iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 4. 2011
11:30 na ČT1

1 2 3 4 5

20 hlasů
7377
zhlédnutí

Objektiv

Norsko – Lofoty — Antarktida

24 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Norsko – Lofoty

  0:51 do playlistu

  Norsko – Lofoty
  Míříme na sever, až za polární kruh. Souostroví Lofoty je jedním z nejkouzelnějších míst v celém Norsku. Strmé hory padající prudce k mořské hladině, kouzelně krásné světlo, nebo letní půlnoční slunce sem lákají umělce ze všech koutů planety. Lidé se tu od pradávna živí rybolovem. Všudypřítomné tresky dodávají ostrovům působivou atmosféru. Tresky se tu třeba suší na speciálních sušácích v sezoně doslova všude, až z toho návštěvníci ostrovů mohou být trochu zaskočeni. A pokud byste se na ostrovy snad chtěli někdy vypravit, tak se můžete ubytovat přímo v jedné z rybářských chatek.

 • Soutěž

  10:58 do playlistu

  Soutěž
  Víte, přibližně kolik ostrovů tvoří souostroví Lofoty? A) 80 B) 100 C) 120 V minulém díle nás zajímalo, kolik řek se vlévá do kavkazského jezera Sevan. Správná odpověď byla B – 28 řek. Výhercem se stala Alena Palečková, Praha 6.

 • Antarktida

  11:38 do playlistu

  Antarktida
  Před padesáti lety začala platit takzvaná Antarktická smlouva - z šestého kontinentu planety udělala politicky zcela vyjímečné místo na Zemi. Ostatně, klimaticky je vyjímečné už odnepaměti. Prakticky celé je zahaleno souvislou ledovou pokrývkou. Jen pouhá dvě procenta povrchu Antarktidy nejsou pod ledem. A právě taková místa jsou i na souostroví Jižní Shetlandy. V únoru, tedy v tamním létě se tam vypravil i kolega ze sportovní redakce Stanislav Bartůšek. A asi byste snad ani nečekali, že by doma nechal sportovní výzbroj.

Přehrát vše

Související