Témata: Opatření české policie proti terorismu; Islámský stát u konce sil?; Rozkol u republikánů kvůli Trumpovi. Moderuje: Daniel Takáč.

Obsah dílu

Přehrát vše

Lze se bránit terorismu?

Policie zesiluje kontroly na hranicích – nově je zavede i na česko-německých přechodech. A to kvůli obavám z příchodu až 200 tisíc neúspěšných žadatelů o azyl z Německa. Víc policistů bude i v obchodních centrech, na koncertech, nebo sportovních utkáních. A vznikne zvláštní linka, na které mají odborníci provozovatelům objektů a pořadatelům akcí radit se zajištěním bezpečnosti. Budou nová opatření dostatečná? Dá se terorismu efektivně bránit? Zeptáme se Andora Šándora, bývalého náčelníka Vojenské zpravodajské služby, poslankyně a místopředsedkyně TOP 09 Heleny Langšádlové a předsedy poslaneckého klubu Jiřího Miholy /KDU-ČSL/.


Islámský stát na konci sil?

Organizace Islámský stát je pod těžkou ofenzívou spojenců. Na jejich baštu na severu Afriky - libyjskou Syrtu - padají americké bomby, v Iráku se připravuje útok na jejich základnu v Mosulu. Co se stane, až budou bojovníci poraženi? Nepřesunou se z fronty do ulic měst, aby zde páchali sebevražedné útoky? A jak je zastavit? Do studia přijdou ministr palestinské vlády Ahmed Majdalani a ředitel Židovského muzea v Praze Leo Pavlát.


Rozkol u republikánů

Zásadní dny v americké předvolební kampani: Donald Trump výrazně ztrácí v předvolebních průzkumech a za řadu kontroverzních výroků nejen na adresu své oponentky Hillary Clintonové čelí kritice nejen z řad demokratů, ale i z vlastní strany. Jsou Trumpovy problémy jenom dočasné, nebo jde o definitivní zlom v boji o Bílý dům? Odpoví politolog New York University Jiří Pehe.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2016
 P ST
ŽánrMagazín