4. listopad 2015

Obsah dílu

Bavorsko chystá žalobu na Merkelovou — ČR urychlí víza pro Ukrajince — Povinné prohlídky vozů VW? — Útěk z Jáchymova

Části dílu

01:02
Ruské letadlo zničili teroristé
  10:57
  Bavorsko chystá žalobu na Merkelovou
   Bavorsko chystá kvůli migrantům ústavní žalobu na německou vládu – uvedl to deník Tagesspiegel. Vrcholí tím spory této spolkové země a kabinetu kancléřky Merkelové. Bavorsko je s ohledem na svoji polohu zasažené migrací nejcitelněji, Berlínu vyčítá, že se nesnaží migrační vlnu omezit. Co Bavorsko žalobou zamýšlí? A jaký dopad bude mít na vládu spolkové kancléřky? Do Německa se spojíme se zpravodajem ČT Václavem Černohorským. Téma okomentují i člen sněmovního zahraničního výboru Jaroslav Foldyna /ČSSD/, místopředseda hnutí Úsvit-NK Marek Černoch i politolog a expert na mezinárodní vztahy Petr Robejšek.
   30:24
   ČR urychlí víza pro Ukrajince
    Zrychlenou vízovou proceduru nabídne Česko už od listopadu Ukrajincům, kteří u nás hledají práci. Dostanou ale jen ta místa, o která není dlouhodobě na úřadech práce zájem – do Česka by tak ročně mohlo přijít asi pět set nových IT specialistů a techniků. Proč nabídka pro Ukrajince přichází právě teď? Je to ukázka vládní snahy přijímat více lidí z východu Evropy a méně z arabských zemí? A k čemu Česku tento krok bude? Svůj názor připojí Jaroslav Foldyna /ČSSD/ a Marek Černoch.
    41:43
    Stalo se
     44:54
     Povinné prohlídky vozů VW?
      Česko pravděpodobně bude muset stejně jako Německo nařídit povinné prohlídky všech vozů z koncernu Volkswagen, které měly instalovaný software umožňující obcházet měření emisí. Řekl to ministr dopravy Dan Ťok, který o emisním skandálu jednal v Berlíně se svým německým protějškem Alexanderem Dobrindtem. Jaké dopady budou mít kontroly pro automobilku VW? A co česká škodovka? Téma okomentuje makléř Patria Finance Roman Koděra.
      50:43
      Stalo se
       52:08
       Útěk z Jáchymova
        60. let uplyne od útěku desítky politických vězňů z trestaneckého lágru Nikolaj u Jáchymova. Uprchlé mukly pronásledovala tisícovka příslušníků tehdejších bezpečnostních složek. Všechny nakonec pochytala. Hostem Událostí, komentářů bude Anton Tomík, politický vězeň padesátých let a poslední žijící účastník útěku z jáchymovského tábora.
        Přehrát celé video
        Stopáž60 minut
        Další díl
        5. listopad 2015

        Události, komentáře na sociálních sítích

        Napište nám