iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 3. 2015
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
3177
zhlédnutí

Události, komentáře

ANO po sněmu a koaliční roztržka — Rusko před pětadvaceti lety a dnes — Očkování: pro a proti

58 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • ANO po sněmu a koaliční roztržka

  0:09 do playlistu

  ANO po sněmu a koaliční roztržka
  Žádná změna koaliční smlouvy nebude. Prohlásil to premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka v reakci na víkendový sněm ANO. Podle něj se hnutí chová jako opozice. Od Andreje Babiše i některých delegátů zazněla vůči sociální demokracii ostrá slova kritiky. Jaké jsou teď vztahy v koalici? Obchodovalo se na sněmu ANO s podporou, jak říká poslanec Pilný? A jak by to šlo dohromady se slogany o nové čisté politice? Hosty budou předseda poslaneckého klubu, 1. místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek, předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiří Mihola a místopředsedkyně poslaneckého klubu ČSSD Dana Váhalová. Komentář připojí Petr Kamberský z Lidových novin a politolog Stanislav Balík.

 • Stalo se
 • Rusko před pětadvaceti lety a dnes

  31:45 do playlistu

  Rusko před pětadvaceti lety a dnes
  Na konci února uplynulo pětadvacet let od setkání prezidentů Václava Havla s Michailem Gorbačovem v Moskvě. Během návštěvy došlo k podpisu dohody o odchodu sovětských vojsk z území Československa. Vzpomínat na to bude bývalý kancléř Václava Havla a účastník cesty Luboš Dobrovský. Okomentuje také víkendovou vraždu předáka ruské opozice Borise Němcova. A zeptáme se ho i na aktuální zprávu. Podle polského deníku Recpospolita totiž dodávají české firmy zbraně do Ruska, a to navzdory embargu kvůli bojům na Ukrajině. S detaily se z Varšavy přihlásí zpravodaj ČT Josef Pazderka. A ve studiu bude také prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiří Hynek.

 • Stalo se
 • Očkování: pro a proti

  53:24 do playlistu

  Očkování: pro a proti
  Očkování zůstane i dál podmínkou pro přijetí dítěte do mateřské školy. Rozhodl o tom Ústavní soud. Nevyhověl tak návrhu matky, která chtěla sporné paragrafy zrušit. Výjimku soud uznal jen pro děti s potvrzenou imunitou a pro ty, kterým v očkování brání trvalé problémy. Téma pro Vojtěcha Thona z Ústavu klinické imunologie a alergologie FN U Sv. Anny v Brně.

Přehrát vše