iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 10. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
3468
zhlédnutí

Události, komentáře

Vítězové a poražení — Sestavování koalic — Lesní školky (ne)končí — 25 let od svatořečení Anežky české

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vítězové a poražení

  0:10 do playlistu

  Vítězové a poražení
  Jasný neúspěch a porážka. Tak hodnotí výsledek senátních voleb TOP 09. Ve druhém kole měla strana čtyři kandidáty – neuspěl ale ani jeden z nich. Naopak hvězdou letošního senátního hlasování je Zbyněk Linhart, který v Děčíně vyhrál o čtyřicet tři procent hlasů. A nejstarším senátorem se stal muž neodmyslitelně spjatý s komunistickým JZD Slušovice František Čuba. Porazil dosavadní místopředsedkyni horní komory Alenu Gajdůškovou. Prý proto, že se úspěšně vyhýbal vzájemné konfrontaci. Čuba skutečně nevsadil na masivní kampaň a odmítal i účast v předvolebních debatách. Proč přesto uspěl? Čím zaujal Zbyněk Linhart? A jaké důsledky vyvodí TOP 09 z volební prohry? Hostem bude předseda TOP 09, poslanec Karel Schwarzenberg, zvolený senátor Zbyněk Linhart /nestr. za STAN/ a senátor, předseda SPO Jan Veleba.

 • Sestavování koalic

  26:12 do playlistu

  Sestavování koalic
  V komunálních volbách zvítězili, vládnout ale nebudou. Vyjednávání jednotlivých stran na magistrátech krajských měst končí i s takovými výsledky. Jinde zase politici odmítli kopírovat stranickou spolupráci na vládní úrovni a raději se bratří s opozicí. Okomentuje Bohumil Pečinka z Reflexu.

 • Telegraficky
 • Lesní školky (ne)končí

  35:37 do playlistu

  Lesní školky (ne)končí
  Do sněmovny se po vetu prezidenta vrací zákon o dětských skupinách. Miloši Zemanovi vadilo, že nepočítá s lesními školkami. Jenže dopady zákona postihnou všechny, kteří pracují s dětmi předškolního věku – třeba mateřská centra nebo skautské oddíly. Jak konkrétně? Opravdu jim hrozí zánik? A přehlasují poslanci veto prezidenta? Diskutovat budou ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová /ČSSD/ a vedoucí programů sociální integrace Člověka v tísni Jan Černý.

 • 25 let od svatořečení Anežky české

  50:01 do playlistu

  25 let od svatořečení Anežky české
  Před 25 lety komunistický režim překvapivě dovolil desetitisícům lidí vycestovat do Říma na svatořečení Anežky České. Ve stejných dnech přitom Státní bezpečnost zavírala disidenty a tvrdě potlačovala demonstrace. Téma pro teologa a filozofa Tomáše Halíka.

Přehrát vše

Související