iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 8. 2016
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
3254
zhlédnutí

Události, komentáře

Elektronická evidence tržeb, mzdy řidičů zatím u ledu — Aktivní zálohy české armády — Budoucnost Roberta Šlachty

59 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Elektronická evidence tržeb, mzdy řidičů zatím u ledu

  1:32 do playlistu

  Elektronická evidence tržeb, mzdy řidičů zatím u ledu
  Už letos počítá s prvními stamilióny navíc díky elektronické evidenci tržeb ministr financí. A pak až s 15 miliardami každý rok. Desetitisíce majitelů restaurací a hotelů už se na prosincové spuštění systému připravují. Opravdu stát vybere, kolik slibuje, nebo jsou to jen velké oči? A co na to podnikatelé? Zeptáme se na začátku Událostí komentářů – konkrétně poslanců Jaroslava Zavadila /ČSSD/, Jitky Chalánkové /TOP 09/, Karla Raise /ANO/ a místopředsedy představenstva Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR, Jiřího Víška. A probereme s nimi i zatím neúspěšná jednání o zvyšování mezd řidičů linkových autobusů.

 • Stalo se
 • Aktivní zálohy české armády

  34:58 do playlistu

  Aktivní zálohy české armády
  Armáda eviduje nejvíc zájemců o účast v aktivních zálohách za poslední léta. Třeba na základním výcviku, který teď probíhá ve Vyškově a musí ho absolvovat každý uchazeč, se sešlo dvakrát víc lidí než v předchozích letech. Jakou motivaci mají lidé vstupující do aktivních záloh? Je to jenom strach z bezpečnostní situace v Evropě? Armáda nabírá i profesionály a posiluje i policie. Je stále kde brát a kdy uchazeči prostě dojdou? Zeptáme se externího poradce náčelníka generálního štábu Armády ČR, kapitána Ludvíka Cimburka.

 • Budoucnost Roberta Šlachty

  49:33 do playlistu

  Budoucnost Roberta Šlachty
  Bývalý šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta by se mohl od října stát náměstkem generálního ředitele Celní správy. V Interview ČT24 potvrdil, že nabídku ministerstva financí zvažuje. Šlachta odešel od policie kvůli vzniku Národní centrály proti organizovanému zločinu, proti které protestoval. Nebyla jeho výpověď příliš unáhlená? Závěrečné téma pro poslance Stanislava Humla z ČSSD.

Přehrát vše