Témata: Česko a uprchlíci – xenofobie nebo obyčejný strach?; Miliardy eur pro Řecko schváleny. Moderují Lukáš Dolanský a Daniel Takáč.

Obsah dílu

Přehrát vše

Česko a uprchlíci – xenofobie, nebo obyčejný strach?

Příliv uprchlíků do Evropy pokračuje. A spolu s ním rostou i emoce. Přibývá podpisů pod výzvou českých vědců proti lhostejnosti a strachu, ale přibývá i jejích kritiků, dnes se proti ní například postavila část politiků. Proč? A nakolik je celá akce elitářská? Téma probereme s egyptologem Miroslavem Bártou, publicistou Alexandrem Tomským a komentátorem MF Dnes Vojtěchem Varyšem. Aktuální situaci na hranicích Evropské unie pak popíše náš zpravodaj David Miřejovský.


Miliardy eur pro Athény

Německý Spolkový sněm dnes výraznou většinou schválil třetí řecký záchranný balíček. Atény mají během tří let mají získat až 86 miliard eur, v přepočtu zhruba 2,3 bilionu korun. Řecku zítra zároveň vyprší termín, do kterého má poslat splátku dluhu ve výši tři a půl miliardy eur Evropské centrální bance. Jak změnila řecká krize politiku v největší unijní ekonomice, jakou lekci si Evropa odnese ze zachraňování řecké státní kasy a bude to opravdu poslední půjčka pro Řecko? Zeptáme se publicisty Jaroslava Šonky a jeho německé kolegyně Jennifer Langeové.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2015
 P ST
ŽánrMagazín