérová pohádka na Štědrý večer je české specifikum. Nikde v Evropě tuto tradici nedrží tak pevně jako u nás. A na příběhy plné princezen a draků se o Vánocích dívají mnohonásobně víc dospělí než děti.

 • Zpěvák bez reklamy, úředníci bez internetu

  33:51 do playlistu

  Zpěvák bez reklamy, úředníci bez internetu
  Maďarské úřady hromadně vypovídají smlouvy na mobilní internet s operátorem Magyar Telekom. Jde o vládní odvetu telekomunikační firmě, která zrušila reklamní smlouvu zpěvákovi a spřízněnci vládnoucí strany.

 • Poslední rozloučení s Jiřím Paďourem

  36:00 do playlistu

  Poslední rozloučení s Jiřím Paďourem
  Stovky věřících se v Českých Budějovicích rozloučily s emeritním biskupem Jiřím Paďourem. Českobudějovickou diecézi vedl dvanáct let. Uctít jeho památku přicházeli lidé do katedrály sv. Mikuláše už hodinu a půl před mší.

 • Předvánoční shon úklidových služeb

  37:03 do playlistu

  Předvánoční shon úklidových služeb
  Sehnat teď před Vánoci uklízečku je už téměř nemožné. Firmy mají na celý prosinec už dlouho plno. Málokterá pomocnice tak ještě ve svém kalendáři najde místo pro další klienty.

 • Malé vědkyně zkoumají vesmír

  39:20 do playlistu

  Malé vědkyně zkoumají vesmír
  Školačky z 9. třídy ZŠ v Letohradě Nikola a Klára vypustily balón do stratosféry. Dívky měří kosmické záření. Asistují jim profesionálové z Akademie věd.

 • Nehody na D1

  41:12 do playlistu

  Nehody na D1
  Dvě nehody dopoledne úplně uzavřely dálnici D1 u Podolí na Brněnsku ve směru na Prahu. Srazilo se pět osobních aut a jedno nákladní.

 • Světlo z Betléma v Česku

  41:25 do playlistu

  Světlo z Betléma v Česku
  Českem se šíří betlémské světlo. Jeden ze symbolů Vánoc od rána znovu rozdávali skauti. Plamínek přivezli z Vídně už před týdnem. Dnes se s ním rozjeli do všech koutů republiky.

Přehrát vše