iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 11. 2021
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
13636
zhlédnutí

Objektiv

Španělsko: La Gomera — Turecko: Street food — Chorvatsko: Opuštěná letecká základna Željava

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • La Gomera

  1:04 do playlistu

  La Gomera
  Je to jediné místo na světě, kde se děti ve školách učí takzvaný pískací jazyk. Místní ho tu používají už stovky let. Také je to jedno z mála míst, kde se můžete projít mlžným pralesem. Míříme na ostrov La Gomera. Je druhý nejmenší z Kanárských ostrovů. A myslíme, že se vám tam bude určitě líbit.

 • Street food

  7:43 do playlistu

  Street food
  Je málo témat, která vzbuzují větší emoce, a ještě méně těch, které se lépe hodí do vysílání před obědem, než je jídlo. Podíváme se do města s vyhlášenou kuchyní – do Istanbulu, a sice na pokrmy, které lze koupit a jíst přímo na ulici. Reportáž neberte zdaleka jako vyčerpávající seznam, ale jak název rubriky Objektivu napovídá – osobní výběr našeho zpravodaje Václava Černohorského.

 • Opuštěná letecká základna Željava

  20:54 do playlistu

  Opuštěná letecká základna Željava
  Chorvatsko i přes epidemii koronaviru zůstává oblíbenou letní destinací Čechů. Kromě známých letovisek jsou tu ale i místa méně známá, jako třeba opuštěná letecká základna v horách na hranici s Bosnou a Hercegovinou nebo četné památníky dění druhé světové války. Připomínají tíživou historii, kterou si země prošla během dvacátého století. S tipem na návštěvu přicházejí Šárka Kuchtová a Tomáš Vlach.

 • Soutěž

  27:28 do playlistu

  Soutěž
  Jak se jmenuje typické jídlo, které si v Istanbulu můžete koupit na ulici k snídani?A) PirohB) DonutC) Simit

Přehrát vše

Související