iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 12. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
3835
zhlédnutí

Události, komentáře

Volný pád ruského rublu — Elektronická evidence tržeb — Útok v Péšávaru — Ministr v reklamě

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Volný pád ruského rublu

  0:09 do playlistu

  Volný pád ruského rublu
  Ruská měna zažila černé úterý. Po překvapivém nočním zásahu centrální banky, která zvýšila základní úrokovou sazbu, začal rubl rekordně klesat. Během pár hodin se propadl o dvacet procent, k hranici 80 rublů za dolar. Rusové se rublů zbavují, mění je za valuty nebo utrácejí v obchodech. A tamní média spekulují o demisi vlády. Kam až se může ruská ekonomika propadnout? A jaký vliv to bude mít na politické vedení země? Hosty budou ekonom Raiffeisenbank, člen Rady ekonomických poradců ministra financí Aleš Michl, bývalý velvyslanec ČR v Rusku a USA Petr Kolář a ředitel Odboru legislativy, práva a analýz Hospodářské komory, bývalý náměstek ministra financí Ladislav Minčič /ODS/.

 • Stalo se
 • Elektronická evidence tržeb

  23:34 do playlistu

  Elektronická evidence tržeb
  Jedna z největších změn pro obchodníky za posledních dvacet let. Kvůli důslednějšímu výběru daní mají být všichni přes internet napojeni na servery finančních úřadů. Šéf státní kasy tak chce donutit podnikatele k přiznávání tržeb – a státu tak zajistit nejméně deset miliard korun ročně navíc. Zefektivní tato novinka výběr daní? Sníží se prodej zboží a služeb načerno? Zeptáme se ředitele Odboru legislativy, práva a analýz Hospodářské komory, bývalého náměstka ministra financí Ladislava Minčiče /ODS/.

 • Útok v Péšávaru

  30:19 do playlistu

  Útok v Péšávaru
  Pákistánský Taliban zaútočil na školu v Péšávaru – teroristé tam zabili nejméně 130 lidí, většinou studentů do šestnácti let. Zraněných je víc než sto. Při vojenské akci zemřelo všech devět teroristů. Premiér vyhlásil kvůli nejhoršímu útoku za posledních sedm let národní smutek. Proč byla cílem právě škola? A nakolik to může vyburcovat pakistánskou veřejnost k odporu proti Talibanu? Probereme s analytikem Metropolitní univerzity Praha Břetislavem Turečkem, analytikem Občanského institutu Matyášem Zrnem a publicista Jaroslavem Šonkou.

 • Protiuprchlické nálady v Německu
 • Stalo se
 • Ministr v reklamě

  49:55 do playlistu

  Ministr v reklamě
  Šéf resortu zemědělství Marian Jurečka propaguje v reklamě české potraviny. A čelí za to kritice některých koaličních kolegů. Za peníze daňových poplatníků podle nich propaguje hlavně sám sebe. Téma pro kreativního ředitele Havas Edu Kauba.

Přehrát vše

Související