iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 8. 2015
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
4664
zhlédnutí

Události, komentáře

Mluvčí prezidenta proti petici vědců — Uprchlická krize — Další bomby v Bangkoku — Primátorka Krnáčová v ohrožení?

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Mluvčí prezidenta proti petici vědců

  0:12 do playlistu

  Mluvčí prezidenta proti petici vědců
  Jiří Ovčáček zkritizoval výzvu českých vědců k toleranci vůči uprchlíkům. Na pravidelné tiskové konferenci prohlásil, že prohlubuje příkop ve společnosti – a je to prý jeho osobní názor. Výzvu „Vědci proti strachu a lhostejnosti“ už podepsalo téměř 1600 badatelů a vysokoškolských pracovníků. Diskutovat budou mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček a imunolog, genetik Ústavu molekulární genetiky AV ČR, signatář výzvy Václav Hořejší. Komentář připojí analytik Lukáš Jelínek.

 • Uprchlická krize

  26:47 do playlistu

  Uprchlická krize
  Česko je podle ministerstva vnitra připraveno dočasně – na šest měsíců – obnovit kontrolu na hranicích, a to v případě, že tento krok podnikne Německo. Počet zadržených migrantů stále roste. Nejvíc jich do země přichází přes Jihomoravský kraj. I proto dnes hejtman se starosty probírali, které objekty by v budoucnu mohly sloužit jako záchytná centra pro uprchlíky. Chystané kroky státu související s uprchlíky probereme se státním tajemníkem pro evropské záležitosti Tomášem Prouzou.

 • Stalo se
 • Další bomby v Bangkoku

  40:04 do playlistu

  Další bomby v Bangkoku
  Bangkokem otřásly další dva výbuchy. Jestli souvisejí s včerejším útokem u hinduistického chrámu Erawan, se zatím neví. Zemřelo při něm nejméně dvaadvacet lidí a sto dalších je zraněných. Policisté nechávají otevřené všechny vyšetřovací verze, včetně akce muslimských separatistů. Hostem bude velvyslanec ČR v Bangkoku Vítězslav Grepl.

 • Stalo se
 • Primátorka Krnáčová v ohrožení?

  51:19 do playlistu

  Primátorka Krnáčová v ohrožení?
  Spory Adriany Krnáčové s Trojkoalicí kvůli stavebním předpisům by mohly skončit odvoláním pražské primátorky. Podle deníku Právo za ni hnutí ANO už má údajně i náhradu. Okomentuje Jaroslav Spurný z Respektu.

Přehrát vše

Související