44 minut

12. dubna 2015

Obsah dílu

Koncepce zahraniční politiky — Cesty premiéra Sobotky — Bývalá první dáma prezidentkou? — Schůzka Obama - Castro — Povinné hlášení přechodné adresy — Střet zájmů v legislativě — Vojenské manévry v Pobaltí — Papež o arménské genocidě — Kde končí odpadní voda — Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi — Pravoslavné Velikonoce — Alternativy k omezení svéprávnosti — Manipulace s mezibankovní sazbou? — Duben přeje lyžování i opalování — Volební model — Likvidace padělaného zboží — Placení zubních náhrad — Úhrada pomůcek pojištovnou — Čtečky kopírují data z karet — Památky zničené islamisty — Byznys s drahokamy — Problémy se zrakem kvůli displejům — Ceny TýTý

Části dílu

00:33
Koncepce zahraniční politiky
Koncepce zahraniční politiky
    Nová koncepce české zahraniční politiky. Současná verze – oproti té původní – dává kromě byznysu důraz i na dodržování lidských práv a opírá se o odkaz Pražského jara a Charty 77. Před přepracováním dokument kritizovala hlavně pravicová opozice.
    03:49
    Cesty premiéra Sobotky
    Cesty premiéra Sobotky
      Premiér Bohuslav Sobotka loni absolvoval 29 zahraničních cest – vůbec nejvíc ze všech premiérů za posledních 5 let.
      04:49
      Bývalá první dáma prezidentkou?
      Bývalá první dáma prezidentkou?
        06:54
        Schůzka Obama - Castro
        Schůzka Obama - Castro
          Americko-kubánská studená válka skončila –zhodnotil Barack Obama hodinové jednání se svým protějškem Raúlem Castrem. Ten před historickým setkáním v Panamě vyzval k vylepšování socialismu.
          07:59
          Povinné hlášení přechodné adresy
          Povinné hlášení přechodné adresy
            Stát chce mít přehled, kde se jeho obyvatelé reálně zdržují, plánuje proto obnovit institut přechodných pobytů.
            11:09
            Střet zájmů v legislativě
            Střet zájmů v legislativě
              V Česku by měl vzniknout zákon, který by jasně definoval, jaké funkce jsou neslučitelné s pozicí ministra, tak aby nedocházelo ke střetu zájmů. Myslí si to předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.
              12:50
              Vojenské manévry v Pobaltí
              Vojenské manévry v Pobaltí
                Estonsko žádá, aby na jeho území trvale působily jednotky NATO. Podobně jako Litva a Lotyšsko se bojí hrozby z Ruska.
                15:09
                Papež o arménské genocidě
                Papež o arménské genocidě
                  Vraždění Arménů v Turecku před sto lety bylo první genocidou 20. století – prohlásil dnes poprvé veřejně papež František při mši ve Vatikánu.
                  15:30
                  Kde končí odpadní voda
                  Kde končí odpadní voda
                    17 % lidí po celé republice stále není napojeno na splaškovou kanalizaci. Nejčastěji tak odpadní voda z těchto domácností končí v žumpách.
                    17:55
                    Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi
                    Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi
                      18:44
                      Pravoslavné Velikonoce
                      Pravoslavné Velikonoce
                        Živý vstup redaktora Davida Havleny.
                        22:04
                        Alternativy k omezení svéprávnosti
                        Alternativy k omezení svéprávnosti
                          Podpůrná opatření, která člověku s postižením nebo třeba mentální poruchou pomohou při složitějším rozhodování. Takové možnosti nabízí nový občanský zákoník. Podle Ligy lidských práv ale soudy tyto alternativy nevyužívají dost.
                          24:22
                          Manipulace s mezibankovní sazbou?
                          Manipulace s mezibankovní sazbou?
                            Česká národní banka požaduje doplnit důkazy o údajné manipulaci s tzv. sazbou PRIBOR. V Otázkách Václava Moravce to řekl její viceguvernér Vladimír Tomšík.
                            25:18
                            Duben přeje lyžování i opalování
                            Duben přeje lyžování i opalování
                              Někde skoro dvacet stupňů, jinde půl metru sněhu. I druhý dubnový víkend přál extrémům.
                              27:16
                              Volební model
                              Volební model
                                Pokud by se teď konaly volby do Poslanecké sněmovny, zvítězilo by podle výzkumu společnosti TNS Aisa pro Českou televizi hnutí ANO. Se zhruba desetiprocentním odstupem skončila druhá sociální demokracie.
                                27:40
                                Likvidace padělaného zboží
                                Likvidace padělaného zboží
                                  Celníci zlikvidovali padělané zboží za stamilióny korun, které zajistili při zátazích. Bez souhlasu majitele ochranné známky se dál využít nedá.
                                  29:34
                                  Placení zubních náhrad
                                  Placení zubních náhrad
                                    Zaplaťte víc anebo nebudou. Zubní technici nechtějí za stávajících podmínek dál vyrábět zubní náhrady zcela hrazené pojišťovnou – tvrdí, že se jim nevyplatí.
                                    32:34
                                    Úhrada pomůcek pojištovnou
                                    Úhrada pomůcek pojištovnou
                                      Pro klienty pojišťoven nebývá vždy snadné na nejdražší pomůcky dosáhnout. Řada z nich si navíc klade přísné podmínky pro úhradu. Zkoumají například pohybové aktivity pacienta nebo náročnost jeho zaměstnání.
                                      35:16
                                      Čtečky kopírují data z karet
                                      Čtečky kopírují data z karet
                                        Přes sto bankomatů se za poslední rok v Česku pokusili ovládnout skimmeři, tedy kopírovači karet. Ve 34 případech se jim to povedlo a dostali se k datům uživatelů a vybrali peníze z jejich účtů.
                                        37:11
                                        Památky zničené islamisty
                                        Památky zničené islamisty
                                          Islámský stát dál pokračuje v ničení kulturních a archeologických památek světového významu. Na sociálních sítích se objevily záběry z demolice iráckého města Nimrud.
                                          37:40
                                          Byznys s drahokamy
                                          Byznys s drahokamy
                                            Politická nestabilita měla v loňském roce negativní dopad na obchod s diamanty. Celosvětový prodej i tak skončil na dohled hranice 300 miliard dolarů.
                                            39:52
                                            Problémy se zrakem kvůli displejům
                                            Problémy se zrakem kvůli displejům
                                              Kvůli častému používání mobilních telefonů a tabletů může mít podle údajů lékařů z Fakultní nemocnice u Svaté Anny v Brně až 20 % dětí sociální, psychické a zrakové problémy.
                                              41:50
                                              Ceny TýTý
                                              Ceny TýTý
                                                Česká televize získala pět zlatých zrcátek, dvě ceny Týtý putovaly do Primy. Nejlepším pořadem minulého roku se stala Všechnopárty Karla Šípa, který vyhrál i trofej v kategorii Osobnost televizní zábavy.
                                                Přehrát celé video
                                                Události - 13. dubna 2015
                                                Stopáž49 minut
                                                Další díl
                                                13. dubna 2015

                                                Přehled dílů

                                                9412 přehratelných
                                                Události - 21. ledna
                                                Stopáž56 minut

                                                21. ledna

                                                Headlines — Trump vyloučil převzetí Grónska silou — Trumpův projev v Davosu — Zájem USA o získání Grónska — Sněmovní opozice vyjádřila podporu Dánsku — Europarlament vyjádřil podporu Grónsku — Vláda finalizuje návrh státního rozpočtu — Jednání Vladimira Putina a zástupců USA v Moskvě — Španělští strojvedoucí hrozí stávkou — Blíží se termín daně z nemovitosti — Provoz na pražském letišti roste — Czech Press Photo vyhrál snímek horníka v dole — Soudní dvůr EU přezkoumá dohodu Mercosur — Obranyschopnost ČR — Senátoři jednali o koncesionářských poplatcích — Spory mezi Muskem a majitelem Ryanair — Kriminalita v loňském roce — Záchrana tonoucích se dívěk v Litvínovicích — Analýza říjnových sněmovních voleb — Nová data o chování voličů — Preference podle věkových kategorií — Únik kejdy na Rychnovsku — Ražba tunelu na trase budované dálnice D11 — Změny v rámcovém vzdělávacím programu — Návrh na očkování proti chřipce v lékárnách — Vrah bývalého japonského premiéra Abeho dostal doživotí — Napětí mezi vládou a prezidentem v Polsku — Zájem českých firem o dostavbu Dukovan — Česká centrální banka slaví 100 let — Začíná světový pohár v biatlonu na Vysočině — Platba pojistného za mladistvé v ústavech — Protesty v USA kvůli protiimigrační politice — Právní pomoc samoživitelkám

                                                Poslední vysílání 21. 1. 2026 na ČT1
                                                Události - 21. ledna
                                                Stopáž56 minut

                                                21. ledna

                                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                                Poslední vysílání 21. 1. 2026 na ČT24
                                                Události - 20. ledna
                                                Stopáž54 minut

                                                20. ledna

                                                Headlines — Trump zopakoval úmysl ovládnout Grónsko — Reakce zemí EU na slova z Bílého domu — Reakce ČR na požadavky USA vůči Dánsku — Další problémy v britsko-amerických vztazích — Imunitní výbor řešil Babiše a Okamuru — Střelbu v Chřibské řeší GIBS — Ruský útok na ukrajinskou energetickou infrastrukturu — Ukrajina po ruských úderech bez proudu — Nová čínská ambasáda v Londýně — Využívání bankovní identity — Příprava na stavbu tunelu na dálnici D3 — Propad akcií ČEZ — Petr Šereda rezignoval na post šéfa odboru VSZ — Němé drama Erotikon s novou hudbou — Debaty o bitevních letounech L-159 — Rostou zahraniční dodávky plynu — Demolice domů v Bedřišce byla rozporu s předpisy — Hledání náhradního bydlení pro evakuované z vyhořelého domu — Nehoda na dálnici u Brna — Polární záře nad Českem — Rok Donalda Trumpa v Bílém domě — Trumpovy prezidentské dekrety — Donald Trump a sociální sítě — Proměna Bílého domu — Spor o Grónsko — Vyšetřování pašování kokainu do ČR — Bilance žloutenky v Česku — Oběti vlakové nehody ve Španělsku — Podmínky pro sociálně znevýhodněné děti — Kejda v Národním parku Podyjí — Izrael blokuje hraniční přechod Rafáh — Obavy syrských menšin — Prevence rakoviny — Soud v kauze manipulace zakázek v Havířově — Dovolené pro klienty na vozíčku — Protest zemědělců ve Štrasburku — Horší kvalita pitné vody v Sušici — Vítězové Czech Press Photo

                                                Poslední vysílání 20. 1. 2026 na ČT1
                                                Události - 20. ledna
                                                Stopáž54 minut

                                                20. ledna

                                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                                Poslední vysílání 20. 1. 2026 na ČT24
                                                Události - 19. ledna
                                                Stopáž56 minut

                                                19. ledna

                                                Headlines — Česko neprodá L-159 Ukrajině — Spor ohledně letounů L-159 — Bitevník L-159 ALCA — Reakce Ukrajiny na nejisté dodávky letounů — Dva mrtví po střelbě na úřadě v Chřibské — Vyšetřování střelby v Chřibské — Napětí mezi USA a EU kvůli Grónsku — Postoj české vlády k situaci kolem Grónska — Desítky mrtvých po srážce vlaků ve Španělsku — Ceny zemědělských výrobců — Nominace na České lvy — Oběti protestů v Íránu — Prezident se ve Vatikánu setkal s papežem — Dohoda koalice na růstu platů ve veřejné sféře — Koalice chce zrušit poplatky za veřejnoprávní média — Kybernetický útok na portál veřejných zakázek — Návrat českého občana vězněného ve Venezuele — Stav silnic po silných mrazech — Výtluky na silnicích — Auta poškozená výtlkuy a výmoly — Trump pozval do Rady míru Putina — Čeští zbrojaři investují v zahraničí — Změny ve Správní radě VZP — Zvuková rekonstrukce mrtvých jazyků — Zápasník Vémola propuštěn na kauci z vazby — OKD se chystá na ukončení těžby — Boje v Sýrii — 20 let od letecké havárie na Slovensku — Hradec Králové chce odkoupit kulturní dům Střelnice — Protržená jímka na Znojemsku — Unikátní nález v Moravském krasu

                                                Poslední vysílání 19. 1. 2026 na ČT1
                                                Události - 19. ledna
                                                Stopáž56 minut

                                                19. ledna

                                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                                Poslední vysílání 19. 1. 2026 na ČT24
                                                Události - 18. ledna
                                                Stopáž50 minut

                                                18. ledna

                                                Headlines — Krizové jednání kvůli clům — Bruselská schůzka velvyslanců — Mimořádné jednání v Bruselu — Český postoj k situaci s Grónskem — Velké změny v českých nemocnicích — Pokles akutních hospitalizací — Tři mrtví Češi po pádu laviny v Rakousku — Nabídka letounů pro Ukrajinu — Ranní problémy kvůli náledí — Správa Gazy — Citová hodnota evropským snímkem roku — Návrat Jana Darmovzala do Česka — Nové vedení ODS — Tragická procházka na zamrzlé Vltavě — Zásah záchranářů na jihu Moravy — Povinné prohlídky řidičů seniorů — Vysoká spotřeba elektřiny a plynu — Ceny za vytápění — Zásoby v uhelných skladech — Topení dřevem — Rušení části okresních soudů — Ofenziva proti Kurdům — Přípravy Itálie na zimní olympiádu — Světla na kolejích — Opatření kvůli smogu v r. 1991 — Hrozba amerických cel kvůli Grónsku — Zájem Čechů o deskové hry — Úklid za asistence hasičů — Ceny Neuron pro české vědce

                                                Poslední vysílání 18. 1. 2026 na ČT1
                                                Události - 18. ledna
                                                Stopáž50 minut

                                                18. ledna

                                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                                Poslední vysílání 18. 1. 2026 na ČT24
                                                Události - 17. ledna
                                                Stopáž50 minut

                                                17. ledna

                                                Headlines — Volební sněm ODS — Nové vedení ODS — Předsedové ODS — Nový předseda ODS — Zdeněk Hřib zůstává v čele Pirátů — USA uvalily cla kvůli Grónsku — Největší zóna volného obchodu na světě — Dohoda Mercosur — Návrat Darmovzala — Situace v Íránu — 20 let druhého terminálu na pražské Ruzyni — Útoky na energetickou infrastrukturu — Ukrajinský tým na ZOH — Stavební spoření — Varování před silným větrem — Agresivní řídiči na silnicích — Přísnější normy proti týrání zvířat — Podezření na týrání a nevhodný chov zvířat — Tresty za týrání — Záchrana týraných zvířat — Lavina v Rakousku — Posilování francouzské armády — Syrská vojska obsazují další území — Požáry chat a chalup — Artemis II — Operace Pouštní bouře — Horská služba — Vzpomínka na Michala Tučného

                                                Poslední vysílání 17. 1. 2026 na ČT1
                                                Události - 17. ledna
                                                Stopáž50 minut

                                                17. ledna

                                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                                Poslední vysílání 17. 1. 2026 na ČT24