iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 9. 2013
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
2868
zhlédnutí

Události, komentáře

Volební triumf — (Ne)úsporné datové schránky — Drama v Nairobi — Spectaculo Interese

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Volební triumf

  0:38 do playlistu

  Volební triumf
  Německá kancléřka Angela Merkelová slaví volební vítězství. Její konzervativní unie získala 41,5 procenta hlasů. Druzí skončili sociální demokraté SPD téměř s 26 procenty. Do Spolkového sněmu se ale nedostal dosavadní koaliční partner Merkelové, liberální FDP. Vytvoří se velká koalice křesťanských a sociálních demokratů? Začalo už vyjednávání o nové vládě? A co výsledky znamenají pro Německo a celou Evropu? Do Berlína se spojíme se zpravodajem ČT Martinem Jonášem. Téma pak probereme s Tomášem Nigrinem z Institutu mezinárodních studií FSV UK a hlavním ekonomem Poštovní spořitelny Janem Burešem.

 • Konec vazby?
 • Telegraficky
 • (Ne)úsporné datové schránky

  26:02 do playlistu

  (Ne)úsporné datové schránky
  Zavedení a provoz datových schránek vyšel stát do konce loňského roku na bezmála tři miliardy korun. Zjistil to Nejvyšší kontrolní úřad. Ministerstvo vnitra přitom chtělo projektem ušetřit půl miliardy ročně. Jenže očekávané úspory podle kontrolorů neumí doložit. Vyplatilo se zavedení datových schránek? Téma pro Petra Holuba z Aktuálně.cz.

 • Drama v Nairobi

  34:10 do playlistu

  Drama v Nairobi
  V Nairobi vrcholí operace na záchranu rukojmích, které drží už od soboty somálští teroristé v luxusním obchodním centru. Nejméně 62 lidí zabili. Co bylo důvodem útoku? Jakou má islamistická skupina Šabáb, která zřejmě za útokem stojí, v Somálsku pozici? A jak blízce spolupracuje s Ál-Káidou? Spojíme se s filmovým producentem Jakubem Zahradníčkem, který žije v Nairobi, do studia přijde bezpečnostní analytik Tomáš Maule.

 • Telegraficky
 • Spectaculo Interese

  49:16 do playlistu

  Spectaculo Interese
  V Ostravě začal největší loutkářský festival v Evropě. Na jubilejním 10. ročníku uvidí diváci loutkářskou tvorbu třinácti zemí. Hraje se v divadle i na ulicích. Hostem bude dramatik, režisér a umělecký šéf Wrocławski Teatr Lalek Jakub Krofta.

 • Čapkova vila v rukou města

Přehrát vše