iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 10. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
2427
zhlédnutí

Události, komentáře

Služební zákon — Jak bojovat s korupcí? — Hádky o rozpočet — Exkluzivní rozhovor — Kontroly na letištích

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Služební zákon

  0:30 do playlistu

  Služební zákon
  Začala říjnová schůze sněmovny – a poslanci na ní budou znovu projednávat služební zákon. Dolní komoře ho vrátil prezident Miloš Zeman, kterému se nelíbí, že počítá s politickými náměstky. Přehlasují zákonodárci prezidentské veto? A co když se hlava státu obrátí na Ústavní soud? Téma pro ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera /ČSSD/.

 • Jak bojovat s korupcí?

  9:13 do playlistu

  Jak bojovat s korupcí?
  Na prvním jednání se sešla Vládní rada proti korupci. Počítá třeba s novým zákonem o státním zastupitelství a o zadávání veřejných zakázek, s prokazováním původu majetku nebo nastavením jasných pravidel pro financování politických stran. Opravdu plánovaná opatření pomůžou v boji proti korupci? Zeptáme se předsedy Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí, ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera /ČSSD/. Komentář připojí Lenka Zlámalová z Echo24.cz.

 • Telegraficky
 • Hádky o rozpočet

  29:41 do playlistu

  Hádky o rozpočet
  Nejhorší za posledních pět let, příklad projídání budoucnosti. Tak vidí vládní návrh státního rozpočtu na příští rok někdejší šéf státní kasy Miroslav Kalousek. Opozice bude chtít návrh rozpočtu už při prvním sněmovním čtení vrátit k přepracování. Navrhovaný schodek má proti letošnímu schválenému deficitu klesnout o 12 miliard na 100 miliard korun. Diskutovat budou bývalý ministr financí, předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek a předseda rozpočtového výboru sněmovny Václav Votava /ČSSD/.

 • Exkluzivní rozhovor

  44:11 do playlistu

  Exkluzivní rozhovor
  Dohlížel na dokončení stahování amerických vojáků z Iráku. Zahajoval jejich odsun z Afghánistánu. Jako šéf rozvědky měl přímý dohled nad operacemi, které vedly k dopadení Usámy bin Ládina. Bývalý americký ministr obrany a někdejší šéf CIA Leon Panetta. Kde vidí největší hrozby současnosti? A jak se jim dá čelit? Nabídneme s ním exkluzivní rozhovor.

 • Telegraficky
 • Kontroly na letištích

  52:57 do playlistu

  Kontroly na letištích
  Hygienici na českých letištích od rána kontrolují cestující z oblastí zasažených ebolou. Pasažéři z mezinárodních spojů musí vyplňovat dotazníky. V Praze navíc lidé po příletu z afrických zemí podstupují zdravotní kontrolu. S detaily se z letiště přihlásí redaktor ČT Martin Tyburec.

Přehrát vše

Související