iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 1. 2016
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
3619
zhlédnutí

Události, komentáře

Spor o očkování — Velmoci řeší krize a konflikty — Nový šéf rozhlasu — Péče o zdravotně postižené

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Spor o očkování

  1:12 do playlistu

  Spor o očkování
  Rodiče můžou odmítnout povinné očkování svého dítěte, pokud jim v tom brání svědomí, řekl dnes Ústavní soud. Zastal se páru z Brněnska – ten vakcínu odmítl a dostal pokutu. Ústavní instance ale zdůraznila, že očkování nelze odmítat plošně, dnešní nález se podle ní vztahuje jen na výjimečné případy. Očkovat, nebo neočkovat? A kdo by tedy měl mít výjimku? Vyslechneme si obě strany: do studia přijde ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové a předseda České vakcinologické společnosti Roman Prymula a předseda Společnosti pacientů s následky po očkování Václav Hrabák.

 • Stalo se
 • Velmoci řeší krize a konflikty

  24:25 do playlistu

  Velmoci řeší krize a konflikty
  Islámský stát je v Iráku a Sýrii na ústupu – po jednání v Paříži to řekli ministři obrany zemí koalice proti samozvanému Islámskému státu. Ta se teď bude soustředit na to, aby zlikvidovala mocenská centra islamistů. O Sýrii dnes jednali i ministři zahraničí Ruska Sergej Lavrov a Spojených států John Kerry. Na schůzce ve švýcarském Curychu probrali i situaci na Ukrajině. Jak se mění vztah Spojených států a Západu k Rusku? Jak se osvědčuje spolupráce v Sýrii? A co s polozapomenutým konfliktem na Ukrajině? Otázky pro bývalého velvyslance ČR v Rusku Jaroslava Baštu a exministra zahraničí Cyrila Svobodu /KDU-ČSL/.

 • Stalo se
 • Nový šéf rozhlasu

  40:38 do playlistu

  Nový šéf rozhlasu
  Český rozhlas nově povede René Zavoral, dosavadní náměstek pro program a vysílání. Rada ho zvolila ve druhém kole. Na postu generálního ředitele nahradí Petera Duhana, který rezignoval loni v říjnu. Jaké změny čekají veřejnoprávní rozhlas pod novým vedením? Čerstvě zvolený generální ředitel René Zavoral bude hostem dnešního pořadu.

 • Péče o zdravotně postižené

  49:12 do playlistu

  Péče o zdravotně postižené
  Lidé, kteří zaměstnávají víc než polovinu pracovníků se zdravotním postižením, dostanou zřejmě od státu víc peněz na příspěvky – novelu, která změnu zavádí, schválili poslanci. Růst příspěvků podle ministryně práce Marksové souvisí s celkovým zvýšením minimální mzdy – včetně té pro zaměstnance s invalidním důchodem. Komentář připojí předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása.

Přehrát vše

Související