iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 1. 2016
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
3504
zhlédnutí

Události, komentáře

Obamova řeč — Mimořádný summit o migraci? — Německo na rozcestí

59 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Obamova řeč

  1:03 do playlistu

  Obamova řeč
  Americký prezident Barack Obama naposledy v úřadu předstoupil před Kongres se zprávou o stavu unie. V projevu vyzdvihl úspěchy své administrativy a nastínil, jaké další výzvy před Spojenými státy stojí. Věnoval se mezinárodním i domácím tématům a terorismu. Jakou roli hrají Spojené státy v dnešním světě? A jak se politika země proměnila s Barackem Obamou v Bílém domě? Zanalyzujeme se dvěma „prezidentovými muži“: ředitelem zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynkem Kmoníčkem a ředitelem Knihovny Václava Havla Michaelem Žantovským, někdejším mluvčím a poradcem Václava Havla.

 • Mimořádný summit o migraci?

  18:40 do playlistu

  Mimořádný summit o migraci?
  Vláda podpoří snahu slovenského premiéra Roberta Fica o svolání mimořádného summitu EU kvůli migraci. Po sérii silvestrovského násilí přitvrdili zejména čeští lidovci. Proč? Jak se vznik pohraniční stráže promítne do migrační vlny? Kdy vznikne a co dalšího by měli politici na mimořádném summitu řešit? Otázky pro místopředsedu Poslanecké sněmovny Jana Bartoška /KDU-ČSL/.

 • Stalo se
 • Německo na rozcestí

  38:33 do playlistu

  Německo na rozcestí
  Německý ministr spravedlnosti chce tvrdě potrestat pachatele silvestrovských útoků na ženy v Kolíně nad Rýnem a dalších městech. Část poslanců konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové se kvůli útokům snaží vynutit uzavření hranic pro uprchlíky. Jak se pod náporem migrace mění současné Německo? Ustojí kolínský skandál Angela Merkelová? A jak německá zkušenost změní zbytek Evropy? Odpoví dvě významné osobnosti, které do Německa kdysi emigrovaly a dobře ho znají: spisovatel Ivan Binar a novinář a spisovatel Karel Hvížďala. Připojí se i komentátor Českého rozhlasu a někdejší redaktor Rádia Svobodná Evropa v Mnichově Radko Kubičko.

Přehrát vše