Nahrávám video

17. prosinec 2014

Obsah dílu

Rubl v krizi a pomoc českým firmám — Může Rusko zbankrotovat? — USA mění vztahy s Kubou — Miliardová zakázka pro Agrofert

Části dílu

00:09
Rubl v krizi a pomoc českým firmám
  Rusko se potýká s jednou z nejhorších krizí ve své historii. Rubl od ledna ztratil víc jak polovinu své hodnoty. Ohrožuje nestabilní ruská ekonomika české podnikatele? Koho se tato krize dotkne v Česku nejvíc a pomůže jim vláda? Pozvání do studia přijali ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a místopředsedové Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip a Petr Gazdík.
  24:26
  Stalo se
   27:25
   Může Rusko zbankrotovat?
    Moskva se usilovně snaží stabilizovat svou měnu – jak vláda tak centrální banka výrazně zasáhly do volného pádu rublu. Ve velkém prodávají devizy a jsou připraveny nalít další peníze do ruských bank. Hrozí zemi reálný bankrot? Nebo je možné pád do finančních hlubin ještě zastavit? Zeptáme se ekonoma Vladimíra Pikory.
    43:54
    Stalo se
     48:00
     USA mění vztahy s Kubou
      Po letech izolace Spojené státy mění oficiální politiku a připravují se na navázání normálních vztahů. Pokud by opravdu obě země obnovily plnohodnotné diplomatické styky, šlo by o historickou událost. Jak moc je takový vývoj pravděpodobný? A proč k americkému obratu dochází právě teď? Detaily připojí zpravodaj ČT ve Washingtonu Martin Řezníček.
      51:20
      Miliardová zakázka pro Agrofert
       Ministr financí Andrej Babiše opět čelí kritice. Miliardový tendr, který vypsala státní společnost Lesy České republiky, totiž vyhrála firma Uniles. Firma, která patří do skupiny Agrofert, tedy skupiny šéfa státní kasy. Jde o střet zájmů? A jak moc je Andrej Babiš ještě zapojen do samotného chodu Agrofertu? Otázky pro ekonoma a bývalého předsedu dozorčí rady Lesů ČR Miroslava Zámečníka.
       Přehrát celé video
       Stopáž56 minut
       Další díl
       18. prosinec 2014

       Události, komentáře na sociálních sítích

       Napište nám