iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 1. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

10 hlasů
4423
zhlédnutí

Události, komentáře

Spor o náměstky — Napětí na Ukrajině — (Ne)očkovat? — Terapie cirkusem

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Spor o náměstky

  0:34 do playlistu

  Spor o náměstky
  Pět dní před jmenováním vlády se strany stále nemůžou dohodnout o obsazení postů náměstků. Designovaný premiér Bohuslav Sobotka trvá na tom, že sociální demokraté budou mít na ministerstvu financí svého člověka. Budoucí šéf resortu Andrej Babiš si ale chce postavit tým podle svého a náměstka z ČSSD na ministerstvu nechce. Proč by měly mít koaliční strany své náměstky na ministerstvech svých politických partnerů? Je to letitý zvyk, nebo jen snaha vidět ministrům pod ruce? A porušuje ANO svými požadavky koaliční smlouvu? Hostem bude místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek a předseda Senátu Milan Štěch /ČSSD/. Komentář připojí Jindřich Šídlo z Hospodářských novin.

 • Telegraficky I.
 • Napětí na Ukrajině

  25:40 do playlistu

  Napětí na Ukrajině
  Ukrajinské nepokoje se šíří z Kyjeva do dalších měst. Pokračující krizi by měli řešit poslanci na mimořádné schůzi – sejdou se v úterý. Podle prezidenta Janukovyče by mohlo dojít i na změnu nedávno přijatých sporných zákonů. Opozice tomu ale nevěří a dál požaduje demisi kabinetu i vypsání předčasných volby. Co může ukončit násilí v kyjevských ulicích? Dají se čekat nějaké ústupky demonstrantům, nebo se situace bude dál vyhrocovat? Probereme s analytikem mezinárodních vztahů, bývalým diplomatem Vladimírem Votápkem.

 • (Ne)očkovat?

  34:32 do playlistu

  (Ne)očkovat?
  V Česku přibývá případů černého kašle. Za poslední rok onemocnělo přes tisíc lidí. Naposledy byla taková situace téměř před padesáti lety. Jenže čím dál víc rodičů odmítá očkování svých dětí, přestože je ze zákona povinné. Obávají se hlavně vedlejších účinků vakcín. Téma pro předsedu České vakcinologické společnosti Romana Prymulu a praktickou lékařkou Ludmilou Elekovou.

 • Telegraficky II.
 • Terapie cirkusem

  49:17 do playlistu

  Terapie cirkusem
  Pacienti psychiatrické léčebny v Bohnicích se celý týden učí artistické triky od umělců z celého světa. Takzvaný sociální cirkus je podle současné medicíny jedním z nejúčinějších terapeutických postupů. Víc řekne ředitel Psychiatrické léčebny Bohnice Martin Hollý.

Přehrát vše

Související