iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 10. 2013
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
4353
zhlédnutí

Události, komentáře

Volební týden — Problematické restituce — Sledovaní Francouzi — Ztracení horolezci — Vrána: Soumrak bohů

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Volební týden

  0:09 do playlistu

  Volební týden
  Strany už mají pouhé čtyři dny na to, aby získaly voliče. Hrát se teď bude hlavně o hlasy nerozhodnutých – a těch je podle průzkumu TNS AISA pro Českou televizi zhruba třetina. Apelovat budou politici také na ty, kteří se rozhodují, jestli k volbám vůbec jít. Podle posledních dat chtějí svůj hlas odevzdat asi tři čtvrtiny lidí. Co rozhodne letošní volby? Téma pro komentátora Práva Alexandra Mitrofanova a publicistu Týdne Martina Fendrycha. Strategie volebních kampaní pak probereme s šéfredaktorem MarketingSalesMedia Danielem Köpplem a sociologem médií Jaromírem Volkem.

 • Problematické restituce

  26:18 do playlistu

  Problematické restituce
  Část budov v areálu Pražského hradu zůstane podle arcibiskupa Dominika Duky státu. Církev chce získat pouze ty objekty, které teď užívá. Kardinál se kvůli tomu sešel s premiérem v demisi Jiřím Rusnokem – v reakci na návrh ministra vnitra v demisi, který chce zákonným opatřením Hrad z restitucí vyjmout. Kterých budov se tedy restituce mají týkat? Zeptáme se osobního tajemníka arcibiskupa Dominika Duky Milana Norberta Badala.

 • Telegraficky
 • Sledovaní Francouzi

  34:25 do playlistu

  Sledovaní Francouzi
  Americké tajné služby sledovaly telefonní hovory Francouzů. Uvedl to deník Le Monde s odvoláním na materiály, které zveřejnil Edward Snowden. Jen na přelomu letošního roku jich mělo být přes 70 milionů. Proč se tajná služba NSA zaměřila právě na Francouze? A jak moc událost poznamená vztahy obou zemí? Zeptáme se analytika Fakulty mezinárodních vztahů VŠE Jana Eichlera.

 • Ztracení horolezci

  40:53 do playlistu

  Ztracení horolezci
  V Nepálu zmizeli dva čeští horolezci – Petr Machold a Jakub Vaněk. Pokoušeli se zdolat horu Baruntse novou cestou. Zasáhla je ale silná bouře, která je uvěznila ve druhém výškovém táboře. Od té doby se neozvali. Probereme s horolezcem Josefem Nežerkou.

 • Telegraficky
 • Vrána: Soumrak bohů

  50:45 do playlistu

  Vrána: Soumrak bohů
  V Česku vyšlo pokračování kultovního komiksu Vrána amerického kreslíře Jamese O’Barra. Čtenáře zavede do nacistického koncentračního tábora na sklonku války. Vyrovnal se Soumrak bohů původnímu komiksu? A čím jsou příběhy s Vránou tak jedinečné? Zeptáme se komiksového publicisty Richarda Klíčníka.

Přehrát vše