iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 11. 2015
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
3940
zhlédnutí

Události, komentáře

Hrozby pro NATO — Prezident vs. premiér — Hollandův cestovní týden

59 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hrozby pro NATO

  1:28 do playlistu

  Hrozby pro NATO
  Islámský stát je v současnosti největší hrozbou pro Západ – shodují se jeho lídři a chtějí společnou a daleko angažovanější vojenskou operaci než dosud. Průzkumná letadla nad Sýrii a vojáky do Mali dokonce vyšle i Německo – teprve potřetí od konce druhé světové války se tak bude vojensky angažovat v zahraničí. Problém pro vznikající mnohonárodnostní koalici je ale rusko-turecká roztržka. Moskva kvůli sestřelení svého bombardéru ukončila veškerou vojenskou spolupráci s Ankarou a zvažuje také ekonomické postihy. Jak se NATO připravuje na vojenské hrozby, ale i rizika mezinárodního terorismu? Jaký je vztah Ruska s aliancí? A jak je na současné problémy přichystaná česká armáda? Odpoví exkluzivně předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel.

 • Stalo se
 • Prezident vs. premiér

  34:57 do playlistu

  Prezident vs. premiér
  V přestřelce mezi premiérem a prezidentem kvůli 17. listopadu padají další salvy. Miloš Zeman se do premiéra opřel, tentokrát ne ústy svého mluvčího, ale sám. V rozhovoru pro MF DNES Bohuslava Sobotku pokáral za „klukovskou drzost“ a přidal, že svou naivitou ohrožuje bezpečnost země. Premiér si ale trvá na svém. Prezident podle něj nemá stát na jednom pódiu s extremisty a xenofoby ani podléhat náladám ve společnosti. A našel mezi politiky řadu zastánců – třeba předsedu Senátu Milana Štěcha. Jak Zemanovo vystoupení na Albertově vedle zástupců Bloku proti islámu zamíchalo kartami v české politice? Překračuje meze prezident nebo premiér? A hraje se i o budoucí prezidentské volby, jak naznačují někteří komentátoři? Téma pro předsedu Senátu Milana Štěcha /ČSSD/, místopředsedu Poslanecké sněmovny Vojtěcha Filipa /KSČM/, politologa Lukáše Jelínka a komentátora MF DNES Miroslava Koreckého.

 • Hollandův cestovní týden

  48:06 do playlistu

  Hollandův cestovní týden
  Prezident François Hollande má za sebou náročný program. Od pondělka jedná s lídry světových velmocí o bezpečnostních hrozbách pro západní svět a o společném postupu proti Islámskému státu. Stihl už schůzky s britským premiérem Cameronem, americkým prezidentem Obamou, německou kancléřkou Merkelovou a naposled ruským prezidentem Putinem. Toho dnes v Moskvě přesvědčoval, aby Rusko vstoupilo do mezinárodní koalice i přes nejnovější incident s Tureckem. Je vůbec reálná koalice všech stran vojensky zaangažovaných v boji proti Islámskému státu? Je reálná za současné situace? A co by museli její účastníci obětovat? Probereme s analytikem Ústavu mezinárodních vztahů Janem Eichlerem.

Přehrát vše