3. srpen 2016

Obsah dílu

Elektronická evidence tržeb, mzdy řidičů zatím u ledu — Aktivní zálohy české armády — Budoucnost Roberta Šlachty

Části dílu

01:32
Elektronická evidence tržeb, mzdy řidičů zatím u ledu
  Už letos počítá s prvními stamilióny navíc díky elektronické evidenci tržeb ministr financí. A pak až s 15 miliardami každý rok. Desetitisíce majitelů restaurací a hotelů už se na prosincové spuštění systému připravují. Opravdu stát vybere, kolik slibuje, nebo jsou to jen velké oči? A co na to podnikatelé? Zeptáme se na začátku Událostí komentářů – konkrétně poslanců Jaroslava Zavadila /ČSSD/, Jitky Chalánkové /TOP 09/, Karla Raise /ANO/ a místopředsedy představenstva Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR, Jiřího Víška. A probereme s nimi i zatím neúspěšná jednání o zvyšování mezd řidičů linkových autobusů.
  31:20
  Stalo se
   34:58
   Aktivní zálohy české armády
    Armáda eviduje nejvíc zájemců o účast v aktivních zálohách za poslední léta. Třeba na základním výcviku, který teď probíhá ve Vyškově a musí ho absolvovat každý uchazeč, se sešlo dvakrát víc lidí než v předchozích letech. Jakou motivaci mají lidé vstupující do aktivních záloh? Je to jenom strach z bezpečnostní situace v Evropě? Armáda nabírá i profesionály a posiluje i policie. Je stále kde brát a kdy uchazeči prostě dojdou? Zeptáme se externího poradce náčelníka generálního štábu Armády ČR, kapitána Ludvíka Cimburka.
    49:33
    Budoucnost Roberta Šlachty
     Bývalý šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta by se mohl od října stát náměstkem generálního ředitele Celní správy. V Interview ČT24 potvrdil, že nabídku ministerstva financí zvažuje. Šlachta odešel od policie kvůli vzniku Národní centrály proti organizovanému zločinu, proti které protestoval. Nebyla jeho výpověď příliš unáhlená? Závěrečné téma pro poslance Stanislava Humla z ČSSD.
     Přehrát celé video
     Stopáž60 minut
     Další díl
     4. srpen 2016

     Přehled dílů

      

     Události, komentáře na sociálních sítích

     Napište nám