iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 1. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
3038
zhlédnutí

Události, komentáře

Služební zákon — Policejní zásah — Palachův týden — Dan Brown v Česku

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Služební zákon

  0:30 do playlistu

  Služební zákon
  Do sněmovny míří už druhá verze služebního zákona. Vláda v demisi schválila svůj návrh novely. Podobný z dílny ČSSD přitom před týdnem odmítla. Podle premiéra v demisi Jiřího Rusnoka je návrh jeho kabinetu profesionálnější, podle sociálních demokratů ale také finančně nákladnější. Proč si píšou politici každý svůj vlastní návrh služebního zákona? Má koalice jasno v tom, kolik náměstků bude na kterém resortu? A odpolitizuje služební zákon veřejnou správu? Hostem bude předseda ústavně-právního výboru Jeroným Tejc /ČSSD/, místopředseda KDU-ČSL, předseda poslaneckého klubu Marian Jurečka a Lenka Petráková z občanského sdružení Oživení.

 • Telegraficky
 • Policejní zásah

  30:38 do playlistu

  Policejní zásah
  Protikorupční policie zasahovala v České exportní bance a pojišťovně EGAP. Kriminalisti si vyžádali materiály k některým investičním projektům. Zajímaly je hlavně detaily o financování výstavby sklárny v Rusku v letech 2005 až 2009. Téma pro Zuzanu Kubátovou z Aktualne.cz.

 • Palachův týden

  39:00 do playlistu

  Palachův týden
  Přesně před 25 lety začal tzv. Palachův týden. Vzpomínkové akce na upálení Jana Palacha přerostly v protirežimní demonstrace, při kterých bylo zadrženo přes 1400 lidí. Události, které předznamenaly pád komunismu, probereme s historikem Miroslavem Vaňkem.

 • Telegraficky
 • Dan Brown v Česku

  47:29 do playlistu

  Dan Brown v Česku
  Spisovatel Dan Brown je poprvé v Praze. Autor bestselleru Šifra mistra Leonarda si přijel pro cenu nakladatelství Arga. A nevyloučil, že jeho příští román se bude odehrávat právě v české metropoli. Co stojí za úspěchem Brownových knih? Zeptáme se překladatelky Michaly Markové.

Přehrát vše

Související