iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 9. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

8 hlasů
4778
zhlédnutí

Události, komentáře

Referendum o kvótách? — Mynář potvrdil, že nedostal prověrku — Ukrajinská krize očima eurokomisařky — Papežův projev v OSN — Exkluzivní host

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Referendum o kvótách?

  0:10 do playlistu

  Referendum o kvótách?
  Vláda by kvůli postupu při bruselském jednání o migračních kvótách měla veřejnost požádat o důvěru, a to buď v referendu, nebo při mimořádných volbách. V ČT to řekl bývalý prezident Václav Klaus. Nakolik migrační krize překresluje politickou mapu ČR i celé Evropy? A snaží se Václav Klaus o návrat do politiky? Zeptáme se místopředsedy Poslanecké sněmovny Jana Bartoška /KDU-ČSL/, předsedy poslaneckého klubu hnutí Úsvit Marka Černocha, ředitele výzkumu STEM/MARK Pavla Šimoníka a komentátora Lidových novin Martina Zvěřiny.

 • Mynář potvrdil, že nedostal prověrku

  27:52 do playlistu

  Mynář potvrdil, že nedostal prověrku
  Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář odpoledne potvrdil, že nezískal bezpečnostní prověrku. Dodal taky, že ve funkci zatím zůstává. Šéfa NBÚ chce žádat o rozklad. Jak je možné, že na pozici prezidentova kancléře zůstává člověk bez prověrky? Otázka pro místopředsedu Poslanecké sněmovny Jana Bartoška /KDU-ČSL/, předsedu poslaneckého klubu hnutí Úsvit Marka Černocha a komentátora Lidových novin Martina Zvěřinu.

 • Stalo se
 • Papežův projev v OSN

  34:26 do playlistu

  Papežův projev v OSN
  Papež František vyzval před Valným shromážděním OSN k vymazání nerovností mezi státy. Příliš moci podle něj drží v rukách jen pár zemí. Projev teprve třetí hlavy katolické církve v historii světové organizace okomentuje přímo z USA teolog a filozof Tomáš Halík.

 • Ukrajinská krize očima eurokomisařky

  42:21 do playlistu

  Ukrajinská krize očima eurokomisařky
  Deset z jedenácti humanitárních organizací musí odejít z luhanské oblasti na východě Ukrajiny. Mezi nimi Lékaři bez hranic nebo Člověk v tísni. Ten podle separatistů hrubě porušil pravidla. Společnost ale o ničem takovém neví a zákaz dalšího působení v regionu jí nikdo oficiálně nezdůvodnil. Z Ukrajiny se dnes večer vrátila eurokomisařka pro spravedlnost Věra Jourová /ANO/. Jaká je situace v zemi, popíše exkluzivně ve studiu Událostí, komentářů.

 • Stalo se
 • Exkluzivní host

  51:13 do playlistu

  Exkluzivní host
  Hostem Událostí, komentářů bude i Liao I Wu, čínský básník, hudebník, reportér, disident, politický vězeň a, jak sám říká: „nezávislý výzkumník nejnižších vrstev čínské společnosti“. Po napsání jedné ze svých básní byl v roce 1990 odsouzen ke čtyřletému vězení, po návratu nemohl publikovat a žil na okraji společnosti. Pro diváky České televize popíše i svou dobrodružnou pěší cestu přes vietnamské hranice do Berlína.

Přehrát vše