iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 11. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
2973
zhlédnutí

Události, komentáře

ČSSD v Duchcově funguje dál — Spor o platy ústavních činitelů — Sobotka v Izraeli — Čtvrtstoletí svobody

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • ČSSD v Duchcově funguje dál

  0:09 do playlistu

  ČSSD v Duchcově funguje dál
  Ústecké vedení ČSSD nezrušilo kvůli spolupráci s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti duchcovskou buňku sociální demokracie. Nevyloučilo ani žádného z členů, kteří se podíleli na utvoření sporné koalice. Premiér Bohuslav Sobotka přitom volal po zrušení buňky. Proč k němu nakonec sociální demokraté nepřistoupili? A o čem svědčí spolupráce s extremistickou stranou? Hosty budou starosta Duchcova Zbyněk Šimbera /ČSSD/, místopředsedkyně ČSSD Alena Gajdůšková a politolog Lukáš Jelínek.

 • Spor o platy ústavních činitelů

  23:31 do playlistu

  Spor o platy ústavních činitelů
  Politici se dál přou o výši svých mezd. Ve čtvrtek sice sněmovní rozpočtový výbor jednomyslně schválil nárůst platů o 14 procent, proti se ale hned následující den postavilo předsednictvo ČSSD. Novela zákona přitom musí projít do konce roku, jinak mzdy zákonodárců skokově vzrostou o čtvrtinu. Diskutovat budou místopředsedkyně ČSSD Alena Gajdůšková, předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiří Mihola a poslanec, předseda zahraničního výboru Sněmovny Karel Schwarzenberg /TOP 09/.

 • Telegraficky
 • Sobotka v Izraeli

  40:25 do playlistu

  Sobotka v Izraeli
  Bohuslav Sobotka je spolu se sedmi ministry v Izraeli. Čeká je už druhé společné zasedání vlád obou zemí. Premiéra přijme také izraelský prezident, který se dnes omluvil z lednového setkání k 70. výročí osvobození Osvětimi. Proč míří do Izraele polovina české vlády? Co konkrétně mají politici na programu? A jak jsou na tom česko-izraelské vztahy? Probereme s předsedou poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiřím Miholou a poslancem, předsedou zahraničního výboru sněmovny Karlem Schwarzenbergem /TOP 09/.

 • Telegraficky
 • Čtvrtstoletí svobody

  47:25 do playlistu

  Čtvrtstoletí svobody
  Přesně před pětadvaceti lety skončil Miloš Jakeš ve funkci generálního tajemníka ÚV KSČ. Rezignaci oznámil týden po zásahu na Národní třídě. Po vypískání Miroslava Štěpána v ČKD komunisté zároveň pochopili, že ztratili podporu pracujícího lidu – tedy těch, na které se celá desetiletí odvolávali. Téma pro Martina Tichého z Ústavu pro studium totalitních režimů.

Přehrát vše

Související