iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 9. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

7 hlasů
3139
zhlédnutí

Události, komentáře

Rusko zasahuje v Sýrii — OSN o válce proti terorismu — Vláda o zabezpečení hranic — Uprchlická krize

59 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rusko zasahuje v Sýrii

  0:11 do playlistu

  Rusko zasahuje v Sýrii
  Rusko vstoupilo do války v Sýrii. Jeho letadla během dne několikrát bombardovala pozice protirežimních rebelů. Nasazení ruské armády v cizině přitom teprve dnes schválila horní komora ruského parlamentu – a to na přímou žádost syrského prezidenta Bašára Asada. Moskva tvrdí, že útočí na Islámský stát. Podle syrských aktivistů ale při náletech umírali i civilisté včetně dětí. Může být ruské zapojení do syrského konfliktu přínosem, anebo situaci ještě zhorší? Téma rozebere analytička London School of Economics Irena Kalhousová, místopředseda zahraničního výboru sněmovny Pavel Šrámek /ANO/, europoslanec Jan Zahradil /ODS/ a místopředseda sněmovního výboru pro obranu Alexander Černý /KSČM/.

 • OSN o válce proti terorismu

  23:18 do playlistu

  OSN o válce proti terorismu
  Různé ohlasy vyvolal projev prezidenta Miloše Zemana před Valným shromážděním OSN. V něm vyzval světové mocnosti k útoku proti islámským radikálům – a to nejen z Islámského státu. Bude mít Zemanova výzva odezvu? Jak se Česko může do boje proti radikálům zapojit? A co dalšího při projevech v OSN padlo? Svůj názor nejen na prezidentův projev připojí Pavel Šrámek /ANO/, Jan Zahradil /ODS/ a Alexander Černý /KSČM/.

 • Stalo se
 • Vláda o zabezpečení hranic

  40:09 do playlistu

  Vláda o zabezpečení hranic
  Armáda a policie celý den nacvičovaly ochranu hranice pro případ, že by migrační vlna v Česku zesílila. 500 policistů a 300 vojáků trénovalo na více než 400 kilometrech hranice. Cílem bylo zjistit, za jak dlouho hlídky policie a armády takový úsek obsadí. V těchto chvílích o zabezpečení hranic jedná i vláda. Podrobnosti přidá redaktor ČT Tomáš Drahoňovský.

 • Uprchlická krize

  42:39 do playlistu

  Uprchlická krize
  Rozhovor s Jiřím Pribáněm.

 • Uprchlická krize

  49:07 do playlistu

  Uprchlická krize
  Pohled na migrační krizi očima uprchlíka doplní afghánský lékař Safa Hassani a Syřan žijící na Maltě Muhammed Kazkji.

Přehrát vše

Související