iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 5. 2020
10:35 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
14999
zhlédnutí

Objektiv

Jamajka: Rastafariáni — Velká Británie: Město bez turistů — Francie: Reúnion

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rastafariáni

  0:53 do playlistu

  Rastafariáni
  Většina lidí si Jamajku spojuje s představou tropického ráje. Nádherné pláže omývané azurovými vodami Karibiku jsou ale jenom jednou stránkou tohoto ostrova. Tou druhou – podle autora naší první reportáže podstatně zajímavější, je potom svérázná kultura místních rastafariánů – nábožensko kulturního hnutí, které vzniklo právě tady na Jamajce. S touto nezaměnitelnou kulturou jsou spojené chytlavé tóny reggae a marihuana. Více už v reportáži Martina Vrbického.

 • Město bez turistů

  10:21 do playlistu

  Město bez turistů
  V Objektivu s naším zpravodajem Bohumilem Vostalem zamíříme do centra Londýna. Jednoho z nejnavštěvovanějších míst planety. Ukáže vám známá místa z perspektivy, která je historická. Nejen tím, že kvůli pandemii britskou metropoli turisté opustili, ale taky proto, že záběry prázdného Londýna vybízely k nostalgické rekapitulaci.

 • Reúnion

  18:14 do playlistu

  Reúnion
  Na závěr se s Objektivem můžete vydat napříč ostrovem. Míříme na ostrov Reúnion v Indickém oceánu a Julie Šípová ho prošla úplně celý od severu na jih. Říkáte si jak dlouho to asi trvalo? Schválně zkuste si tipnout, než se to dozvíte z reportáže. Trasa měří 140 kilometrů. A po cestě je rozhodně na co se dívat.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související