iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 11. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2855
zhlédnutí

Události, komentáře

Bavorsko chystá žalobu na Merkelovou — ČR urychlí víza pro Ukrajince — Povinné prohlídky vozů VW? — Útěk z Jáchymova

59 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ruské letadlo zničili teroristé
 • Bavorsko chystá žalobu na Merkelovou

  10:57 do playlistu

  Bavorsko chystá žalobu na Merkelovou
  Bavorsko chystá kvůli migrantům ústavní žalobu na německou vládu – uvedl to deník Tagesspiegel. Vrcholí tím spory této spolkové země a kabinetu kancléřky Merkelové. Bavorsko je s ohledem na svoji polohu zasažené migrací nejcitelněji, Berlínu vyčítá, že se nesnaží migrační vlnu omezit. Co Bavorsko žalobou zamýšlí? A jaký dopad bude mít na vládu spolkové kancléřky? Do Německa se spojíme se zpravodajem ČT Václavem Černohorským. Téma okomentují i člen sněmovního zahraničního výboru Jaroslav Foldyna /ČSSD/, místopředseda hnutí Úsvit-NK Marek Černoch i politolog a expert na mezinárodní vztahy Petr Robejšek.

 • ČR urychlí víza pro Ukrajince

  30:24 do playlistu

  ČR urychlí víza pro Ukrajince
  Zrychlenou vízovou proceduru nabídne Česko už od listopadu Ukrajincům, kteří u nás hledají práci. Dostanou ale jen ta místa, o která není dlouhodobě na úřadech práce zájem – do Česka by tak ročně mohlo přijít asi pět set nových IT specialistů a techniků. Proč nabídka pro Ukrajince přichází právě teď? Je to ukázka vládní snahy přijímat více lidí z východu Evropy a méně z arabských zemí? A k čemu Česku tento krok bude? Svůj názor připojí Jaroslav Foldyna /ČSSD/ a Marek Černoch.

 • Stalo se
 • Povinné prohlídky vozů VW?

  44:54 do playlistu

  Povinné prohlídky vozů VW?
  Česko pravděpodobně bude muset stejně jako Německo nařídit povinné prohlídky všech vozů z koncernu Volkswagen, které měly instalovaný software umožňující obcházet měření emisí. Řekl to ministr dopravy Dan Ťok, který o emisním skandálu jednal v Berlíně se svým německým protějškem Alexanderem Dobrindtem. Jaké dopady budou mít kontroly pro automobilku VW? A co česká škodovka? Téma okomentuje makléř Patria Finance Roman Koděra.

 • Stalo se
 • Útěk z Jáchymova

  52:08 do playlistu

  Útěk z Jáchymova
  60. let uplyne od útěku desítky politických vězňů z trestaneckého lágru Nikolaj u Jáchymova. Uprchlé mukly pronásledovala tisícovka příslušníků tehdejších bezpečnostních složek. Všechny nakonec pochytala. Hostem Událostí, komentářů bude Anton Tomík, politický vězeň padesátých let a poslední žijící účastník útěku z jáchymovského tábora.

Přehrát vše